Author Topic: koliko se ukupno novca sa sobom mora poneti u London na akademiju?  (Read 9216 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline morvena

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Slicno pitanje, naime pravim proracun troskova za Steiner, mesto massage therapist.  :-))))'

Cekam nestrpljivo prvi intervju, i uskoro je, pa me interesuje koliko se ukupno novca sa sobom mora poneti u London na akademiju?
Znacilo bi mi kada bi se neko javio da je isao bas u London.
Svi pominju cuvenu cifru 2000 eura, nisam sigurna sta sve ide u te troskove...hvala  :nokti:

Offline leda80625

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
  • Sweet dreams
    • View Profile
Ovako..ja idem 27.03.  u London za isto radno mjesto i upravo sam u procesu prikupljanja odnosno trošenja novaca :rofl::

1. Agencijska provizija - 350 €  ( s time da sam morala platiti u banci jer se plaća na inozemni račun firme, pa banci ide još 150 kn(cca 21 €) provizije)
2. Let (Trst-London preko Ryanaira) - 60 €
3. Prevod diplome i dokumenta o nekažnjavanju kod sudskog tumača - 250 kn cca 35 €
4. Nova putovnica (ako ti treba nova) - 400 kn cca 55 €
5. Us Visa - 140 $ cca 110 € (ne znam da li vama treba za UK visa)

Plus još troškovi biljega koji mi moramo plaćati za dizanje potvrde u MUP-u,fotografije za vizu (to se moraš ići posebno slikati-napomeni fotografu), kupovina svih mogućih stvarčica za koje misliš da će ti trebati (kozmetika, higijenski proizvodi,baterije za aparat...)

E, onda kad dođeš u London imaš još jedan troškovnik koji mora biti u funtama (GBP)

Travel from London Airport to YMCA by train cca 20 GBP
f) *Maritime Facility fee/ Non refundable Fee 480 GBP
g) *Weekly bus pass 14 GBP(per week)
h) Seaman Medical 250 GBP
i) *Recommended Free time money 35 GBP(per week)
j) Steiner will reimburse cost for hotel night over 75 GBP
k) Steiner will reimburse cost for travel over 25 GBP

Eto...pa ti računaj, ali ja mislim da je ona cifra od 2000€ skoro pa točna ""]]...ja se zadužila na sto strana u nadi da će se to sve jednog dana isplatit :moli:

Offline tikica983

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
uh...pa to je bas cifra!!!!!!
a najveci problem koliko cujem oko tog povracaja novca je to sto ti kao massage therapist imas samo 7% od masaze, a ostali deo plate u  stvari zaradis na prodaji tih Elemis proizvoda koji su skupi dosta!!!!
Meni je to najveca dilema i znak pitanja, upustiti se u to ili ne????????
A radno vreme kako mi je jedna devojka rekla je od 8-22h, i na svakih 10 dana dobijes 1 slobodan dan!

Offline ivamatanovicc

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
caos..
i ja se spremam za intervju u 5-6mj za isto radno mjesto..
da ima izdataka ali mislim da to sve mozes nadoknaditi.. sve zavisi koliko ce se covjek predat poslu.. moze se napredovat tako da i to tjesi covjeka.. radi se 12h a nekad i vise,ali kolko sam skuzila na forumu svi ti sati se pisu i sve se racuna tako da na kraju niko nije povrijeden..
cak sama prodaja elemis proizvoda nije problem samo ce trebati pare tjedana da se ude u stos i skuzit sta pali kod ljudi da im se uspiju prodati..treba imat od kud posudit novce jer drugi put kad ces ici bit ce lakse mislim da netreba onda placat akademiju ponovno..
btw jel bi mogla javit kad ti prode intervju sta i kako je bilo..plizzzzzz..

Offline leda80625

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
  • Sweet dreams
    • View Profile
Točnije,provizija je 7,5%.. Ne znam koliko si malo istraživala po forumu, ali po meni, zaključak je da tvoje iskustvo zlata vrijedi jer je samo tvoje..
Masa ljudi, masu različitih karaktera i masu drukčijih doživljaja. Vjeruj mi, ja se načitala i nakon što mi je nastala zbrka u glavi i grč u želucu, skužila sam da ne mogu niš točno znati dok sama ne probam..

To je izazov za svačiji karakter, a pogotovo kad radiš na proviziju, gdje se ti moraš stalno borit za prodaju da bi imala financijske koristi od toga...
I mene zanima kako ću se snaći po tom pitanju, jer nije da baš obožavam ljudima "uvaljivati" proizvode za vrijeme opuštajućih tretmana..

Čovjek treba shvatiti da ide tamo jer želi probati i uvijek se možeš vratiti ako ti se ne svidi...nisi pod ničijoj prisilom...
(ovo sad i samu sebe motiviram :-))))')hehe

Stavi si na papir što trenutačno imaš ovdje po pitanju karijere, napredovanja i sl., a što dobivaš time ako kreneš u ovu avanturu...

Offline morvena

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Javicu kako je prosao intervju i ostalo sto budem saznala  :D
Za sada se nadam najboljem  :embarrased:

Animiram i ja sebe non stop, ali ponekad kad cujes od dve razlicite devojke koje su bile na dva razlicita broda da su zaradu imale 200 funti+ 100 tips ili druga 500 dolara prosli mesec cak se zapitas da li mozes i to ulozeno da vratis!!!!!!!
Da ovde nemam posao , zivim sa mojima i tapkam po istom gradu vec xy godina....i opet cinjenica da mozes "videti sveta", al opet mozes li?

Ove prirodne katastrofe ce se definitivno dosta odraziti na bukiranje kruzera ,a i sad taj rat... :nono:


Offline ivamatanovicc

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
da istina sve ima svoje..
provizija..dan za danom.. a stvarno treba se odlucit na to i gotovo..miljun ljudi,miljun informacija al dok sam to covjek ne iskusi nezna..
ajde tjesim se da nece bit neke katastrofe na moru ako dobim posao i da ce se moj trud isplatit i da cu zaradit neke pare..

neznam sta vise mislit najbolje se upustit u sve to i gotovo...
javi sta je bilo na intervjuu ako budem ja isla prije javim ti..

caos...