Author Topic: Eh, to iskustvo, šta mu najviše leži?  (Read 2394 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline iDavor

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Eh, to iskustvo, šta mu najviše leži?
« on: 25/February/2011 »
Pre svega, da se zahvalim svim ljudima koji učestvuju u razvoju ovog foruma, kako iskustvima, tako i pitanjima i odgovorima. Na sajt sam naleteo preko određenih tema, u suštini preko Googla. S obzirom da sam već član određenih foruma, upoznat sam sa pravilima prvo čitaj pa pitaj, ali evo ja ću konkretno postaviti jedno pitanje dole koje nisam uspeo naći prečešljavajući teme sinoć. Pokušaću da budem što kraći.

Nešto o sebi, ime mi je Davor i trenutno sam student Univerziteta u Novom Sadu, imam nepune 23 godine i cilj da sa fakultetom raskrstim do Juna eventualno do Septembra. Kako sam još uvek mlad (barem tako gledam sebe), odlučio sam da neko veće radno iskustvo steknem na brodu.

Moje pitanje konkretno, jeste, što se tiče iskustva prilikom odabira posla kao i navođenju samog u CVu. Problem je u time što sam, do sad, bio zaposlen u 3-4 firme, ali svuda na crno (šta je tu je, daj šta daš), s toga me interesuje da li je preporučljivo ove poslove navesti u CVu. Moram napomenuti da sam u dobrim odnosima sa prethodnim poslodavnicima, kao da sam 99% siguran da bi mi oni dali preporuku, odnosno potvrdili moje zaposlenje.

Druga stvar se tiče samih poslova, odnosno koliko mi oni znače za generalno iskustvo. 2 posla su mi bila nabavka robe, znači komunikacija i rad sa ljudima, 1 kao administrator u privatnoj školi i 1 kao "teacher" engleskog u istoj školi sa uzrastom do 8.og razreda osnovne škole.

Da sumiramo, celo iskustvo svodi mi se na komunikaciju, pretežno engleskog + da dodamo da imam FCE diplomu, a spremam se za CAE (nadam se da ste upućeni u ove sertifikate), kao i da znam osnove francuskog jezika.

Ono što bih Vas zamolio, je da mi pomognete povodom izbora posla, odnosno šta najviše leži gore navedenom. Istina je da nisam pucao na visoke poslove, ali ako postoji šansa za tako nešto, nadam se da ću čuti od Vas.

Unapred zahvalan i veliki pozdrav iz Zrenjanina!  :uzdravlje:

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Eh, to iskustvo, šta mu najviše leži?
« Reply #1 on: 25/February/2011 »
Zvucis kao idealan kandidat za poziciju Purser (Guest service).
Nebitno je da li si radio na 'crno' ili 'belo', niko ne proverava. Sastavi sam preporuke i neka ti lupe pecat.

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=126.0

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Eh, to iskustvo, šta mu najviše leži?
« Reply #2 on: 25/February/2011 »

Zvucis kao idealan kandidat za poziciju Purser (Guest service).


 ::yes::

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Eh, to iskustvo, šta mu najviše leži?
« Reply #3 on: 28/February/2011 »
da odlican kandidat za desk saff position ako to ne uspje moze i photo  a te preporuke kad ih imas ne trebaju ti a kad ti trebaju nemas ih .
samo kontaktiraj firmu gde si radio  i nek ti lupe neki pecat i/ story is over/ end game / samo dobro prouci redosljed da se lijepo  poklopi a i iskustvo  na faksu  daje ti
mogunost i paravan o dodatnom  iskustvu komunikacija ,strategija to sve pomaze  .Pa ne mogu oni ameri biti lukaviji od naseg balkanskog mentalnog sklopa  :plovim: