Author Topic: Assistant waiter on Carnival cruise line  (Read 8502 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline marinero23

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
BOK svima koji su mi voljni pomoći...
Već sam poprilično pročešljala ovaj forum i načitala se svega i svačega vezanog za assistant waiter-a na razno raznim brodovima i kompanijama... Ja sam iz šale poslala application form EP u Zagreb za A/W u prosincu i obavila telefonski razgovor sa njima na engleskom (kojeg mogu reći tečno govorim) i ponudili su mi da dođem sad u 3 mjesecu raditi na carnival što sam morala odbiti jer nemogu na brod prije 11 mjeseca jer me čeka magisterij na faxu u 10 mjesecu.Poslali su mi mail što sve trebam napraviti, poslati životopis, bla bla... Već prije sam radila u restoranu kao barmen, u turizmu svako ljeto na svim mogućim pozicijama, kao i na recepciji. Vidim da dosta ljudi spominje da je raditi kao A/W jako teško, i da je praktički izrabljivanje, al ipak, nekako imam želju ić bez obzira šta dosta ljudi piše negativno... Meni su ponudili 1200$ mjesečno. Sad me zanima jel se stvarno tip dobiva samo kad radiš u room service? Jel se stigne vidit nešto od mista di se staje u luci?Koja mista se posjećuju? Koliko u prosjeku možeš donit love doma i jel možeš uopće vratit išta?Koliko košta sama procedura odlaska jer svi spominju drukčije cifre?Plaćam li sama preko EP-a avionsku kartu?  Znam da se dosta od ovoga pisalo u cilom ovom forumu, al evo baš sam se i ja tila uključit se u ovaj forum kojem dajem veliku pohvalu..  :)))
Unaprid hvala!!!

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Assistant waiter on Carnival cruise line
« Reply #1 on: 16/March/2011 »
Ako tečno govoriš engleski onda znaš da weather je vrijeme, a waiter je konobar. Pa mi nije jasno kako ti Occupation može biti Assistant weather?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Assistant waiter on Carnival cruise line
« Reply #2 on: 16/March/2011 »
dogodi se  :nokti:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
Re: Assistant waiter on Carnival cruise line
« Reply #3 on: 16/March/2011 »
Na kom faksu radis magistraturu, Meteorloskom?
Elem: Plata 1050 fiksna (bila do skoro, mozda su je podigli). Tips samo u room service-u i dining room-u ako se dokazes kao radnik.
Da li ces videti sva mesta zavisi od tebe, teoretski mozes. Destinacije su Karibi, Aljaska, USA, Evropa, zavisi od broda. Mozesdoneti kuci bar 5000 USD, i to zavisi od tebe.
Procedura odlaska kosta oko 1100 eura ali ipak proveri u agenciji. Mozes sama da kupis kartu a mogu i oni da kupe za tebe.
A sada citaj magistre, ionako ti je na sve ovo vec odgovoreno.

Offline marinero23

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Assistant waiter on Carnival cruise line
« Reply #4 on: 16/March/2011 »
hvala lipa na ovom drugom odgovoru i na informacijama. potrudit ću se sama nać kartu nešto jeftinije ako se odlučim za posao na kruzeru. marijana je ipak mogla bit malo susretnija i ne zamirat jednu grešku u pravopisu na engleskom.valjda su oni šta su pričali samnom vidli da ga pričan dobro. nebitno apsolutno.

Offline Srdjan - Herco

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Assistant waiter on Carnival cruise line
« Reply #5 on: 06/April/2011 »
E ovako...za marinera 23...vecina stvari sto si navela su tacne... i to za platu...svakih 14 dana primas 532 dolara i nesto centi(prvi put ih dobijes "na ruke" a vec kad dobijes karticu uzimas sa bankomata koji je u restoranu za posadu a ima ih jos nekoliko na brodu). To je fiksno i nema tipsa u prva tri mjeseca. Radis u restoranu za posadu, oficire ili staff(fotografi, trgovci u shopu, zabavljaci, muzicari...). E kada prodju ta tri mjeseca ides u rum servis, nosis porudzbine i mozes da zaradis 10,20,50 dolara za smjenu, nekad i vise ako ti se posreci :). I taj dio traje oko tri mjeseca poslije cega ides u restoran za goste do kraja ugovora koji je oko osam mjeseci. Sto se tice jezika imas pravo na greske pogotovo pravopisne ;) to je neki americki engleski sa tim brodskim izrazima i vecinom mi bjelci pricamo najtecnije. I ovaj izraz waiter sam prvi put cuo prije odlaska na brod. Npr. nekad mi je trebalo citava vjecnost da razumijem filipince, tajlandjane i sl, a pored toga ima nasih koji dodju na brod a da ne znaju ni jednu jedinu rijec pa poslije mjesec dva vec se snalaze-bar ono sto im treba. Vise sam pricao nas nego engleski na pocetku jer ima prilicno nasih ljudi. Imas vremena i da izadjes, ako radis nocnu u kru mesu kao sto sam ja, onda u svakoj luci mozes da izadjes (kao sto sam ja :)) ako radis dnevnu, na pauzi se uvijek neko organizuje da izadje na sat dva, zavisno od pauze. Ides na kupanje, na internet, u kupovinu i nikad ti toga ne fali. Cak mi je jedno vrijeme dosadilo da izlazim:). Ako te jos nesto interesuje ja sam na raspolaganju :)

Srecno!