Author Topic: Moja 3mj na Carnival Dreamu  (Read 15789 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Moja 3mj na Carnival Dreamu
« on: 02/March/2011 »
eto otvorio sam novi topic nadam se da nije problem...
sastavio sam filmic sa svojim slikama i dozivljajima sa broda...


http://www.youtube.com/watch?v=cHj1eqMhv2w

ugovor nisam zavrsio,vidio sam sto sam htio,prozivio sve i svasta od smjeha do suza...sve ovisi po sto idete na brod,ako je to zarada izbjegavajte Carnival u sirokom luku tj poziciju asst. waitera na koje nas sve po redu salju nasi nam najdrazi agenti...ali to im je posao staces...
jako puno ljudi odlazi doma sa carnivala a da ne zavrse 1. ili 2. ugovor...sto je kriza u svijetu veca teze je napredovati...radi se puno ali nisu to poslovi kopanja rudnika...nauci se covijek na sve...noge se naviknu na stajanje,glava se navikne  na tisuce prigovora sefova dnevno,zivci se priviknu da nesmiju divljat itd itd.
Svi me pitaju zasto sam otisao s broda...ima puno razloga...nedostaje mi obitelj,prijatelji,hobiji kojima se bavim doma  i jos puno drugih stvari
Sve se to moze izdrzat na brodu samo je pitanje da li to zelite ili ne...pritisak je ogroman,targeti su ogromni,apetiti nadredjenih su ogromni...
mogao bih pisati satima,danima mjesecima...to sto se tamo dozivi nemoze se staviti na forum ni ispricati...mozemo se trudit ali to morate vidjet i dozivjet da bi znali o cemu pricam...ima pozitivnih strana ima negativnih strana ali ne zelim da se netko zbog mojih postova dvoumi ici na brod ili ne...ja cu uvije definitivno reci DA...
necu pljuvat po zutima,njihvoj kulturi higijeni,po sefovima i njihovom odnosu itd ali isto kontra toga postoje nasi ljudi na brodu koji vas uveseljavaju svaki dan,crew party-i,izlasci kupanje i uzivanje na bahamima,karibima i neznam gdje sve ne...soping u americi,druzenje u crew baru itd...

eto nakon po meni kratkog posta jer kao sto sam rekao mogao bih danima pisati ovdje,samo cu vam reci : ako imate priliku volju i zelju - idite na brod...bez obzira kad se vratili doma vratit cete se kao kompletnija,ozbiljnija i iskusnija osoba...
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline centurioncro

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Moja 3mj na Carnival Dreamu
« Reply #1 on: 02/March/2011 »
Lijepo si to napisao.. a sta je sa zaradom, koliko si dobivao?

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Moja 3mj na Carnival Dreamu
« Reply #2 on: 02/March/2011 »
Lijepo si to napisao.. a sta je sa zaradom, koliko si dobivao?

1050 usd fixno
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline Kure

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Moja 3mj na Carnival Dreamu
« Reply #3 on: 02/March/2011 »
Jel namjeravas opet ic na brod?

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Moja 3mj na Carnival Dreamu
« Reply #4 on: 02/March/2011 »
Jel namjeravas opet ic na brod?

zasad ne,jednog dana mozda...ali Disney i slicne kompanije dolaze samo u obzir
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline alencica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Moja 3mj na Carnival Dreamu
« Reply #5 on: 02/March/2011 »
wau..vidim da si za ta tri mjeseca uspio izac iz broda i uz to sve se zabavit. super  ;D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Moja 3mj na Carnival Dreamu
« Reply #6 on: 02/March/2011 »
 b00/ Mogao si bar ljeto pričekati ... ali dobro si napisao - svatko ima izbor odlučiti želi li to ili ne
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Kure

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Moja 3mj na Carnival Dreamu
« Reply #7 on: 02/March/2011 »
Zaboavio sam te pitat do kud si dogurao u ta 3 mjeseca..si radio u mess-u i gdje jos??
Btw jesi i ranije radio kao konobar, ili ti je ovo prvo takvo iskustvo?

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Moja 3mj na Carnival Dreamu
« Reply #8 on: 02/March/2011 »
Poznajem onu Roshel,room service operator-prelijepa je treba filipinka

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Moja 3mj na Carnival Dreamu
« Reply #9 on: 03/March/2011 »
Zaboavio sam te pitat do kud si dogurao u ta 3 mjeseca..si radio u mess-u i gdje jos??
Btw jesi i ranije radio kao konobar, ili ti je ovo prvo takvo iskustvo?

Setup team...samo 4  covijeka na brodu to rade...ako znas sto je to,ako ne onda opisem sutra...prije toga crew mess 2mj
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Moja 3mj na Carnival Dreamu
« Reply #10 on: 03/March/2011 »
i da radio sam ko konobar prije ali to ti nikog ne zanima kad dodjes na brod...zaboravite iskustvo staz i poznavanje posla...vi ste tamo ID broj koji krece od 0 i tamo stupanjem na brod imate svoje novo rodjenje...nebitno da li ste prije dolaska na brod bili ubojica silovatelj,profi nogometas, Angelina Jolie ili vozac bagera...stvarate svoju personu misljenje o sebi i sve iznova...zaboravite posten odnos samo zato jer ste vi dobra osoba...ali gradite svoju karijeru,stvarate svoj "rispekt" i borite se sami za sebe,cim stupis na brod zaboravi zivot od prije i obrnuto...
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Moja 3mj na Carnival Dreamu
« Reply #11 on: 03/March/2011 »
Isto kao sto mi bez obzira na iskustvo pocinjemo od nule, tako italijan, englez, amerikanac, pocinje min. od Waiter ako ne i supervisor, tuzno ali tako je.

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Moja 3mj na Carnival Dreamu
« Reply #12 on: 03/March/2011 »
nice video! :) samo šteta što nisi mogao do kraja izgurati. moram priznati da je i mene toga strah..ali valjda bu ok! :) :uzdravlje:

Offline Kure

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Moja 3mj na Carnival Dreamu
« Reply #13 on: 03/March/2011 »
i da radio sam ko konobar prije ali to ti nikog ne zanima kad dodjes na brod...zaboravite iskustvo staz i poznavanje posla...vi ste tamo ID broj koji krece od 0 i tamo stupanjem na brod imate svoje novo rodjenje...nebitno da li ste prije dolaska na brod bili ubojica silovatelj,profi nogometas, Angelina Jolie ili vozac bagera...stvarate svoju personu misljenje o sebi i sve iznova...zaboravite posten odnos samo zato jer ste vi dobra osoba...ali gradite svoju karijeru,stvarate svoj "rispekt" i borite se sami za sebe,cim stupis na brod zaboravi zivot od prije i obrnuto...
ma sve je to meni jasno, nego pitam iz razloga sto sam mislio da mozda to nikada nisi radio i da si se malo razocarao kad si vidio kakav je posao i tako.. govorim zbog toga sto mi je frendica bila na carnivalu i odradila samo jedan ugovor..kasnije vise nije isla..mislim da ona nije nikada radila taj posao ranije pa vjerujem da se nije snasla u svemu tome.. ja sam osobno dosta radio po kaficima i restoranima, ali vidim da to nema nikakve veze s ovim na brodu..to je skroz drugaciji sistem rada.. btw napisi mi sutra za taj setup team.. bas me zanima sta je to  :)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Moja 3mj na Carnival Dreamu
« Reply #14 on: 03/March/2011 »
steta triba si  izdrazat  bar jedan ugovor  :embarrased: