Author Topic: Wine waiter na Cunardu??  (Read 9992 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Muchko

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Wine waiter na Cunardu??
« on: 09/March/2011 »
ima li tko kakvih informacija o wine waiter poziciji na Cunardu??

Idem na interview idući tjedan i jako bi me zanimalo bilo što.... :)

Offline Muchko

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Wine waiter na Cunardu??
« Reply #1 on: 07/April/2011 »
ima li tko od wine waiter-a sa interview-a za Cunard što je bio 15. i 16.03. da ima bilo kakvu informaciju???

znam nije prošlo ni mjesec dana ali meni se čini kao godina...   oT

peanutz

  • Guest
Re: Wine waiter na Cunardu??
« Reply #2 on: 07/April/2011 »
Pa pricaj kako je bilo? Pitanja? Odgovori? Koliko treba znanja da se prodje? JeL bio neki test ili usmeno? Sta, kako?

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Wine waiter na Cunardu??
« Reply #3 on: 07/April/2011 »
Na Cunardu biti Wine Waiter je zakon...pare odlične, radiš cca 8 sati kad je busy day....nadam se da dodjes na QM2, ima par naših Wine Waitera...

Offline Muchko

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Wine waiter na Cunardu??
« Reply #4 on: 07/April/2011 »
Interview bio žešće zaj...
Imao sam 30-45min razgovor sa mr. Stevenson-om. Prošli smo moj do bola napumpani CV do detalja + još par pitanja tipa gdje se vidiš za 5god i zašto sam baš ja idealan kandidat za Cunard....   Peace of cake  :)

Tip mi rekao odmah nakon interview-a da sam, što se njega tiće, prošao ali da sada sve ovisi o testu... Etu kreću problemi.... 60ak pitanja baziranih uglavnom na Francuskoj ali svega su se dotakli. Bilo je dosta nabrajanja vina, sela, klasifikacija, sorte.... tako da smo se morali stvarno dobro pripremiti. Zanimljivo je bilo to da je zadnje pitanje bilo "Na koliko si pitanja točno odgovorio?" i naravno i to pitanje se bodovalo


Ugl javili nam 17og da smo prošli...   :party:  :run:  :yeah:

Neznam točno koliko je Sommelier-a prošlo ali sam skužio da nisu svi...

Offline Fox

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: Wine waiter na Cunardu??
« Reply #5 on: 07/April/2011 »
Daj nam malo opsirnije objasni ako ti nije tesko,kakva je procedura oko prijave za interview (sommelier)?!
Sta se prvo radi,da li mora da se polaze onaj sertifikat za sommeliera kod EP-a? I kakav je taj sertifikat?!
I posle toga mozes da izadjes na interview ili treba jos nesto da se polaze?!

Znam da je puno pitanje ali mislim da bi puno znacilo buducim sommelier-ima  ::yes::

Offline Muchko

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Wine waiter na Cunardu??
« Reply #6 on: 07/April/2011 »
Daj nam malo opsirnije objasni ako ti nije tesko,kakva je procedura oko prijave za interview (sommelier)?!
Sta se prvo radi,da li mora da se polaze onaj sertifikat za sommeliera kod EP-a? I kakav je taj sertifikat?!
I posle toga mozes da izadjes na interview ili treba jos nesto da se polaze?!

Znam da je puno pitanje ali mislim da bi puno znacilo buducim sommelier-ima  ::yes::

A vidi možeš ti izaći na interview i bez tog tečaja koji organizira EP ali vjeruj mi da nećeš daleko doći. Tečaj traje  tri dana i jako puno informacija dobiješ ali barem znaš na čemu se trebaš bazirati jer je gradivo jako opširno...

Što se tiće procedure nazovi Aleksandra u EP i dogovori tečaj... Certifikat ti izdaje Le Cordon Bleu college of culinary arts odnosno United States Sommelier Association. Na njihovim stranicama na netu imaš i da se školovanja održavaju u ZGu tako da je sve onako kako ti kažu u agenciji.
dakle nemoraš ti ništa polagat za interview ali znam sigurno da ne barataš Francuskim regijama i samim izgovorima vina i pokrajina. Uglavnom 250€ nije puno jer ako dobiješ posao plača ti je 2500$ do 4000$ pa ti vidi...
Ili kako kaže ona poslovica "Ko ne riskira ne profitira..."

