Author Topic: Antistresna, Junior Assistant Purser, Princess Cruises  (Read 3561 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: Antistresna
Država: Srbija
Spol: Ženski
Kompanija: Princess Cruises
Pozicija: Junior Assistant Purser



  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
U celu priču me je uveo momak i prijatelj iz kraja.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Gde svi, tu i mi
Novac i putovanje.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Preko Safe Cruise iz Beograda jer sam dosta čitala o svim agencijama te su mi se Ivan i Đorđe učinili kao najpodobniji a i najbliži, s obzirom da živim u Beogradu.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Princess Cruises, jer Safe sarađuje samo sa njima, a pozicija JAP jer mi je engleski kao maternji ali iskreno, nije mi bilo toliko ni bitno, bilo je važno samo da se ide.

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Finalni je meni trajao 20ak minuta odmah sam znala da sam prošla.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Oko 650€ - 350€ troškovi treninga (ono što ostaje agenciji), 110$ viza, 20€ test engleskog, 15€ psihološki test, oko 9000 medicinski pregled (za devojke je skuplje za oko 500 rsd jer imaju pregled više), oko 3000-
4000 za prevođenje dokumenata.

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Ponela sam i više nego što je bilo potrebno (žena), pola stvari nisam stigla ni da obučem, a vratila se isto tako sa koferom više, zbog uniforme koja ostaje sa nama.
Sledećeg puta sam krenula sa jednim koferom i sa istim se i vratila. I ništa i nije falilo.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Izgubljena prvih 15 dana, lutala do kabine po 15 minuta ali se vremenom sve normalizuje. Znaš zbog čega si tu i to je to.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Sva sreća te je tim bio dobar, imala sam jako puno ljudi oko sebe koji su mi pomagali i za to sam im jako zahvalna.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da, kolege i najviše mi se našao FDS (front desk supervisor). Uvek će vas neko uputiti kada je prvi put.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Navika je čudo! Posle određenog vremena više ni ne razmišljaš o tome. Frka je samo  u početku, dok se ne dobije laminex i I95 ( za USA).

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Ni na brodu više novac nije kao što je nekada bio ali u Srbiji zaraditi toliku lovu za tako mali vremenski period je nemoguće. Ne žalim se.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Konkretno za Pursere jako teško, jer smo u deficitu. Moguće je posle 5-6 ugovora ali sve zavisi od ljudi sa kojima radite i koji vam pišu Appraisal.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Mnogo nacija i prilike da ih upoznate, uvek nekih dešavanja (osim kad je Red Level) i Filipino parties  :D
Super, zaista upoznaš puno ljudi.

  • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
Ja sam imala dosta ljudi iz Indije i sve pohvale za njih, jako su srdačni. Ceo tim je bio kao jedno, zaista sam imala dobru ekipu.
Britanci, ljudi iz Južne Amerike, Brazilaca, Portugalaca, Australijanaca, Italijana ...

  • Kako biste opisali putnike?
Amerikanci – gori od male dece!
Britanci – osetljivi, u svom stilu.
Ma sto ljudi, sto ćudi :D

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Da, kad god sam imala slobodnog vremena a brod je u luci, uvek sam izlazila napolje. Dok sam radila Aziju, bila sam u noćnoj smeni, tako da sam imala čitav dan da zujim napolju. Između spavanja i izlazaka napolje nema vaganja.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Ketchikan (Alaska) – jeftino pivo i free internet :D

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Svet na dlanu i tako mali, upoznavanje različitih kultura i nacija, jedno veliko životno iskustvo.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Nostalgija… uglavnom, i nedosatak privatnosti.

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Ko voli da putuje, želi da zaradi, nije previše vezan za Srbiju… give it a go  :D

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Samo opušteno, glavu gore, d*** uza zid :D

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Ne verujte niikome na brodu!
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
pozdrav!

Prijavio sam se za ovu poziciju, pa ako ti nije problem, postavio bih par pitanja.

Prvo, koliko su strogi sto se tice uslova koje traze da kandidati ispunjavaju? Da pojasnim, ja imam dosta iskustva
u Customer Service poslovima, samo sto nisu iz hotela.
Radio sam za stranu firmu i kao Office manager jedne nase firme i uglavnom sve sa klijentima koji su stranci. Radio sam cak i kao recepcioner u malom hotelu godinu ipo dana...
Jedino mi fali to da sam radio u hotelima visoke kategorije....

Engleski mi je odlican, mada, nisam se bas bavio gramatikom par godina, kakav je test bio??
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced