Author Topic: Frigomehani?ari,serviseri klima ure?aja i prof. ugostiteljske opreme  (Read 20959 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kopex

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Muka kako god okreneš.....
Reče mi jedan kolega prije neki dan ,,ja čekao,čekao i ostarih čekajući  :deda:

Offline PsychoPod

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Ma trebaće mi sad đ... sad engleski!
Nije mi jasno kako na brodu ima assistant electrician a nema mogućnosti za ass ventilation fitter.
I kao traže iskustvo na brodu, pa kako da ga steknem ako ne mogu da prođem kao šegrt i da radim za upola manju platu, jbt isto ko ovde u Srbiji, svi ti traže iskustvo a niko ti ne dozvoljava da ga stekneš.
kontaktiraj CMA CGM u Rijeci, oni ti uzimaju reefere(to ti ispadne kao asistent elektricara-frigo kontejnere odrzavas). na racun AC i frigo iskustva mislim da bi imao sanse za upasti. samo sto toliko puno ljudi odlazi na brod da ti prezasicenost ljudima moze biti jedini problem.

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
E pa hvala ti puno, baciću i tu oko da vidim šta kako a bogami i mejl.
Jes da bih više voleo da radim na kruzerima, al ako ne postoji šansa, ili se dugo čeka za prvu poziciju kao assistant, onda šta ću- pravac na teretnjake dok ne steknem neko iskustvo o kome svi toliko pričaju, iako se rashladni sistemi na kopnu i na brodu razlikuju al ajde.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
S obzirom na gomile poslatih mejlova nekoliko nedelja unazad i nepovoljnih odgovora od tek nekoliko kompanija/agencija, za sada odustajem i nažalost vraćam se nekom poslu u državi gde će me neka džudža sa tri padeža i dva mladeža je*avati za 200e mesečno.
Planirao sam za početak da odem kao assistant pošto se grejni i rashladni sistemi dosta razlikuju od ovih na kopnu, al ne, nikome ne treba ni šegrt jer im trebaju ljudi sa iskustvom a da imam iskustva na brodu pa ciljao bih oficirsku poziciju a ne bih tražio poziciju asistenta i jedno tri puta manju platu.
Mislio sam da na brodu stvari funkcionišu bolje nego kod nas ali i tamo i ovamo se svodi na- svi ti traže iskustvo a niko neće da te primi da radiš kao pomoćnik i za manju platu a ako ti se desi da negde stekneš iskustvo, čekajući godinama na priliku, tada će ti reći da si mator.
A i sam sam kriv jer sam sve previše idealizovao i ponadao se da će mi neko dati priliku da se pokažem i ono meni najbitnije- da odem iz Srbije, al maler...
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
pa nemoguće da od toliko kompanija, putničkih, teretnih da baš nigdje nema mjesta??

"It always seems impossible until it's done"

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Odgovori agencija iz Srbije- zapošljavamo samo hotelsko i ugostiteljsko osoblje, samo oficirske pozicije od tehničko osoblja, tehničko osoblje nismo imali jedno 3 godine na stanju za posao.
Ne znam koja Hrvatska mi je odgovorila da zapošljavaju samo oficire zadužene za mašinu, mornare i kapetane (čini mi se neka agencija za bulk, container).
Bugarska neka agencija što zapošljava za istočnu eu na Costa Cruise (gde ima baš ono što bih ja voleo-assistant reefer) ne odgovara na mejl jedno 2,5 nedelje.
I još brdo ostalih kompanija i agencija čije odgovore nisam dočekao evo sigurno 2 nedelje. Čovek da p..... a godine se samo sabiraju dok se živci oduzimaju.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline kopex

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
E to ti je surova realnost.
Odgovori mi na privatne poruke.
Pozdrav i na posao......

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Stvarno ne znam, još uvek sam mlad, zdrav, ne pijem, ne pušim, ne drogiram se, hoću da radim al niko ne daje priliku i za šegrta za našu struku.
Naravno da bih se trudio što više jer svima je u interesu da naučim posao što pre i što bolje tj i kompaniji i meni.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
u najgorem slučaju nađi posao u zemlji za parsto eura u struci, gledaj, uči, trudi se, i za 6mj kad skupiš nekakvo znanje se ponovo počni prijavljivati...
gdje postoji putnik postoji i put... :zen:

"It always seems impossible until it's done"

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Ma imam ja iskustva na kopnu, konkretno oni traže iskustvo za ovu struku na brodu i to zapošljavaju samo oficire, nikakve assistant ili fitter pozicije za početak.

EDIT: da, već par dana razmišljam opet da radim u struci ovde kod nas, videćemo dal ću nešto naći jer poslednji put kada sam radio nije nešto išlo (velika konkurencija, sve manje posla i para):
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Offline PsychoPod

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
samo da javim, ukrcaj na CMA CGM Kerguelen, njihov najveci brod i izasao iz brodogradilista u 3.mjesecu. Idem kao Reeferman, znaci odrzavanje frigo kontejnera i asistiranje chief electricianu u svemu sto bude potrebno.

Prijavio se prije mjesec dana, prošao Marlins test engleskog sa 97% tjedan dana nakon prijave i rekli mi da će vjerojatno imati slobodnih mjesta u 7om mjesecu jer im ekipa odbija ukrcaj zbog ljeta(odmor, uzivancija i trosenje love), tako da sam uletio u kombinacije.

samo da napomenem da imam iskustva tokom srednje skole sa svime vezano uz struju, a praksu obavljao u bivšem Elektroluxu u frigo odjelu 3 godine tokom ljeta, ali najvise mi je pomoglo što sam završio Elektroniku na Pomorskom fakultetu u Rijeci prije zapošljavanja u IT industriji od koje sada uzimam pauzu :)

LP, jos se javim kada krene sve to dalje.

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #41 on: 17/June/2015 »
Sjajna vest, poslacu im opet mejl iako na onaj prvi jos nisu odgovorili.
Mirno more i javljaj kako ti ide i kakav ti je menadzment! :)
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Eno moj-posao.net traži instalatere klima uređaja u Norveškoj ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re:
« Reply #43 on: 17/June/2015 »
Meni ne vredi jer nemam EU pasos jer tuzna drzavica, a i ne znam norveski.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Traži se samo engleski, i radno iskustvo, a Srba u Norveškoj ima bez brige, .. i nigdje u ponudi ne vidim da moraš biti iz EU.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)