Ja sam do sada potrošio preko 8500kn ali sad čekam datum i znam da će mi se vratiti investicija kad tad...

Samo hrabro   ;)









Offline Muchko

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Wine waiter na Cunardu??
« Reply #7 on: 08/April/2011 »
Na Cunardu biti Wine Waiter je zakon...pare odlične, radiš cca 8 sati kad je busy day....nadam se da dodjes na QM2, ima par naših Wine Waitera...

Blaugrane
vidim da si na Cunardu pa si vjerovartno i upućen.

Koliko često regrutiraju i koliki je prosjek čekanja LOEa za konkretno moju poziciju??? I kad kažeš da su pare odlične - koliko točno odlične??  :)
Čuo/proćitao sam negdje na forumu ili neznam gdje da imaju veliku smjenu sredinom travnja... Koliko je realno da očekujem polazak do recimo kraja 6.mjeseca??

Mislim čekam tek manje od mjesec dana ali mi već prekipilo  oT pa lovim informacije gdje stignem....


hvala na informaciji unaprijed....    :uzdravlje:

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Wine waiter na Cunardu??
« Reply #8 on: 08/April/2011 »
Oni ne regrutitajuu često pogotov ne za winw waitere, medjutim u zadnjih par mjeseci jedno 2-3 wine waitera su dobili otkaz na QM2 jer su imali vrlo agresivno ponašan je kad su se napili (jedan nožem napao security) stoga mislim da bi trebao uskoro, e sad koliko se čeka inače ja ne bi znao, ja sam nakon mjesec i pol od intervjua bio već na brodu...Wine waiter ti imao od 3500č-4000 na Qm2 kad je transatlantik, ali je to bez tipsa, na drugim brodovima manje jer ovdje više troše jer nema portova po 6 dana kad ide transatlantik 7 mjeseci u godini....ovisi na kojem brodu oni imaju smjenu i koji department, u pravilu imaju svaka 2 tjedna od travnja do prosinca...pa sad di te zakači...

Offline remez

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Wine waiter na Cunardu??
« Reply #9 on: 21/May/2011 »
Sommelier na Cunardu je definitivno pozicija na koju se isplati ici.
Nije lako ali je definitivno easy life naspram svih ostalih pozicija, a i para je dobra.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Wine waiter na Cunardu??
« Reply #10 on: 25/December/2015 »
Ima li što novije od 2011 ?

Zanima me posao sommeliera, wine waitera na Cunardu ? Koliko se radi? Kolika je prosjecna plata ? Ima li tko iskustva iz prve ruke ?


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: Wine waiter na Cunardu??
« Reply #11 on: 29/January/2016 »
Pa rekao je iznad cca 8 sati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
in vino veritas

Offline vukasince

  • Registered
  • *
  • Posts: 142
  • in vino veritas
    • View Profile
Re: Wine waiter na Cunardu??
« Reply #12 on: 23/October/2016 »
evo javicu ja ako nece niko.
Idem 5 novembra na trening i ugovor pocinje 12 decembra
in vino veritas

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Wine waiter na Cunardu??
« Reply #13 on: 24/October/2016 »
Pa naravno da nece niko da se javi kada je sve vec objasnjeno.. Prosek 4000 usd plus tips, prosek sati 8 do 10h dnevno.. Par meseci godisnje je World Cruise, tu se nesto manje zaradi ali eto, Cunard je najbolja kompanija za Bar dept u celosti.. Mogu zasigurno to da garantujem jer sam radio svuda skoro.

Offline djokic11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: Wine waiter na Cunardu??
« Reply #14 on: 27/September/2019 »
Ima li nekih svezijih informacija o zaradi Sommeliera na Cunardu,konkretno me zanima koji je minimum za vreme svetskog kruza na QM2 i ostala dva manja broda? Ako neko ima informaciju i želi da podeli :-))))' :hekla: