Author Topic: Dvojno državljanstvo  (Read 8162 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mario22

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Dvojno državljanstvo
« on: 04/March/2011 »
E sefe jos jedno pitanje? Ja imam dvojno drzavljanstvo i imam Hrvatski pasos (putovnicu) a oduvek zivim u srbiji i imam i vozacku i licnu ali nemam Srpski pasos.. Pa sam hteo da pitam da li mogu da idem normalno sa Hrvatskim pasosem preko Srpske agencije (Safe Cruser) ili moram da vadim srb pasos?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Dvojno državljanstvo
« Reply #1 on: 04/March/2011 »
SC ima licencu i za Hr državljane, tako da možeš i sa Hr pasošem, čak i preporučujem, jer mogao si pročitati što je senna napisao o odnosu RC kompanije prema Sr državljanima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mario22

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Dvojno državljanstvo
« Reply #2 on: 04/March/2011 »
Da,da procitao sam sve i znam da se svet uopste bolje odnosi prema drzavljanima Hr nego prema Srbima al nebitno sad to  :pop1:
Bitno mi je da ne moram da vadim i Srb pasos  :yeah: jer bi mi to bila samo jos jedna investicija i torsak. Hvala na odgovoru  =""

peanutz

  • Guest
Re: Dvojno državljanstvo
« Reply #3 on: 04/March/2011 »
SC ima licencu i za Hr državljane, tako da možeš i sa Hr pasošem, čak i preporučujem, jer mogao si pročitati što je senna napisao o odnosu RC kompanije prema Sr državljanima.
Senna i ja smo ustanovili da to sto Kouzon prica nije istina vec cisto lupetanje. Tako da mislim da SRB i RH pasos imaju istu prodju, za sada.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Dvojno državljanstvo
« Reply #4 on: 04/March/2011 »
Da ima tu i malo dskriminacije samo plus jos kad HR uđe u EU  hr drzavljani postaju EU drzavljni odmah se selim u UK ili Norvešku
sa ovog lijepok Balkana   nece se ovdje jos 20 godina nista promjeniti  :yeah:

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Dvojno državljanstvo
« Reply #5 on: 04/March/2011 »
Senna i ja smo ustanovili da to sto Kouzon prica nije istina vec cisto lupetanje. Tako da mislim da SRB i RH pasos imaju istu prodju, za sada.

Jeste, sto se toga tice Kouzon se nalupetao gluposti i ovo nije nistina. Ali svejedno ih treba izbegavati u sirokom luku jer daju neprecizne i nepravovremene informacije, a kao sto se iz prilozenog da videti, podmecu neke ugovore u kojima peru ruke od vas, tj. teraju vas da potpisete da im niste uplacivali novac i nadoknade, sto je notorna laz. A zvao sam licno Safe Cruise i raspitao se o svim tim zabranama i ogranicenjima za grupaciju Royal koje nam je Kouzon saopstio, i nijedna ne stoji. Znaci, da stavimo tacku na ovo:

1. Da li Princess placa obe avionske karte? DA

2. Da li Princess dozvoljava Balkancima da izlaze u sve USA luke? DA

3. Da li su na Princessu ugovori 8 meseci (kao na Celebrity-u) ili 6 meseci? NA Princess-u su 6 meseci

4. Da li je Princess "overstaffed" ili nije? Nije, zato je i brzi ukrcaj.

Eto, to bi bilo to.
“Go ahead, make my day”

Offline mario22

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Dvojno državljanstvo
« Reply #6 on: 04/March/2011 »
Kratko i jasno  :D

peanutz

  • Guest
Re: Dvojno državljanstvo
« Reply #7 on: 04/March/2011 »
Jeste, sto se toga tice Kouzon se nalupetao gluposti i ovo nije nistina. Ali svejedno ih treba izbegavati u sirokom luku jer daju neprecizne i nepravovremene informacije, a kao sto se iz prilozenog da videti, podmecu neke ugovore u kojima peru ruke od vas, tj. teraju vas da potpisete da im niste uplacivali novac i nadoknade, sto je notorna laz. A zvao sam licno Safe Cruise i raspitao se o svim tim zabranama i ogranicenjima za grupaciju Royal koje nam je Kouzon saopstio, i nijedna ne stoji. Znaci, da stavimo tacku na ovo:

1. Da li Princess placa obe avionske karte? DA

2. Da li Princess dozvoljava Balkancima da izlaze u sve USA luke? DA

3. Da li su na Princessu ugovori 8 meseci (kao na Celebrity-u) ili 6 meseci? NA Princess-u su 6 meseci

4. Da li je Princess "overstaffed" ili nije? Nije, zato je i brzi ukrcaj.

Eto, to bi bilo to.
Ne mogu da odolim :rofl:
[yt=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=G6dkMsogZ30[/yt]

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Dvojno državljanstvo
« Reply #8 on: 04/March/2011 »
Da ima tu i malo dskriminacije samo plus jos kad HR uđe u EU  hr drzavljani postaju EU drzavljni odmah se selim u UK ili Norvešku
sa ovog lijepok Balkana   nece se ovdje jos 20 godina nista promjeniti  :yeah:


Nemas pojma, bez uvrede ali jedino ce ti ta diskriminacija vaziti ako imas brodarsku skolu i par godina iskustva pa apliciras za Bridge ili Engine.
Naravno imaces mnogo vecu sansu proci kao Hrvat,  jer ces najverovatnije govoriti italijanski, a i u ta dva Dept. su ugvalnom Italijani i Hrvati (na Carnival-u).


I sada mozes u selidbu, samo sto je mnogo teze otici tamo nego doci na brod, a i skuplje.     :google!:  ;)

Samo kreni na brod i ne brini drugu brigu    :uzdravlje:



Offline mario22

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Dvojno državljanstvo
« Reply #9 on: 04/March/2011 »
Ae ljudi batalite prepucavanje  :tuctuc:
Ljudi smo i da se ne lazemo isto je i nama i Hrvatima.. Da nam je dobro ne bi isli na brod i trazili bolji zivot  :rolleyes:
Drago mi je sto mozemo i mi ljudi iz Srbije, koji imam sve srpske papire a samo HR pasos, da idemo bez problema na brod,i naravno bez jos jednog troska (vadjenja srpskog pasosa) jer svi gledamo da prodjemo sto jeftinije :D

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Dvojno državljanstvo
« Reply #10 on: 05/March/2011 »
Dvojno drzavljanstvo  ""]] provjeri ti dali ti vrijedi ta putovnica koliko ja znam RH je ukinula dvojno drzavljanstvo dali su svima da se izjasne koje drzavljanstvo zele  :pop:

Offline mario22

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Dvojno državljanstvo
« Reply #11 on: 05/March/2011 »
Vredi prijatelju... Nedavno sam se vratio iz Beca i nije bilo nikakvih problema  :banana:

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Dvojno državljanstvo
« Reply #12 on: 05/March/2011 »
Vredi prijatelju... Nedavno sam se vratio iz Beca i nije bilo nikakvih problema  :banana:

A briga te onda  :run:

Offline mario22

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Dvojno državljanstvo
« Reply #13 on: 06/March/2011 »
E moram da se zahvalim svima na pomoci i takodje da se pohvalim da sutra imam prvi razgovor u Safe Cruiser u BG  :party:

Jos jednom hvala svima sto su mi pomogli za ovaj prvi korak  :run:

Offline Balldoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Dvojno državljanstvo
« Reply #14 on: 20/December/2011 »
Šefe i vi stare kuke :)

znate li za CG drzavljane kakva je situacija po pitanju pasosa i svih potrebnih dokumenata, ljekarski, viza, sertifikati i polaganja... da li moze neko ko je iz CG a zivi u Srbiji vaditi vizu u i sve obaviti u Srbiji tj. u Beogradu?

Pozz to all &  :uzdravlje: