Author Topic: fasulev, Buffet steward, Princess Cruises  (Read 2350 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: Fasulev
Država: Makedonija
Spol: M
Kompanija: Princess
Pozicija: Buffet steward



  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Preko nekih mojih prijatelja koji su vec bili na brodu.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Pa normalno zarada, zelja da posetim neka nova mjesta i da steknem iskustvo.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Preko kouzon, to je bila jedina agencija koja je zaposljavala u taj moment na kruzere.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Princess, prijavio se za poziciju BFST a na tu poziciju sam se prijavio zasto sam vec imao neko iskustvo, koje mi nije bilo od nekog veliko znacenja kad sam se ukrcao na  brod. :)

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Intervju je je trajao manje od 10 minuta i odmah su me obavjestili da sam prosao.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Pa nekih 800 evra.

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Pred ukrcaj savjetovao sam se sa ljudima koji su vec bili pa sam uzeo mnogo corapa gaca i malo garderobe a vratio se sa josh jednim kuferom.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Uzbudjeno, konstantno umoran ali posle jedan mesec sam se nosio dobro sa svime.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Imao sam vrlo dobrog supervisora koji me je dobro uputio na radno mjesto tako da mogu reci da sam imao Ok dobrodoslicu

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Naravno, u timu gde sam radio bili su uglavnom nasi koji takodje su pomagali.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Vrlo dobro.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Da, zaradis toliki novac za kratko vreme, bio sam vise nego zadovoljan, zasto - svi znamo kakva je situacija kod kuce.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Jeste postoji sansa napredovati, posebno ako si u korektnim odnosima sa menagmentom, sa supervizorima, zato sto oni rade tvoj appraisal na kraj ugovora.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Po meni drustveni zivot je bio ok, naravno da si ogranicen sa vremenom, tako da ne mozes se opustiti sa mnogo alkohola jer drugi dan moras da ustanes rano.

  • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
Ljudi od razne nacionalnosti sa razlicnim manama, neki dobre neke losi.

  • Kako biste opisali putnike?
Ljudi koji beze iz svakodnevnice da bi se malo opustili i naravno da uvjek ima onih koji ti prave zivot mizernim

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
U moja 3 ugovora sa Princess-om posjetio sam sva mesta koje je brod posjecivao i napravio sam brdo fotografija.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Fort laudardale za shoping, quebec, roatan i mnoga druga ….

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Steknes veliko iskustvo, usavrsavas jezik, upoznajes ljude raznih kultura, posjecujes razlicita mjesta i naravno zaradujes neke pare.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Udaljenost od kuce, ponekad nostalgija i svakako umor, potreba za vise odmora kojega nema dovolno ali se prezivljava nekako.

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da, toplo preporucujem svima da probaju rad na kruzerima, a zasto, opisao sam u pitanju o dobrim stranama rada na kruzerima.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Moj je savjet da ljudi apliciraju za poziciju u kojoj se najvise mogu snaci, kad odu na kruzer da se ne kaju da su donesli pogresnu odluku.

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Be positive sa sobom i sa svojim kolegima, putnicima, i nemoj se zamarati previse.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)