Author Topic: pitanja veteranima u vezi rije?nih brodova  (Read 4934 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rush Jardin

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
pitanja veteranima u vezi rije?nih brodova
« on: 28/February/2011 »

   Pozdrav svima!!!

  Novi sam ovdje, ali posljednjih tjedan dana sam si dao ponešto truda i dosta čitao o radu na brodovima.
Budući da mi nikako ne polazi za rukom naći stalan posao, već sezonski radim kao animator,
odlučio sam se okušati na riječnim brodovima.
Budući da baš nemam iskustva za ijednu poziciju na brodu(ni u struci nema sreće), zanima me kolike su mi šanse.
Imam 4 sezone rada iza sebe kao animator.
Pričam dobro engleski ( najveći su mi problem stručni izrazi i poneke kratice koje se navode na forumu, osrednje češki i ruski, a njemački-osnove komunikacije.
Dodao bih da sam nazvao agenciju Riverside i rekli su mi da su nažalost završili intervjui, ali da se ipak prijavim.
odmah sam bio upitan za željenu poziciju, pa smo skupa kroz razgovor zaključili da bih mogao za cabin steward.
Btw, imam položen ispit za masera, ali to mi malo igra ulogu jeer nemam iskustva tj nisam za nekog radio. Samo na crno kod kuće i u sezoni.

pitao bih Vas sljedeće...
Koliko dobro moram baratati sa stručnim izrazima u engl. jeziku? (planiram se tome posvetiti i čitati što više engl)
Da li itko ima neki primjer CV-a na engleskom? (kakav format je poželjan za prijavu)
Koliko vidim troškovi su jedino za proviziju agenciji i za vizu??

Toliko za sada od mene.


  Lijepi pozdrav!!!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: pitanja veteranima u vezi rije?nih brodova
« Reply #1 on: 28/February/2011 »
Mislim da sa animatorskim iskustvom imaš dobre šanse za Youth Counselor i rad sa djecom, ne moraš za sobara.
Ne moraš se ograničavati samo na riječne brodove.
Stupanj znanja engleskog je važan, ali nije i presudan, nekada samo treba sreće za proći interview.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rush Jardin

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: pitanja veteranima u vezi rije?nih brodova
« Reply #2 on: 28/February/2011 »
 =""   hvala na brzom odgovoru! :)

hm, mislim da Youth Counselor nisam vidio na popisu poslova kod Riversidea.
Što taj posao obuhvaća? (progooglat ću, no ako nije teško u rečenicu dvije strpati mišljenje o toj poziciji).



peanutz

  • Guest
Re: pitanja veteranima u vezi rije?nih brodova
« Reply #3 on: 28/February/2011 »
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=43.0
Naime, postoje i prekookeanski kruzeri. Ako bas hoces na recni onda ti je dosta suzen izbor poslova.

Offline Rush Jardin

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: pitanja veteranima u vezi rije?nih brodova
« Reply #4 on: 28/February/2011 »
znam da ima i prekooceanskih, ali riječni su mi trenutno zanimljiviji em zbog financijske situacije ( troškovi odlaska na kruzer su jedno 3x veći od onih na riječni brod), em zbog manjih komplikacija oko papira.

Offline Rush Jardin

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: pitanja veteranima u vezi rije?nih brodova
« Reply #5 on: 01/March/2011 »
i da upitam koliko je trajanje ugovora?
po postovima mi se čini 8 do 10 mjeseci, da nema manje.

Offline sabina

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: pitanja veteranima u vezi rije?nih brodova
« Reply #6 on: 01/March/2011 »
Pozdrav,
evo ukratko, za riječne kruzere ugovori su ti od sredine 3. - kraja 11., pa jo šmožeš produžiti za božićne kruzeve i ferove... ne moraš baratati nikakvim stručnim izrazima i nemoj se time zamarati, na intervjuu moraš znati reći što si radio, zašto si se prijavio i gdje se vidiš u nekoj skorijoj budućnosti... CV, najbolji i najprihvatljiviji format i sadržajno naći ćeš na
http://europass.cedefop.europa.eu Ja sam za sva zaposlenja taj koristila i svugdje je pozitivno prošao.

sretno

Offline Rush Jardin

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: pitanja veteranima u vezi rije?nih brodova
« Reply #7 on: 01/March/2011 »
Sabina, puno ti hvala!  :uzdravlje:
evo radim na CV-u, našao svoje slike u arhivi kod fotografa :D, i danas ili sutra šaljem.
pa ako ne ovu, možda uspijem sljedeću sezonu.
što se tiče engleskog najviše me zezaju te kratice(nisam upoznat s njima), i nazivi dosta toga na brodu, ali pretpostavljam da se to nauči u hodu.
možda ima negdje popis kratica i naziva na forumu?

A ti uskoro odlaziš na brod koliko vidim?
sretno!¨ :plovim:

Offline sabina

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: pitanja veteranima u vezi rije?nih brodova
« Reply #8 on: 01/March/2011 »
Za riječne brodove se stvarno ne moraš brinuti, za nikakve kratice i izraze, sve što trebaš znati naučit ćeš u hodu. To ti je stvarno najmanja briga. Da evo prekosutra idem natrag na brod. Odmor nam je završio :(