Author Topic: Disney Cruise Line  (Read 87345 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Disney Cruise Line
« on: 15/November/2007 »
Disney Cruises



A Family Cruise for Everyone
Everyone of every age finds a special kind of magic created just for them on a Disney cruise. Young cruisers are off to the most spectacular kids' area afloat, where they can party with pirates and play with Disney princesses. Teens get their own private club, parties, activities and more. While adults escape to exclusive areas whether it's a pampering spa treatment, dancing to the music at a cool club or enjoying a romantic dinner. Everyone can enjoy their very own cruise; then, gather together to share the most magical moments of all, family time.

Ships:
Disney Magic
Disney Wonder

  http://www.youtube.com/watch?v=CsHjxt1-t8Q
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline Pospani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #1 on: 16/November/2007 »
Evo ovako...prije nekoliko dana sam dobio ponudu da odem na razgovor za Disney cruise lines kompaniju.
Ne znam koliko je razlicita od drugih,ali cu ipak pokusati.
Inace sam prije ovog razgovora vec prosao (i polozio) na razgovoru za Carnival.

Ono sto su mi javili,to je da je moja aplikacija poslana u sjediste Disney company i da su odgovorili da bi me zeljeli u svojoj kompaniji,odnosno da sam pozvan na razgovor koji je zakazan u hotelu Esplanade u zagrebu 19.11.
To je sve sto do sad mogu reci.

Znam da je specificna i po tome sto puno ozbiljnije shvacaju same razgovore s kandidatima,odnosno dolaze po cetiri ispitivaca na svakog kandidata,a uz aplikaciju dobivamo i "ABC" ispit na engleskom jeziku.
Nadam se da cu proci taj test i razgovor,a i ako ga ne prodjem-nista strasno-vec sam prosao za Carnival.
Molio bih Miroslava da napise zbog cega je ta kompanija specificna i isplati li se posebno pripremati za razgovor s njihovim predstavnicima (i zbog cega).

U svakom slucaju-vise informacija cu moci dati u ponedjeljak,utorak...nakon sto mi prodje razgovor s predstavnicima te kompanije.
Drzite mi fige...


maya011

  • Guest
Re: Disney Cruise Line
« Reply #2 on: 16/November/2007 »
ej,pospani,nadam se da si se probudio...potrebna mi je informacija sto pre...moj muzic je pzvan isto 15.11 u zagreb na inervju za disney.inace on je isto radio pre na carnival-u.Malo mu je frka od inervjua pa te molim da mi kazes kakav je to ABC TEST i jel znas jos nesto o kompaniji ili intervju.Unapred hvala.

$ejo

  • Guest
Re: Disney Cruise Line
« Reply #3 on: 16/November/2007 »
Ja nisam polagao nikakav "ABC" test niti su bila cetiri ispitivaca (vjerovatno je to za neke vece pozicije) jer sam uletio u Housekeeping, a od pitanje mozete ocekivati nesto kao: Sta ste radili prije, sta sada radite, sta je bilo zadnje sto ste uradili na poslu i da vas je neko za to pohvalio, gdje/u cemu pronalazite motivaciju za to sto radite (nemojte reci u novcu!), da se neko dijete izgubi i obrati vama sta biste uradili, itd. vecina pitanja su hipotetska i na njih je najlakse odgovoriti kratko bez puno "filozofije". Isto tako puno pitanja je vezano za djecu, za odnose sa cimerima i sl. Uglavnom vise slusajte neko sto pricate, ne prekidajte i kada vas pitaju imate li vi za njih neko pitanje, postavite 1-2 ali pametna pitanja, smislite vec nesto.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line
« Reply #4 on: 16/November/2007 »
Gospodo draga,

Vas sef foruma je proveo 5 godina na Disney-u i kada su mi urucili znackicu Paje Patka sa ugraviranim brojem 5, znao sam da je vrijeme da idem dalje. Na dodjeli znackica sam bio jedan od rijetkih bijelaca, sve ostalo filipinci i indijci.
Nesto o kompaniji? Disney nije nista posebno niti eksluzivno. More je more. Njihova 2 broda su ispodprosjecne velicine.
Vise djece nego na ostalim cruise line-ovima. Foto dpt. zaradjuje vise nego drugdje, jer se posvuda nadje neka snjeguljica, Siljo, Prascici, Kapetan Kuka i slicna stvorenja.
Pozicije i rangovi se zovu malo drugacije ali posao je isti. Prodaju finocu. Kuhinjskog cistaca i potrcka su nazivali F&B steward, a ljudi su dolazili u kompaniju a idejom da su netko i nesto (preko Uspinjace), a kad su dobili cizme i mop bucket u ruke, bilo je jaosiga majci ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Pospani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #5 on: 17/November/2007 »
sto se Disneya tice,dobio sam mailom test koji ce nam dati da tamo ispunjavamo.
Nije samo abc.
Ima i cistih odgovora kao i ubacivanja gramaticki ispravne rijeci u konterkst neke kerenice.
Nakon toga ti je malo igre s brojevima: twelwe-o-six   1206 itd itd. ???
Najstrasniji dio su mi oduzimanje i dijeljenje i to cu nauciti napamet.
Ima i nekih trik pitanja kao inesto gramatike...snaci cemo se.
Nakon toga ide usmeni dio testa,uglavnom s pitanjima :zasto zelite raditi bas za nasu kompaniju.?
Koji su razalozi da zelite raditi na brodu? Ispricajte mi sve sto ste do sad radili i sto ocekujete od ovog posla.?
Itd,itd.

Medjutim,dobro sam razmislio (a opaska Sefa Foruma je pomogla)...zadovoljan sam s ugovorom s Carnivalom.
Vec nakon dva mjeseca mogu postati bartender sto je mjesto na koje pikiram,ima puno vise zaposlenih,a samim tim i drustvenog zivota.Vise nacija radi na njima nego na Disneyu,
Na Disneyu uglavnom okolo trce djecica a za to treba imati zivaca,
.
Moj problem je sto sam razveden i iako jako cesto dobivam sina i deset i duze dana kod mene-jako ce mi faliti.
Ako sam se vec odlucio ici,onda ne zelim visiti medju klincima istih godina kao sto ima moj...to mi je otezavajuca okolnost,

Ja zelim raditi,ali zelm se kroz posao i zabaviti-zivjeti...socijalizirati.
Po svemu ovome Carnival mi je prva opcija....na razgovor za Disney cu otici cisto da vidim sto se tamo nudi,
Osim ako se ne desi neki bijesni ponudjeni posao,svakako ostajem pri Carnivalu.
U Zagreb ionako moram doci da bih obavio lijecnicki pregled,

maya011

  • Guest
Re: Disney Cruise Line
« Reply #6 on: 17/November/2007 »
hvala na informacijama....i on je dobio taj test pa sad uvezbavamo....inace neke agencije ponekad salju na brod samo sa usmenim,telefonskim intervjom,doduse one ljude koji su vec bili.da li je neko imao iskustva sa tim?I jos jedno pitanjce za iskusne moreplovce-da li je plata konobara manje-vise slicna na svim brodovima tj kompanijama.pozzzzz

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #7 on: 18/November/2007 »
ja idem sutra u Zagreb na razgovor za bar waitress-disney cruise lines....dr

JOKSIM

  • Guest
Re: Disney Cruise Line
« Reply #8 on: 18/November/2007 »
Nadam se da ces proci  ;) ;)

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #9 on: 18/November/2007 »
hvala hvala...evo upravo idem na vlaki

Offline Pospani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #10 on: 21/November/2007 »
Hej Trampi.
Ako si bila u utorak u Nemetovoj,onda smo se vjerojatno i vidjeli tamo.
U ponedjeljak sam i sam bio na razgovoru za "Bar-servera" u Esplanadi.
Maleni ispitivac je bio i vise nego srdacan te mi na kraju ponudio mjesto za koje uopce nisu niti trazili covijeka.
Dobio sam posao ass. Bartender-a,danas mi je simpaticna sestra iz Nemetove javila da je lijecnicki u redu,ALI da moram ponoviti test za masnoce u krvi (vjerojatno kao poslijedica dobitka nekih 10 kilograma u zadnjih godinu dana).
Taj test mogu napraviti i doma u Zadru za 8 dana,a bila je toliko ljubazna da mi je poslala i nekakvu dijetu koja u 8 dana snizava te vrijednosti na normalne.

Opet se moram hvaliti.
Covijek koji nas je ispitivao je ocito zagrizeni barmen jer nam se razgovor sastojao u razmijeni nekih iskustava i znanja s podrucja cuge i covijek se prilicno unio u razgovor.
Nakon 14 godina udaranja (ipak dobrih) barova,bio bih sam sebi cudan da nisam znao ono sto me je ispitivao.
Izgleda da mu se svidjelo sto je cuo jer smo nakon uvodne provjere o poznavanju cuge pricali o razlikama medju pivama (koliko sam uspio od njega cuti,on na tom brodu vodi i neke radionice i seminarime o pivu,a srecom znam ponesto o proizvodnji i ispijanju pive),osobnim gustima u ispijanju cuge i nacinima vodjenja bara,a zanimali su ga i principi ophocenja prema mojim uposlenicima (onima koje sam imao do sad,...zanimalo ga je da li je to bilo prijateljski,despotski itd...)
Na kraju je rekao da ne zna sto ce sad.
Da me zeli u baru,a da uopce nisu dosli po barmena niti da ima slobodno mjesto.

Pitao me je li mi bas frka da idem sad kao bar server (jer mi to moze dati odmah) ili mogu cekati do mjesec dana da mi "oslobodi" mjesto u baru.
Na odgovor da cu radije pricekati,kratko se je konzultirao s drugim ispitivacem i "otvorio" mi mjesto ass. Bartender.
Doduse napomenuo mi je da ce biti tamo ljutih koji cekaju par ugovora da udju u bar,ali to nije moj problem. ::)
Bio mi je malo i "presrdacan" pa sam se prepao da nije slucajno homoseksualac,ali sto ja tu mogu ,prihvatio sam posao(preko bulje do posla :-*)

Posao je dobiven,lijecnicki polozen-polazak je 11.12,a sad imam 50% sansi da budem kolega s Trampi.

Dakle kolegice-vidimo se u avionu. ;)



Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line
« Reply #11 on: 22/November/2007 »
Drago mi je da se spremate na Disney, ima tamo nekoliko nasih ljudi na visokim pozicijama u Bar departmentu. Ako naletite na Disney Wonder, gdje sam proveo 5 godina, pozdravite purgera Dubravka, on je vjetovatno tamo Zamjenik Bar Manager-a. (I zena mu je sa njim u baru na istom brodu).
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

maya011

  • Guest
Re: Disney Cruise Line
« Reply #12 on: 23/November/2007 »
ej ljudi evo i mene da se javim....i moj muz je prosao na inervju.obavio je i ljecnicki juce u zagrebu i danas ulazi u proceduru za vizu.ON IDE 04.12.tj za manje od 2 nedelje :'( :'( :'(.bice konobar na disney ali ne zna koji brod...izgleda da imaju 2 smene od 04 i od 11.jel ima jos neko da ide 04.12?ako se ne cujemo zelim vam "dobro more".

Offline Pospani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Disney Cruise Line
« Reply #13 on: 26/November/2007 »
I meni su pomakli termin za vizu.
U bilo kojoj zagrebackoj banci je potrebno uplatiti 510 kn za Americku vizu,a u cetvrtak u deset ujutro moram biti u USA Ambasadi u Zagrebu.
Javili su mi da su nam ugovori stigli ranije pa idemo i po vizu ranije.
Kad tocno krecemo-pojma nemam.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Disney Cruise Line
« Reply #14 on: 27/November/2007 »

Javili su mi da su nam ugovori stigli ranije pa idemo i po vizu ranije.


Pospani, kako si odlucio izmedju Disney-a i Carnival-a? Sto je bio najveci razlog?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)