Author Topic: Grupa Budimpesta (Feb 17-18 2011) Safe Cruise  (Read 43068 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline share

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Grupa Budimpesta (Feb 17-18 2011) Safe Cruise
« Reply #60 on: 22/April/2011 »
Ja sam trebao da se ukrcam 10-og aprila,javili su mi da je pomeren ukrcaj,ali jos uvek ne znam datum...
A sta, prvo su ti javili da ides pa odkazali  :haha:
Sorry, znam da ti nije lako. Ja sam mislio da si otisao odavno. Jesi dobio ugovor da podpises, ime broda, datum, flight details....

Offline BAMBI

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
  • Mig 29
    • View Profile
Re: Grupa Budimpesta (Feb 17-18 2011) Safe Cruise
« Reply #61 on: 23/April/2011 »
Ugovor ne,znam da je Caribbean Princess.Ma opusteno,ne zurim ja nigde,nego mi cudno sto ne javljaju nista....
MIG 29

Offline dragan_epo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Grupa Budimpesta (Feb 17-18 2011) Safe Cruise
« Reply #62 on: 25/April/2011 »
Da li neko moze da kaze na koji nacin se obavestava kada se putuje? Konkretno, ja sam iz I grupe koja je svoje obaveze sa ambasadom i papirima zavrsila u martu, ali na zalost, jos uvek nista.
Da li neko zna kako se uopste pozivaju kandidati (kojim redom i na koji nacin ih obavestavaju- mailom, telefonom i sl.) TYakodje me zanima, da li nas obavestava neko iz agencije ili iz kompanije?
Ima ali neko okviran podatak koliko nas je do sada otislo sto se tice nas koji smo bili 17. i 18. u Budimpesti?
Unapred hvala na odgovoru.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Grupa Budimpesta (Feb 17-18 2011) Safe Cruise
« Reply #63 on: 26/April/2011 »

... svoje obaveze sa ambasadom i papirima zavrsila u martu, ali na zalost, jos uvek nista.


 :pop: pa ljudi čekaju mjesecima, a ti završila papirologiju prošli mjesec i pitaš se kako to da te ne zovu?
Nije do njih, nego kompanije Princess Cruises, koja u šestomjesečnom razdoblju izrotira 40.000 ljudi. Oni ne traže nove ljude kada netko da otkaz, nego ih nađu puno prije (poput tebe), pa onda čekaju priliku da ih ubace u rotaciju. Iako si prošla interview i sredila papirologiju, nitko u kompaniji za tebe ne zna i ti si samo broj. Kada osoba zadužena za rotaciju za tvoju poziciju pošalje mail posredniku, pitat će ga koliko imaš spremnih za tu i tu poziciju, ne koga. I ti ćeš biti jedan od 3,4 ili ne znam već koliko ljudi. Ako u međuvremenu ne nađeš posao na kopnu. Pa nagodinu opet iz početka.

Also, pomoglo bi znati Occupation: /
Ne znam zašto se plašite popuniti profil, anonimni ste.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline BAMBI

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
  • Mig 29
    • View Profile
Re: Grupa Budimpesta (Feb 17-18 2011) Safe Cruise
« Reply #64 on: 26/April/2011 »
Do sada je otislo oko 35 ljudi,tako su mi rekli iz Safe-a....
MIG 29

Offline dragan_epo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Grupa Budimpesta (Feb 17-18 2011) Safe Cruise
« Reply #65 on: 26/April/2011 »
Pa po ovom odgovoru se moze slobodno zakljuciti da se bez problema moze cekati i godinu dana (ako sam ja to dobro razumeo). Moja pozicija je ass. buff. stewart.
Mene je vise zanimao neki prosek, koliko se otprilike ceka na odlazak i koliko je ljudi otprilike do sada otislo. Takodje sam pitao i nacin na koji se kandidati obavestavaju kada putuju.
Nije mi bila namera da se zalim zbog bilo cega kako je ovde protumaceno, ali ipak hvala na odgovoru  ;D
I jos jedna sitnica- JA SAM MUSKO.  ;D

Offline BAMBI

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
  • Mig 29
    • View Profile
Re: Grupa Budimpesta (Feb 17-18 2011) Safe Cruise
« Reply #66 on: 26/April/2011 »
Obavestice te telefonom,samo budi strpljiv :) A koliko se ceka,tu nema pravila...
MIG 29

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Grupa Budimpesta (Feb 17-18 2011) Safe Cruise
« Reply #67 on: 26/April/2011 »
Ako pogledas link koji ti je Sef stavio u svom odgovoru, vidjet ces anketu.
Po vaganom prosjeku ankete: čeka se 3 mjeseca i 20 dana, u prosjeku.

I jos jedna sitnica- JA SAM MUSKO.  ;D

<irony> Probaj ne koristiti u istoj recenici rijec "sitnica" i onda pisati velikim slovima spolnu pripadnost. </irony>

Ispada da imas nekih podsvjesnih potisnutih misli o vlastitoj seksualnosti koje se ispoljavaju na cudan nacin.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline dragan_epo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Grupa Budimpesta (Feb 17-18 2011) Safe Cruise
« Reply #68 on: 27/April/2011 »
Ljudi, vratite se na moje pitanje, bilo je veoma jasno i jednostavno. Nisam znao, sada znam. Hvala na odgovoru svima vama, posebno Sefu foruma, bio je jako detaljan.


<irony> Probaj ne koristiti u istoj recenici rijec "sitnica" i onda pisati velikim slovima spolnu pripadnost. </irony>

Ispada da imas nekih podsvjesnih potisnutih misli o vlastitoj seksualnosti koje se ispoljavaju na cudan nacin.

Nisam asocirao ni na kakve teme vezane za seksualnost ili bilo sta slicno, tako da nemojte zloupotrebljavati ono sto nisam rekao. Nacinjena je greska jer sam oslovljen kao zensko i to je to. Nemojte praviti magarcaq od komarca.

Jos jednom, hvala svima.
Pozz...

Offline kosingas

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Grupa Budimpesta (Feb 17-18 2011) Safe Cruise
« Reply #69 on: 27/April/2011 »
Samo da javnem ,svi (februarski) ACAT-i su otisli ili odlaze,ja konkretno 2.maja na Pacific princess
"Ko nije plovio,ko nije brodio,
 ko se od orkanskih talasa skrivao,
 taj kao da se upola rodio i kao da je upola ziveo!"-(Mika Antic)

Offline share

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Grupa Budimpesta (Feb 17-18 2011) Safe Cruise
« Reply #70 on: 28/April/2011 »
Samo da dodam nesto, svi acat, utility, i gotovo svi buffet stewardi su dobili pozive ili su vec otisli. Isao sam juce do BG-a pa sam svratio do Ivana u agenciju pa mi je to rekao. Sto se tice asistenata, ostalo nas je 19 ali naravno nije mogao da nam kaze kad cemo ici, ali bi trebalo uskoro i mi. A do tad....  :waiting:  :waiting:  :waiting:

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Grupa Budimpesta (Feb 17-18 2011) Safe Cruise
« Reply #71 on: 29/April/2011 »
Ovo je izveštaj sa Star Princessa od prijatelja iz Februarske grupe koji sa broda ne može da pristupi forumu pa ja postavljam njegov post.


RAport sa Star Princess-a
 
Proslo je mesec dana od kako sam na Star Princess-u....Za sada su utisci sasvim solidni.....
 
Na pocetku,klasika.Gubljenje po hodnicima,problem da nadjem mess,kabinu,bar.....
Stigao sam oko 08.00h na brod,vec u 10.00h radio utovar prtljaga,jer sam naravno stigao na tournaround day ....
U pocetku od posla nisam ni mogao da razmislajm gde sam dosao i sta ja to radim,jer se sve odvijalo neverovatnom brzinom..
Jednostavno sam bio primoran da ucim sve u hodu jer niko nema vremena ni volje da se nesto preterano bakce sa tobom..
 
Inace,prosao sam za poziciju ACAT,ali sam ovde dobio da budem deck attendant,tj pool boy...Slicno kao ACAT(oni rade unutra),a ja radim na bazenima....Uniforma koju sam ovde nabavio(new uniform policy) i za koju sam puk'o para ,mi ne koristi,jer kao pool boy imam potpuno drugaciju uniformu od acat-a koju sam ja nosio....
 
Kao pool boy,radim sve ono sto je u vezi sa bazenima....Ujutro set up lezaljki,uvece sklanjanje,preko dana ciscenje....dodajem peskire putnicima,sklanjam case,tanjire,cistim stakla,brisem palubu...Merim zagadjenost vode u djakuziju...Malo pricam sa gostima,pokazujem gde je sta kad se izgube..Asistiram bar stewardima,sluzim putnicima pice koje ne ide na tacnu...Ako naruce 1-2,to ne ide na tacnu,pa nosim ja,kad naruce vise,onda ide tacna,al me idem ja:)))
Kad je tournaround day,naravno,radim utovar kofera,dan pre toga istovaram kofere putnika koji se iskrcavaju....
Svaki drugi dan u proseku asistiram obezbedjenju na gangwayu gde cekiram laminex posadi i kruz karte putnicima....
dakle,nista posebno,i sve ono sto su oni koji su otisli pre mene kao ACAT-i vec napisali...
Na pocetku,naravno,svaki dan neki treninzi i predavanja...
 
Plata 820 dolara(zagaramtovani minimum)+baksis...Na kraju kruza putnici na dobrovoljnoj osnovi ostavljaju baksis za accommodation...Ja taj baksis jos nisam video...Plata mala,za april cu imati ispod minimuma(oko 700 doalra)pa ce kompanija da plati ostatak...Dakle,sto se tice para,slabo....Medjutim,tako je i u ostalim departmentima,recimo buff stw ima tek nesto malo vise od mene....
 
 
Ima na Staru dosta Filipinaca i Indijaca...rumunisu na supervizorskim pozicijama ,uglavnom...Ima jedno 20-30 Srba(uglavnom su buf stw i ass buf)a ima ih par i u kuhinji i u baru....
 
Internet katastofalno spor(220min.-20dolara),tel kartica 10dolara(42 min za fiksni i 24 za mob)
Hrana u mess-u nije za one probirljive...Ocena,recimo 2+....
Pivo u baru 1.15 dolara.(Becks)...Koka kola na automatu 0.65 dolara...Voda(2L)1dolar...
Kru shop vise lici na neki spajz,nego na prodavnicu....
 
Trenutno plovimo Karibima(Sent Tomas,Santa Lucija,Dominika,BArbados,Sent Kits)...Sledeci kruz prelazim Atlantik,pa onda Evropa(Grcka,Egipat,Spanija,Italija,Hrvatska)...
Stose putnika tice,uglavnom Amerikanci u srednjim godinama,mada ima i malo mladjeg sveta...Nemam neprijatnih iskustava,verovatno jer sviidu na bazen da uzivaju ,a ne da gindjaju...
 
Nemam pojma,eto to je neki prvi raport...Cekao sam mesec dana da se slegnu utisci,a i zbog problema da se ulogujem na forum(iz nekog razloga mi to ne uspeva)...
 
Za sada sam zadovoljan,stanje solidno,ima i pluseva i minuseva....Videcemo za dalje ,nadam se najboljem...
 
Pozdrav sa Star Princess-a.
Homer J.Simpson

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Grupa Budimpesta (Feb 17-18 2011) Safe Cruise
« Reply #72 on: 29/April/2011 »
fin izvestaj, svaka cast!
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline MILIONER

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Grupa Budimpesta (Feb 17-18 2011) Safe Cruise
« Reply #73 on: 05/May/2011 »
Ja  sam  preko  Kouzona  otisla  na  brod, tako da  mogu  reci  samo najlepse  o  toj  agenciji. A  sto se  treninga  tice  iskreno ne bih  dobila  poso  kao ass waiter bez  te  obuke  ...  imaju  mnogo kvalitetniji pristup, mnogo vise informacija i pomoci kandidatima
A da nije malko sumnjivo da par ljudi lose prica o Kouzonu  a ovde  reklamira se konkutentska agencija  !!!!
Pozdrav  svima   plovim

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Grupa Budimpesta (Feb 17-18 2011) Safe Cruise
« Reply #74 on: 05/May/2011 »
Ja  sam  preko  Kouzona  otisla  na  brod, tako da  mogu  reci  samo najlepse  o  toj  agenciji. A  sto se  treninga  tice  iskreno ne bih  dobila  poso  kao ass waiter bez  te  obuke  ...  imaju  mnogo kvalitetniji pristup, mnogo vise informacija i pomoci kandidatima
A da nije malko sumnjivo da par ljudi lose prica o Kouzonu  a ovde  reklamira se konkutentska agencija  !!!!
Pozdrav  svima   plovim

A kakve veze ima ovo sa naslovom teme Grupa Budimpesta (Feb 17-18 2011) Safe Cruise  :rtfm:

EDIT: ban zbog 2 ista posta u različitim temama  :ban: doviđenja
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)