Author Topic: pobunjeni, Buffet Steward, Princess  (Read 2591 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
pobunjeni, Buffet Steward, Princess
« on: 03/March/2011 »
Korisničko ime: pobunjeni   
Država: Srbija
Spol: M
Kompanija: Princess
Pozicija: Buffet Steward


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Našao sam neki oglas na internetu, pozvao.. I evo me sad sam veteran  :D

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
To što mogu videti svet bez potrošenog dolara, a plus mogu i zaraditi nešto

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Preko Safe Cruisa, tada kada sam se prijavljivao i nije bio neki izbor, a pošto sam već znao neke ljude koji su otišli preko njih, igrao sam na sigurno

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Prijavio sam se za Princess jer druge nije bilo u ponudi, pošto sam aplicirao u sred recesije, tražio sam BFST a dobio samo ABFS, a odluka je pala na restoran pošto sam imao malo iskustva.

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Intervju je trajao ne duze od 10min. ali sam čekao dobrih 4h na red, pošto nas je bilo dosta a Sorbi u to vreme neraspoložen.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Nešto malo više od 1000e

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Pošto sam već imao iskustva, pre toga sam živeo na Karibima, nije mi bio problem da se spremim za put, bukvalno sam se spakovao dan pred polazak

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Bio sam konstanto umoran, pretrpan informacijama, novim terminima, ali sve se to zaboravi posle 2 piva sa našim ljudima u crew baru

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Samo daš sve od sebe da naučiš, kada ljudi vide da se trudiš hoće da pomognu

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Uglavnom odrede jednu osobu da vas uputi u sve jer je svima u interesu da vi brzo ukapirate da ne bi drugi morali da rade vaš posao, tako da sve učite u pokretu i kroz praksu.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Vrlo brzo sam se prilagodio, uvek možete naći nešto da radite, nije bitno gde ste već sa kime provodite vreme

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Platom i ne baš, ali tips je bio nekad veći od plate, tako sve u svemu sam zadovoljan

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
U Restoranu postoji, ja sam posle prvog ugovora dobio promociju

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Jako je dobro da vidite kako ljudi vaših godina iz raznih krajeva sveta razmišljaju, kakve probleme imaju, o čemu maštaju… u svakom slučaju veliko iskustvo

  • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
Većina su azijati, mi se uglavnom jako dobro slažemo sa slovenima; ukrajinci, rusi, bugari, ali nema pravila

  • Kako biste opisali putnike?
Putnici su matorci, prosek godina je 75, ako ih ispoštujete i postavite se tako da se osećaju kao da imaju specijalni tretman kod vas, znaju to i da nagrade.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Uglavnom svaki port sam imao po 3.5h slobodno, tako da sam bio u skoro svim mestima

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Uglavnom svaki overnight neka diskoteka, najjbolji provod ubedljivo u Brazilu, Manaus

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Mogućnost da zaradite dobro, da vidite svet, naučite još koji jezik, odaberete omiljenu destinaciju za letovanje, upoznate nove kulture i ljude

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Prenatrpan raspored, nekad radite stvari koje nemaju veze sa logikom, okruženi ste čelikom svuda, nemate nijedan ceo Slobodan dan

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Preporučio bih ljudima da testiraju malo sebe i svoje mogućnosti, posebno onima koji nisu nikad radili, jer ako ste istrajni i ostanete 10-15 god., verovatno ćete posle toga otići u laganu penziju

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Da porade malo na eng jer je to sve što im treba

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Pre nego sto odete na brod spakujte 1l rakije, naši ljudi će vam biti više nego zahvalni
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)