Author Topic: Cijeli proces prije odlaska na brod  (Read 3643 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline TinoGO

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Cijeli proces prije odlaska na brod
« on: 10/March/2011 »
Pozdrav svima za početak, novi sam na forumu, vec ga 3-4 dana listam bez prestanka, i upijam sve sto mogu.
Također bi se tija zahvalit ljudima na dobroj volji i pisanju svojih iskustva i odgovaranja na pitanja.

Ja ću sada u 5. mjesec napuniti 21 godinu, i tija bi ić na brod, to želim zadnjih nekoliko godina.
Rad kao rad mi nije stran i volim raditi, radio sam puno ali "na crno" :) tako da nekog "službenog" iskustva nemam,
pogotovo što se tiće preporuka ne znan odakle da ih nabavim.
Šta se tiće pozicije na brodu, mogu raditi bilo šta, to mi nije bitno pa makar i čistija pod i prao suđe, potpuno mi je svejedno, bolja pozicija je uvijek
dobrodošla, ali bolje ista nego nista, pogotovo u ovakva vrimena.

Ono šta bi mene zanimalo je da netko opiše cijeli proces zapošljavanja na brod, od kontaktiranje agencije, do treninga, intervjua, tečajeva, izdavanja vize,
lječničkog pregleda, odlaska na avion za ukrcaj, snalaženja kroz sav taj proces. (tipa. kad se isli na avion za miami, da li vas je netko iz kompanije dočekao na aerodromu itd)
Onako kronološki ako nije problem,  :moli:

Ne znam da li ima već tako negdje objašnjeno, pokušao sam pronaći ali izgleda da nisam uspio, tako da ako nije problem, puno bi mi pomoglo kad bi se netko raspisao.

P.S. Poželjno 1000-1500 riječi  :yeah: :D

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Cijeli proces prije odlaska na brod
« Reply #1 on: 10/March/2011 »
Nema potrebe da ides toliko u napred...
Prvo sto treba je da odes u neku agenciju da obavis prvi kontakt,i onda ce ti sve biti receno,tipa kad ,sta ,gde,zasto....Na forumu imas spisak proverenih agencija...
Razmisljati o glavnom intervjuu,vizi,i cekiranju karti,je bespotrebno zamaranje...Klupko ce se samo odmotavati vremenom...
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Cijeli proces prije odlaska na brod
« Reply #2 on: 10/March/2011 »
Pozdrav svima za početak, novi sam na forumu, vec ga 3-4 dana listam bez prestanka, i upijam sve sto mogu.
Također bi se tija zahvalit ljudima na dobroj volji i pisanju svojih iskustva i odgovaranja na pitanja.

Ja ću sada u 5. mjesec napuniti 21 godinu, i tija bi ić na brod, to želim zadnjih nekoliko godina.
Rad kao rad mi nije stran i volim raditi, radio sam puno ali "na crno" :) tako da nekog "službenog" iskustva nemam,
pogotovo što se tiće preporuka ne znan odakle da ih nabavim.
Šta se tiće pozicije na brodu, mogu raditi bilo šta, to mi nije bitno pa makar i čistija pod i prao suđe, potpuno mi je svejedno, bolja pozicija je uvijek
dobrodošla, ali bolje ista nego nista, pogotovo u ovakva vrimena.

Ono šta bi mene zanimalo je da netko opiše cijeli proces zapošljavanja na brod, od kontaktiranje agencije, do treninga, intervjua, tečajeva, izdavanja vize,
lječničkog pregleda, odlaska na avion za ukrcaj, snalaženja kroz sav taj proces. (tipa. kad se isli na avion za miami, da li vas je netko iz kompanije dočekao na aerodromu itd)
Onako kronološki ako nije problem,  :moli:

Ne znam da li ima već tako negdje objašnjeno, pokušao sam pronaći ali izgleda da nisam uspio, tako da ako nije problem, puno bi mi pomoglo kad bi se netko raspisao.

P.S. Poželjno 1000-1500 riječi  :yeah: :D

Lipo je to sto bi ti sve radija ali na forumu ima takvih 100pitanja citaj i naci ces odgovor na svoja pitanja 100%  :pop1:

Offline TinoGO

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Cijeli proces prije odlaska na brod
« Reply #3 on: 10/March/2011 »
Hvala svima na odgovoru,  moran cekat jos koji mjeces da kontaktiram agenciju, jer neman jos 21 godinu., tako da se moram jos malo strpit   :hehe:

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Cijeli proces prije odlaska na brod
« Reply #4 on: 10/March/2011 »
Hvala svima na odgovoru,  moran cekat jos koji mjeces da kontaktiram agenciju, jer neman jos 21 godinu., tako da se moram jos malo strpit   :hehe:
Samo se ti prijavi. Trebace koji mesec za raznorazne procedure. Bolje da te imaju u vidu, a i ti da na vreme pocnes da se spremas.

Offline TinoGO

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Cijeli proces prije odlaska na brod
« Reply #5 on: 13/March/2011 »
Samo se ti prijavi. Trebace koji mesec za raznorazne procedure. Bolje da te imaju u vidu, a i ti da na vreme pocnes da se spremas.

Imas ti i pravo :D

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Cijeli proces prije odlaska na brod
« Reply #6 on: 13/March/2011 »
Prvo se odluci sta zelis na brodu da radis odn sta mislis da mozes a da si siguran da ces dobiti posao.Drugo dobro izaberi agenciju preko koje hoces sve to da sprovedes u delo jer imas samo par koji su proverene i gde nemoras da brines da li ce te zakinuti ili ne.Trece odes i prijavis se,odradis prliminarni i odatle ako zadovoljis agenta on ce te uputiti i objasniti sve sto ti je potrebno.Ovde mozes naci mnogo informacija vezxano za intervju,posao,iskustvo.nije tesko procesljati sve,svi smo to radili!!!!Pozzz i sa srecom!!