Author Topic: Dali je moguce da i ja odem?  (Read 10859 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Alen

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Dali je moguce da i ja odem?
« on: 11/November/2008 »
Evo ovako... Zovem se Alen, imam 19 godina, iz Srbije sam i zelim na brod.

Zavrsio sam srednju ugostiteljsku skolu, smer kuvar. Ali mi se taj posao bas i ne dopada a niti imam iskustva u tom poslu. Sve sto sam u prakticnoj nastavi za 3 godine skolovanja naucio je kako se ljusti krompir, jer nam je nazalost jedino to znaje bilo pruzano... Dzaba sam ja imao ambicije da nesto naucim o tom poslu, kada niko nije mario. No nebitno...

Posto sam zavrsio skolu, i nisam zeleo/mogao da upisem nesto vise, pokusao sam da nadjem posao... A kako stvari stoje na ovim prostorima to je jako tesko. Mislim, bilo je poslova ali jako slabo placenih za toliki rad, maltane robovlasnicki. Jedina je razlika sto ovde "ne morate" da radite za taj novac. Naravno, ja takav posao nisam zeleo. Mlad sam, i hocu da postignem nesto vise u zivotu! Ne vidim sebe u nekoj fabrici kako rintam za neku crkavicu. Ako cu vec da rintam, hocu da znam za sta rintam! I tada sam naleteo na ovaj vas forum. Citao sam raznorazna iskustva, pozitivna, negativna i generalno mi se dopala ideja o tome da odem na brod. Ali nisam to preterano ozbiljno shvatao jer sam u medjuvremenu otvorio firmu sa devojkom sa kojom sam 2 godine bio u vezi, na moje ime. Jedan market je u pitanju. Nije neka preterana para bila u ovom poslu, ali za nju, mene i nase potrebe sasvim dovoljno.

Sve je bilo lepo dok je trajalo, pre dva meseca sam poceo da razmisljam o tome da "vezemo cvor", iliti da se uzmemo. Ali, na moju nesrecu, ostavila me je pre 3 nedelje... iz razloga samo njoj poznatih. Nikad nista nisam branio, niti se lose ponasao prema njoj. Mislio sam da smo savrsen par i nisam mogao ni da pomislim da ce ovako nesto da se desi. Ali sta je, tu je.

Doduse bez nje, nisam mogao sam da radim market, opet treba ici i u nabavku robe itd. a dotle jedan mora raditi. Moja majka se ponudila da radi neko vreme umesto nje dok ja ne odlucim sta cu.

Prvo i najpametnije resenje mi je bio brod... Mislim da mogu to izdrzati. U marketu sam radio po 13-14 pa cak i 15 sati dnevno i nije mi smetalo...

Jedino me ta izolacija malo plasi... ali spreman sam da rizikujem. Mislim da cu se tamo prijatnije osecati nego sad kod kuce.

Ne znam za sta bi mi bilo najpametnije da konkurisem ako ikada i doguram dotle... Evo skoro godinu dana vodim taj market, uspesno. I svidja mi se taj posao, tako da sam razmisljao o nekom gift shopu ili slicno. A uostalom, to mi je jedino radno iskustvo koje mogu da dokazem. Vidim da su im i plate dobre, jos u svakoj luci mogu da izlaze.

Nisam odsluzio vojni rok, dali to moze da mi predstavlja problem? Sta vi mislite o svemu ovome? Dajte mi neki savet, smernicu, bilo sta... zaista bih vam bio zahvalan.

Izvinjavam se ako sam malo vise davio sa postom, ali zeleo sam da sagledate moju situaciju od pocetka koliko god to bilo moguce.

Hvala vam, Alen.

"When power of love overcomes the love of power,world will know peace

Offline Bladecup

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Odg: Dali je moguce da i ja odem?
« Reply #1 on: 11/November/2008 »
Naravno:)

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Odg: Dali je moguce da i ja odem?
« Reply #2 on: 11/November/2008 »
Naravno:)

Daj bar ako dajes savjet budi malo poopsiran sta je to naravno  :(  oT

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Dali je moguce da i ja odem?
« Reply #3 on: 12/November/2008 »
Evo ovako... Zovem se Alen, imam 19 godina, iz Srbije sam i zelim na brod.

Zavrsio sam srednju ugostiteljsku skolu, smer kuvar. Ali mi se taj posao bas i ne dopada a niti imam iskustva u tom poslu. Sve sto sam u prakticnoj nastavi za 3 godine skolovanja naucio je kako se ljusti krompir, jer nam je nazalost jedino to znaje bilo pruzano... Dzaba sam ja imao ambicije da nesto naucim o tom poslu, kada niko nije mario. No nebitno...

Posto sam zavrsio skolu, i nisam zeleo/mogao da upisem nesto vise, pokusao sam da nadjem posao... A kako stvari stoje na ovim prostorima to je jako tesko. Mislim, bilo je poslova ali jako slabo placenih za toliki rad, maltane robovlasnicki. Jedina je razlika sto ovde "ne morate" da radite za taj novac. Naravno, ja takav posao nisam zeleo. Mlad sam, i hocu da postignem nesto vise u zivotu! Ne vidim sebe u nekoj fabrici kako rintam za neku crkavicu. Ako cu vec da rintam, hocu da znam za sta rintam! I tada sam naleteo na ovaj vas forum. Citao sam raznorazna iskustva, pozitivna, negativna i generalno mi se dopala ideja o tome da odem na brod. Ali nisam to preterano ozbiljno shvatao jer sam u medjuvremenu otvorio firmu sa devojkom sa kojom sam 2 godine bio u vezi, na moje ime. Jedan market je u pitanju. Nije neka preterana para bila u ovom poslu, ali za nju, mene i nase potrebe sasvim dovoljno.

Sve je bilo lepo dok je trajalo, pre dva meseca sam poceo da razmisljam o tome da "vezemo cvor", iliti da se uzmemo. Ali, na moju nesrecu, ostavila me je pre 3 nedelje... iz razloga samo njoj poznatih. Nikad nista nisam branio, niti se lose ponasao prema njoj. Mislio sam da smo savrsen par i nisam mogao ni da pomislim da ce ovako nesto da se desi. Ali sta je, tu je.

Doduse bez nje, nisam mogao sam da radim market, opet treba ici i u nabavku robe itd. a dotle jedan mora raditi. Moja majka se ponudila da radi neko vreme umesto nje dok ja ne odlucim sta cu.

Prvo i najpametnije resenje mi je bio brod... Mislim da mogu to izdrzati. U marketu sam radio po 13-14 pa cak i 15 sati dnevno i nije mi smetalo...

Jedino me ta izolacija malo plasi... ali spreman sam da rizikujem. Mislim da cu se tamo prijatnije osecati nego sad kod kuce.

Ne znam za sta bi mi bilo najpametnije da konkurisem ako ikada i doguram dotle... Evo skoro godinu dana vodim taj market, uspesno. I svidja mi se taj posao, tako da sam razmisljao o nekom gift shopu ili slicno. A uostalom, to mi je jedino radno iskustvo koje mogu da dokazem. Vidim da su im i plate dobre, jos u svakoj luci mogu da izlaze.

Nisam odsluzio vojni rok, dali to moze da mi predstavlja problem? Sta vi mislite o svemu ovome? Dajte mi neki savet, smernicu, bilo sta... zaista bih vam bio zahvalan.

Izvinjavam se ako sam malo vise davio sa postom, ali zeleo sam da sagledate moju situaciju od pocetka koliko god to bilo moguce.

Hvala vam, Alen.

idemo redom

nemas 21 godinu nisi punoletan po us zakonu sorry but je*i ga
drugo zene su ti kao jgsp uvek dodje druga nemoj tugujes nemas smisla ja sam tugovo za jednom dve godine nije mi se nesto uspesno isplatilo...
imas market boli te uvce imas svoj biznis tvoje jedino zapolis neku radnicu das je neku crkavicu od plate prepolovis svoju smenu i milina zaposlis neku drugaricu koju imas poverenja nebi bilo svasta nesto...
trece ja sam polu pijan dok pisem ovaj post proslavljam otvaranje moje firme uz malo srece i pameti tako
elem ako volis te hebu na raznorazne nacine za male pare na zapadu, brod je za tebe... moj savet drz se ti tvog malog biznisa i uzivaj...posebno sto si pocetnik, ja radim u ugostiteljstvu punih 7 godina veruj mi znam sta pricam... moje iskustvo... ali sa srecom  kako odlucis... izbor je na tebi...
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Odg: Dali je moguce da i ja odem?
« Reply #4 on: 12/November/2008 »
idemo redom

nemas 21 godinu nisi punoletan po us zakonu sorry but je*i ga
drugo zene su ti kao jgsp uvek dodje druga nemoj tugujes nemas smisla ja sam tugovo za jednom dve godine nije mi se nesto uspesno isplatilo...
imas market boli te uvce imas svoj biznis tvoje jedino zapolis neku radnicu das je neku crkavicu od plate prepolovis svoju smenu i milina zaposlis neku drugaricu koju imas poverenja nebi bilo svasta nesto...
trece ja sam polu pijan dok pisem ovaj post proslavljam otvaranje moje firme uz malo srece i pameti tako
elem ako volis te hebu na raznorazne nacine za male pare na zapadu, brod je za tebe... moj savet drz se ti tvog malog biznisa i uzivaj...posebno sto si pocetnik, ja radim u ugostiteljstvu punih 7 godina veruj mi znam sta pricam... moje iskustvo... ali sa srecom  kako odlucis... izbor je na tebi...

Hm moj frend je bio sa 20 godina i morao je da dobije CUNARD i dali su mu CUNARD... tako da bolje se javi u agenciji i pitaj...

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Odg: Dali je moguce da i ja odem?
« Reply #5 on: 12/November/2008 »
Evo ovako... Zovem se Alen, imam 19 godina, iz Srbije sam i zelim na brod.

Zavrsio sam srednju ugostiteljsku skolu, smer kuvar. Ali mi se taj posao bas i ne dopada a niti imam iskustva u tom poslu. Sve sto sam u prakticnoj nastavi za 3 godine skolovanja naucio je kako se ljusti krompir, jer nam je nazalost jedino to znaje bilo pruzano... Dzaba sam ja imao ambicije da nesto naucim o tom poslu, kada niko nije mario. No nebitno...

Posto sam zavrsio skolu, i nisam zeleo/mogao da upisem nesto vise, pokusao sam da nadjem posao... A kako stvari stoje na ovim prostorima to je jako tesko. Mislim, bilo je poslova ali jako slabo placenih za toliki rad, maltane robovlasnicki. Jedina je razlika sto ovde "ne morate" da radite za taj novac. Naravno, ja takav posao nisam zeleo. Mlad sam, i hocu da postignem nesto vise u zivotu! Ne vidim sebe u nekoj fabrici kako rintam za neku crkavicu. Ako cu vec da rintam, hocu da znam za sta rintam! I tada sam naleteo na ovaj vas forum. Citao sam raznorazna iskustva, pozitivna, negativna i generalno mi se dopala ideja o tome da odem na brod. Ali nisam to preterano ozbiljno shvatao jer sam u medjuvremenu otvorio firmu sa devojkom sa kojom sam 2 godine bio u vezi, na moje ime. Jedan market je u pitanju. Nije neka preterana para bila u ovom poslu, ali za nju, mene i nase potrebe sasvim dovoljno.

Sve je bilo lepo dok je trajalo, pre dva meseca sam poceo da razmisljam o tome da "vezemo cvor", iliti da se uzmemo. Ali, na moju nesrecu, ostavila me je pre 3 nedelje... iz razloga samo njoj poznatih. Nikad nista nisam branio, niti se lose ponasao prema njoj. Mislio sam da smo savrsen par i nisam mogao ni da pomislim da ce ovako nesto da se desi. Ali sta je, tu je.

Doduse bez nje, nisam mogao sam da radim market, opet treba ici i u nabavku robe itd. a dotle jedan mora raditi. Moja majka se ponudila da radi neko vreme umesto nje dok ja ne odlucim sta cu.

Prvo i najpametnije resenje mi je bio brod... Mislim da mogu to izdrzati. U marketu sam radio po 13-14 pa cak i 15 sati dnevno i nije mi smetalo...

Jedino me ta izolacija malo plasi... ali spreman sam da rizikujem. Mislim da cu se tamo prijatnije osecati nego sad kod kuce.

Ne znam za sta bi mi bilo najpametnije da konkurisem ako ikada i doguram dotle... Evo skoro godinu dana vodim taj market, uspesno. I svidja mi se taj posao, tako da sam razmisljao o nekom gift shopu ili slicno. A uostalom, to mi je jedino radno iskustvo koje mogu da dokazem. Vidim da su im i plate dobre, jos u svakoj luci mogu da izlaze.

Nisam odsluzio vojni rok, dali to moze da mi predstavlja problem? Sta vi mislite o svemu ovome? Dajte mi neki savet, smernicu, bilo sta... zaista bih vam bio zahvalan.

Izvinjavam se ako sam malo vise davio sa postom, ali zeleo sam da sagledate moju situaciju od pocetka koliko god to bilo moguce.

Hvala vam, Alen.

Dugo nisam procitao ovakav post...

Imam ti za reci dvije stvari - sto se tice tvojih godina, ima agencija koje ce kad cuju koliko imas godina odmah prekinuti svaku konverzaciju a ima i onih koji
cese pozabaviti tvojim slucajem. Provjereno, na brodu rade ljudi koji imaju 18-19 godina. E sad, kako su stigli i kojim putem - to je vec za istraziti...
I sada dolazimo do druge, bitnije stvari - ne zelim ispasti kao da necu pomoci niti sam neki psiholog da dajem strucne komentare ali mislim da ti nisi nacisto sto bi sa svojim zivotom, ostavila te djevojka i sada kao zivotnu prekretnicu vidis brod ili sto dalji odlazak od kuce, da li su to dovoljno jako razlozi ... Sutra mozda naletis na neku djevojcicu sasvim neocekivano i vise ti brod ili ikakvo razdvajanje od nje nece pasti ni na pamet...

Lastane pomagaj !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Dali je moguce da i ja odem?
« Reply #6 on: 12/November/2008 »

Lastane pomagaj !

 :plovim: evo popodne cu se osvrnuti na Alenov post, jutros je nesto nemirno u Iraku; oces carbombs, oces suicide bombers ...  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Alen

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Odg: Dali je moguce da i ja odem?
« Reply #7 on: 12/November/2008 »
Dugo nisam procitao ovakav post...

Imam ti za reci dvije stvari - sto se tice tvojih godina, ima agencija koje ce kad cuju koliko imas godina odmah prekinuti svaku konverzaciju a ima i onih koji
cese pozabaviti tvojim slucajem. Provjereno, na brodu rade ljudi koji imaju 18-19 godina. E sad, kako su stigli i kojim putem - to je vec za istraziti...
I sada dolazimo do druge, bitnije stvari - ne zelim ispasti kao da necu pomoci niti sam neki psiholog da dajem strucne komentare ali mislim da ti nisi nacisto sto bi sa svojim zivotom, ostavila te djevojka i sada kao zivotnu prekretnicu vidis brod ili sto dalji odlazak od kuce, da li su to dovoljno jako razlozi ... Sutra mozda naletis na neku djevojcicu sasvim neocekivano i vise ti brod ili ikakvo razdvajanje od nje nece pasti ni na pamet...

Lastane pomagaj !

Ma ne razumete... Nije moj jedini razlog taj sto me je devojka ostavila. Nego uopste stanje u zemlji, mizerija od plata, nezadovoljstvo ljudi... Cela ta atmosfera me gusi i prosto nevidim sebe tu za nekih 10 godina.

Potrebna mi je promena...

"When power of love overcomes the love of power,world will know peace

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Dali je moguce da i ja odem?
« Reply #8 on: 12/November/2008 »
Ma ne razumete... Nije moj jedini razlog taj sto me je devojka ostavila. Nego uopste stanje u zemlji, mizerija od plata, nezadovoljstvo ljudi... Cela ta atmosfera me gusi i prosto nevidim sebe tu za nekih 10 godina.

Potrebna mi je promena...

Htio sam ti dati jedan dug filozofski odgovor, ali sa zadnjim postom si sve sam rekao.

Odgovor na tvoje pitanje:
Ako vjerujes da je moguce da odes na brod, onda ces i otici. Ako ne vjerujes da je moguce - onda neces otici nikamo.
U cega zelis vjerovati - to je samo tvoja stvar. Vecina ljudi se nepotrebno ogranicava po pitanju u cega zele vjerovati.

Dobna granica (21) mogla bi predstavljati problem, ali ne mora ... opet zavisi o tebi. O tome je bilo rijeci na forumu.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ivanichica

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
Odg: Dali je moguce da i ja odem?
« Reply #9 on: 12/November/2008 »
Ma ne razumete... Nije moj jedini razlog taj sto me je devojka ostavila. Nego uopste stanje u zemlji, mizerija od plata, nezadovoljstvo ljudi... Cela ta atmosfera me gusi i prosto nevidim sebe tu za nekih 10 godina.

Potrebna mi je promena...

Ja predlazem da pokusas, bez obzira na godine i da budes uporan...akos e i desi da te odbiju zbog godina, uvek mozesh biti josh malo strpljiv i sacekati malo a u medjuvremenu te mozda neka kompanija ipak uzme...kao sto su mnogi vec rekli.
Mene je odusevilo sto razmishljas na takav nacin sa 19 godina!!! Pri tom mislim na stav o zivotu, zelju da nesto ucinis sa svojim zivotom na vreme, ili bar probash!

Pozz!
I.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Odg: Dali je moguce da i ja odem?
« Reply #10 on: 12/November/2008 »
Ma ne razumete... Nije moj jedini razlog taj sto me je devojka ostavila. Nego uopste stanje u zemlji, mizerija od plata, nezadovoljstvo ljudi... Cela ta atmosfera me gusi i prosto nevidim sebe tu za nekih 10 godina.

Potrebna mi je promena...

Alene, vjeruj mi, brod ce ti dati jednu novu dimenziju zivota...ti ces vec prepoznati da li bolju ili nesto losiju, zavisi od , tvojeg stavai drugih faktora...ako zelis promjenu i brod ti daje tu mogucnost koja tebe zadovoljava i odvazan si probati onda tel u sake i kreni...samo naprijed...

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Dali je moguce da i ja odem?
« Reply #11 on: 12/November/2008 »
moj drug iz gradiske je imao 19 god kad je aplicirao za posao i dobio ga je sad je na carnival conquestu i radi konobarise ,otisao je preko ep zagreb sad ima 20 god.moj tip pokusaj i  :uzdravlje:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Dali je moguce da i ja odem?
« Reply #12 on: 13/November/2008 »

 E sad dali ce to biti losija slika ili bolja, to samo od mene zavisi, ja sam samo jos jedan pojedinac na kog ce ta promena uticati. Verovatno ste vi svi drugacije doziveli taj odlazak na brod, tako ce biti i samnom...

Anketa govori da je 91.7% ljudi dozivjelo kruzere na pozitivan nacin.

Trenutno stanje ankete:

Veterani sa bar jednim ugovorom za ledjima, kada ste sami vidjeli sto je to, biste li preporucili zainteresiranima rad na kruzerima?

Da  11 (91.7%)
Ne  1 (8.3%)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Odg: Dali je moguce da i ja odem?
« Reply #13 on: 26/November/2008 »
Interesantan podatak, zaista... Time si me jos vise ohrabrio da krenem.

Ali za pocetak, dali postoji neki podatak o tome koliki procenat ljudi koji apliciraju zaista dobije posao?

Potraznja je velika, stalno se izbacuju novi brodovi i flote postaju sve vece...
Potreba za svjezim kadrovima u cruise line industriji raste...

Ne znam procenat ali sam pohodio 3 interviewa i prolaznost je bila oko 75%, znaci prilicno visoko

Offline fisher

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Dali je moguce da i ja odem?
« Reply #14 on: 23/December/2008 »
Tvoje godine nebi trebale predstavljat problem. Samnom na teretnom brodu je bio kadet sa 19 godina i ameri su samo rekli da ne moze sam izlazit vani. Mogao je izac u drustvu nekog starijeg (punoljetnog po US zakonu) clana posade. Ako mozes dobit pasos bez odsluzenja vojnog roka, mozes i na brod.
Moj savjet je da pokusas otic na putnicki brod. Nemoj se zamarat statistikama prolaznosti i dobijanja posla. Apliciraj kod vise agencija i budi strpljiv. Vec ce nesto iskrsnut. Na ovom forumu ces nac dosta komentara o agencijama za ukrcaj i kako ih kontaktirat.
Puno srece u trazenju posla (i da to ne traje dugo).