Author Topic: NCL - Refrigeration Engineer  (Read 8379 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
NCL - Refrigeration Engineer
« on: 08/March/2011 »
Refrigeration Engineer

Department: Engine

Education:

* Must have STCW 95 Certification
* Holds appropriate licenses and certificates as required by regulations.
Responsibilities:

* Shall personally inspect the cleanliness and safety of galley, laundry, and launderette exhaust ducts, and shall ensure that all required and necessary cleaning routines and records are properly executed.
* In charge of the operation and maintenance of the HVAC plant, the provisioning plant and related cold rooms, all refrigerated bar and galley equipment.
* He/she shall monitor the consumption of refrigerants closely and raise the alert if an irregular situation should occur.
* Responsible for the maintenance and upkeep of the engine room and galley ventilation systems, including local and centralized CO2/Halon fire extinguishing systems.
* Responsible for the maintenance and periodic testing of fire dampers and Gaylord systems including periodic inspection and cleaning of the laundry exhaust duct, including record keeping of the cleaning schedule.
* The Refrigeration Engineer is responsible for the AMOS System for the HVAC department and shall keep a close cooperation with the Supply Officer, Staff Chief Engineer and the Chief Engineer.
He/she is responsible for the HVAC Stores, parts and supplies, inventory control and purchase requisitions.
He/she shall work closely with the Chief Engineer to ensure that the expenditures are within the limits of the approved budget.

Other position responsibilities are to be announced upon hire.

To apply, send your resume to shipboardresumes@ncl.com and write "Refrigeration Engineer" in subject line.

http://www2.ncl.com/about/careers/corporate-employment/job-opportunities/27564-0
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pauly-d

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: NCL - Refrigeration Engineer
« Reply #1 on: 13/March/2011 »

* Holds appropriate licenses and certificates as required by regulations.


Zna li neko sta ovo podrazumeva?

Offline tehniko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: NCL - Refrigeration Engineer
« Reply #2 on: 19/March/2011 »
I mene interesuje šta znači ,,STCW 95 Certification"?

peanutz

  • Guest
Re: NCL - Refrigeration Engineer
« Reply #3 on: 19/March/2011 »
I mene interesuje šta znači ,,STCW 95 Certification"?

http://lmgtfy.com/?q=stcw+certificate

Offline fisher

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: NCL - Refrigeration Engineer
« Reply #4 on: 20/March/2011 »
Osnovni breveti (basic first aid, familiarization, fire fighting...) i RO-RO and passenger ship safety ......

Offline tehniko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: NCL - Refrigeration Engineer
« Reply #5 on: 22/March/2011 »
Hvala.
Možda je glupo što ovo pitam ali na poslovima na kopnu se za frigomehaničara kaže ,,refrigeration technician".
Dali je ovo zvanje ,,refrigeration engineer" vezano za radno mjesto inženjera hlađenja ili frigomehaničara (tehničara,servisera,majstora).
Pozdrav.

Offline pauly-d

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: NCL - Refrigeration Engineer
« Reply #6 on: 25/March/2011 »
Dobro pitanje, nije mi palo na pamet. Ali posto ameri i djubrare zovu 'sanitation engineer' ne bi bilo lose da neko ovo razjasni.

Offline tehniko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: NCL - Refrigeration Engineer
« Reply #7 on: 04/April/2011 »
Ima li ikoga da pojasni ovu našu nedoumicu?Oko naziva ,,refrigeration engineer"

Tražio sam po forumu više informacija o frigomehaničarima na brodu ali ih nisam mnogo našao.
Te informacije su:
-koje agencije najsigurnije ukrcavaju
-na koje kompanije je najbolje raditi
-kolike su plate

Prednos dajem osobama koje su radile ovaj posao.

Prošle nedelje sam zvao par agencija i ljudi (u Crnoj Gori) za koje sa sigurnošću znam da ukrcavaju.
Od nekih sam dobio odgovor da ukrcavalju samo oficire,a drugi su mi rekli da po nekom novom dogovoru sa kompanijama primaju ovaj radni profil isključivo sa iskustvom na brodu.Isto se odnosi za električare i frigomehaničare.

Moje pitanje bi bilo:
Kako steći iskustvo na brodu ako nas ne primaju da plovimo???
Ja imam neprekidno 11 godina radnog iskustva.... Ali na kopnu.
I šta da se radi.....?

Offline pauly-d

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: NCL - Refrigeration Engineer
« Reply #8 on: 06/April/2011 »
Jel si zvao SSM ili EP? Iz sefove price oni se cine najozbiljniji.

Offline tehniko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: NCL - Refrigeration Engineer
« Reply #9 on: 16/April/2011 »
Jel si zvao SSM ili EP? Iz sefove price oni se cine najozbiljniji.

Zvao sam ili kontaktirao sve agencije sa ovog foruma.Zvao sam i neke do kojih sam došao preko nekih prijatelja pomoraca,ali...
Uvijek neko ali...
Od svih sam dobio isti odgovor.Ili ne ukrcavaju više ovaj kadar.... ili je potrebno radno iskustvo na brodu najmanje 2 godine.
Ja ga imam 10 godina ali na kopnu ali im to ne treba.
Na pitanje kako da steknem iskustvo na brodu ako se ne ukrcam kao frigo rekli su mi da budem pomoćnik.
Nekako mi to ne ide sa 37 godina i sa majstorskim iskustvom.
Pokušao sam čak i kod Živane za MSC.Imam preporuku od kapa od makine.Skoro da sam dobio isti odgovor i još bi taj kapo trebao da zove u firmu da priča sa njima.Ali ni to nebi garantovalo ukrcaj.
Mislim ....... ne znam ni šta da mislim.
Dali ima još kolega koji imaju ovaj problem?Kako ste ga riješili???
Ako neko zna šta da se radi neka me posavijetuje.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: NCL - Refrigeration Engineer
« Reply #10 on: 16/April/2011 »
Koliko sam ja vidio, sa posla pomocnika relativno brzo dobijes promociju, najbitnije ti je ukrcati se.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tehniko

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: NCL - Refrigeration Engineer
« Reply #11 on: 05/December/2015 »
Za pomoćnike uzimaju najviše Filipince.
I za ove 4 godine imao sam par intervijua sa raznim kompanijama i agencijama preko skajpa ali svi daju isti odgovor.Treba nam čovjek sa iskusvom sa broda najmanje 1 do 2 godine.
Niko neće da zapošljava radnike kao assisten refrigeration ingeneer ili assistent ventilation officeri posle par ugovora dobiješ unapređenje u drugog oficira.

Ima li ko da plovi na ovim pozicijama na MSC?
Bilo bi dobro da podijeli iskustva.
Mnogi su mi rekli da bi bilo najbolje početi kod njih jer ima dosta naših ljudi i najlakše se snaći i početi....pa ako neko hoće kasnije je lakše naći drugu kompaniju.
Vidim da Kouzon radi intervijue za njih ali ne i za ovaj department.
Pokušavao sam kod Živane ali i oni mi kažu da sadanema interesovanja za te pozicije frigoriste.
Sa druge strane od električara koji rade kod njih sam dobio informacije da im često treba to zanimanje i da je najvažnije jaka veza za ukrcaj.
Čak nije mnogo bitan ni ovaj test koi se polaže.....samo mnogo jaka veza.

Offline kopex

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: NCL - Refrigeration Engineer
« Reply #12 on: 01/February/2016 »
Ima li neko iskustva na ovoj ili sličnoj poziciji (technical department) na MSC-ju.