Author Topic: Dario Zg , Assistant Waiter ,Carnival  (Read 3214 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Dario Zg , Assistant Waiter ,Carnival
« on: 03/March/2011 »
Korisničko ime: Dario Zg
Država: Hrvatska
Spol: Muski
Kompanija: Carnival
Pozicija: Assistant Waiter


Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Prvo preko prijatelja, i onda pronašao forum na internetu

Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Nova poznanstva ,mjesta koja nikad ne bih imao prilike vidjeti, izazov, želja za novim iskustvima...

Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Employment Power Zagreb, jer ovdje živim...iako ima i boljih opcija...

Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Carnival ,assistantt waiter, jer je bio prvi intervju koji je bio na redu a i rekli su mi da nije problem upasti ako si imalo normalan...možda greška, ali sve je to velika škola

Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
nekih 3-4 minute nekakvog neobaveznog razgovora tko si što si i što si radio, saznao sam za par dana jer je bio vikend...tj prošli su skoro svi koji su bili na razgovoru

Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
klasika kao i svi drugi...nekih 1500 eur...

Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
naoružan živcima i opreznošću sam krenuo a ponio sam 1 sportsku torbu, osnovnu kozmetiku i robe kao da idem na odmor na more

Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
izgubljeno, jadno, kad sam došao na internet i vidio slike obitelji suze su samo krenule, nisam znao sto se događa, htio sam iskočit iz svoje kože...

Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
pa kompanija jako malo ,najviše naši ljudi sa Balkana...od samog dolaska na brod pa nadalje...

Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
stavili su me s nekim filipincem, ali sam za sve hvatao za ruku naše ljude ,jer izgubljen si i zaboraviš slagat rečenice na eng. jeziku tih prvih par dana...

Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
pa iskreno nisam ni razmišljao o tome, to je ipak ploveci hotel od 310 metara i  130 000 tona...pa me to nije opterećivalo...

Jeste li bili zadovoljni zaradom?
nikako nikako i nikako...ali sam bio svjestan di sam što sam i da moram šutit i radit...

Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
postoji naravno...ali to je krajem 2. ili u 3. ugovoru ako je sve ok i ako se ide redovnim putem...nekome je promocija promjena radnog mjesta ali u isto plaćenom rangu ,meni je promocija novi name tag sa novom plaćom i novim radnim zadacima, tako da bi se o tome dalo raspravljati...

Kako vam se svidio društveni život na brodu?
odlično savršeno ,ima stvari koje si ne možete ni zamislit da postoje na brodu ali je premalo vremena za to...

Opišite tip ljudi koji su sa vama radili na brodu.
auuuu...90% zuti sa cudnom kulturom ili bez kulture, čudnim načinom prehrane, često upitne higijene i totalno obrnuto sve od nas, kao da su sa druge planete

Kako biste opisali putnike?
uglavnom debeli Ameri koji misle da imaju smisao za humor i postavljaju najgluplja pitanja kakva si ne možete ni zamisliti...

Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
naravno, iz toga razloga sam i došao i zato sam nakon kratkog vremena molio da me se stavi u noćnu smjenu...vidio sam što većina ljudi neće za cijelog života...

Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
hm...jako puno njih...uglavnom konobe sa jeftinim pivom hranom i besplatnim internetom...a sve ostalo dođe samo od sebe

Opišite dobre strane rada na kruzerima.
mjesta koja se vide samo na TV-u, iskustvo kakvo se ne može naći nigdje drugdje, ljudi koje mislite da ni ne postoje i tek na brodu shvatite koliko je jaka psiha jednog normalnog čovjeka i da imamo granice puno jače veće i dalje nego što možete zamisliti...

Opišite loše strane posla na kruzerima.
nema obitelji ,nema prijatelja ni osoba s kojima ste proveli cjeli život, ponekad se osjećate kao da ste nitko i ništa i da je brod najveća greška u vašem životu...ali popijte pivo odspavajte i sutra će biti bolje

Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
da da i uvijek da...nigdje nećete postati kompletnija osoba kao na brodu, nigdje se nećete razočarati ali ni veseliti kao na brodu...možete doma biti milijuneri ali oni nisu ni bolje ni kompletnije i pametnije osobe od nas koji smo probali što znači brodski život...jednog dana ćete bit sami sebi zahvalni što ste se odlučili na tako velik korak u vašem životu

Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
idite,hrabro, glavu gore, nemojte očekivati da ćete za 3g rada na brodu osigurati sebi ostatak života i postati bogati...prvo dođite na brod, kad pohvatate što se događa oko vas odlučite želite li vi to ili ne...vi ste samo gospodari vaše budućnosti i budite toliko jaki da sami odlučujete o svojoj sudbini...

Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
da,ja sam se vratio nakon 3mj, za mene je bilo dosta...barem što se tiče ove kompanije i ove pozicije...još se nisam doma prilagodio ali sve će sjest na svoje...osoba sam koja je jako vezana za sve svoje doma ali to nisam znao dok nisam otišao...kad sam na brodu razmišljao o svojoj obitelji ,prijateljima, o svojim psima, nogometu i ribolovu koji mi uveseljavaju ovaj život i kad sam shvatio da trenutno ne mogu bez toga odlučno sam spakirao stvari i otišao kući...isto onoliko odlučno kako sam i krenuo na brod i nitko me nije mogao zaustaviti...
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac