Author Topic: teretnjaci i još ponešto  (Read 4792 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Milos77

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
teretnjaci i još ponešto
« on: 08/March/2011 »
Prvo, da pohvalim forum. Zaista sam našao uglavnom sve što me zanima, evo već danima ne spavam, oči mi ispale ""]]
Sad, ja sam malo u specifičnoj situaciji, imam 33, to jest punim uskoro 34 godine i nemam nikakvog iskustva u ugostiteljstvu. Već sam zvao Safe Cruise i rekao sve kako jeste i onaj momak što se javio je bio u fazonu da nemam ja šta da tražim, ali kao neka ipak pošaljem CV. Valjda je njima u interesu da pošalju što više ljudi?
Sad sam rešio da se malo namažem, pa ću ubuduće da pričam da imam neko iskustvo u šanku. Ne želim da potcenim nečiji rad, ali mi to izgleda nekako najjednostavnije da ubacim u CV.
Još nisam definitivno odlučio šta bi i kako bi, ali najviše mi se dopada opcija odlaska na okeanski kruzer.
Može li neko da me uputi gde bih mogao da se raspitam o teretnim brodovima?
Šefe, sve pohvale i ne zameri ako negde na forumu već ima taj topik, stvarno mi je promakao.
Svaki savet je dobrodošao!

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: teretnjaci i još ponešto
« Reply #1 on: 08/March/2011 »
pa ću ubuduće da pričam da imam neko iskustvo u šanku.

Ne mislis li mozda da ce neko da te ''provali''? Mozes ti prevariti regrutere, zavarati na neki nacin, nauciti nesto malo o koktelima, ali kad dodjes na lice mjesta, i stave te u bar....pa ces se pokajati sto si pricao da si radio u sanku. Moj savjet ti je da uzmes neki kurs bar mixologije, oni su kratki, skupi, ali vrlo efikasni. Odradi to, stani iza svojih rijeci na interview-u, to ti je to. Sretno !  :pop:
When it comes to money, nobody can be trusted !

peanutz

  • Guest
Re: teretnjaci i još ponešto
« Reply #2 on: 08/March/2011 »
Moj savjet ti je da uzmes neki kurs bar mixologije, oni su kratki, skupi, ali vrlo efikasni.
Juce poceo jedan takav u Central Baru u Beogradu. Nedelju dana po 8 sati dnevno, 250 evrica. Pozz

Offline Milos77

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: teretnjaci i još ponešto
« Reply #3 on: 08/March/2011 »
Hvala na savetima. Mislim da ste u pravu. Ima li neka druga varijanta, da se ide potpuno bez iskustva?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: teretnjaci i još ponešto
« Reply #4 on: 08/March/2011 »
Hvala na savetima. Mislim da ste u pravu. Ima li neka druga varijanta, da se ide potpuno bez iskustva?

Imas. Cistac, to moze bez iskustva.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: teretnjaci i još ponešto
« Reply #5 on: 08/March/2011 »
Imas. Cistac, to moze bez iskustva.

Nije baš tako. Jučer je netko pisao da je i on i nekoliko prijatelja otišlo preko EP bez ikakvog iskustva, samo sa engleskim, u konobare.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Milos77

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: teretnjaci i još ponešto
« Reply #6 on: 08/March/2011 »
Pa dobro... Nemam iskustva u ugostiteljstvu, ali imam u medijima, prodaji, a radio sam i moving u Americi. Ima li šanse da budem purser?

peanutz

  • Guest
Re: teretnjaci i još ponešto
« Reply #7 on: 08/March/2011 »
I sada dolazimo do milion puta ispricane price: Da, ako ti ide prodaja mozes aplicirati za gift shop (i ako ti je engleski odlican) i ne moras imati iskustvo ali moras "imati" CV. Mislim da smo isti "razgovor" imali prekjuce sa nekom forumasicom.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: teretnjaci i još ponešto
« Reply #8 on: 08/March/2011 »
Nije baš tako. Jučer je netko pisao da je i on i nekoliko prijatelja otišlo preko EP bez ikakvog iskustva, samo sa engleskim, u konobare.

Vidi Sefe, da je covjek pitao da hoce da se prijavi za asst. waitera ili tako neku utility poziciju u restoranu, ja bih mu rekao. Posto vidim da mu masta slabo radi, da malo napakuje CV, itd. i pokaze agentu da je radio u restoranu, a ne baru (lakse je uvjeriti nekog da si radio u kao helper u restoranu, nego bio bartender) ali on je ipak napisao da ce govoriti da je radio kao sanker...
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Milos77

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
... i još ponešto
« Reply #9 on: 09/March/2011 »
Vidim ja da to neće ići baš tako lako.
Pozdrav

Offline maychek

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: teretnjaci i još ponešto
« Reply #10 on: 09/March/2011 »
hmm ... uglavnom samo iscitavam forum a retko kada pisem ali ovde cu da se ubacim :)
 
moj momak  je  radio kao bartender u beogradskim jakim klubovima isao na takmicenja odlicno mu to ide ,a na  na intervjuu je dobio poziciju bar server ,a aplicirao je za bartendera ( konobar u baru ) pre intervjua nikada nije drzao tacnu , dosao je na brod i extra se snasao ( dobio je promociju bartendera u prvom ugovoru ) on nije znao  extra engleski , tj znao je onako recimo advanced  :D
tako da bih te ja posavetovala ako zelis da probas za bar servera
trebas da naucis koktele ,sta u koji ide i kako se koji zove ,zbog narucivanja naravno ,  a tacnu ces nauciti :D
ja sam radila u kaficu i za nedelju dana sam naucila ( radila u nekom malom kaficu sama pravila nosila itd )
tako da ukoliko znas engleski napisi da si radio u nekim manjim kaficima  uzmi kuci tacnu  i nosaj malo vezbaj se ,verujem da ti je to mnogo bolje od cistaca ...

Offline Milos77

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: teretnjaci i još ponešto
« Reply #11 on: 10/March/2011 »
Tako nešto sam i ja mislio. U Americi je posao bartendera nešto sasvim drugo nego šanker kod nas. Tako da, i ovako i onako, krećeš ispočetka. Verovatno ću aplicirati, mada sam rešio da probam da izvadim b1/b2 i odem da radim muving. Može ipak više da se zaradi, jeste teže fizički, ali je psihički lakše ;D

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: teretnjaci i još ponešto
« Reply #12 on: 10/March/2011 »
da izvadim b1/b2 i odem da radim muving.

Sta je to?  ""]]
When it comes to money, nobody can be trusted !

peanutz

  • Guest
Re: teretnjaci i još ponešto
« Reply #13 on: 10/March/2011 »
@Seaman: Da izvadi turisticku vizu i da radi selidbe.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: teretnjaci i još ponešto
« Reply #14 on: 10/March/2011 »
@ peanutz

Znam ovo za B1/B2, imam je i ja, ali ovaj ''muving'' dio mi nije bio jasan, da li je u pitanju da se on seli ili da radi selidbe   :pop:
When it comes to money, nobody can be trusted !