Author Topic: Lekarski za Princess- Medicina Rada, Bg  (Read 10003 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Lekarski za Princess- Medicina Rada, Bg
« on: 17/March/2011 »
Prodje i taj lekarski!

Prilicno brzo to ide. Sami pregledi od 7 do 9, u 12 rezutati labaratorije pa kod 'glavne' doktorke na potpis cuvenog "fit for duty". Znaci ukupno nesto preko 3 sata akcije.
Srecom, za Princess je cela procedura jednostavnija. Nema onih dodatnih analiza koje ne rade u med. rada, a nema ni MMR vakcine. Sve se odradi kod njih za 8240 din.- oko 80 evrica.
Predpostavljam da je svako u nekoj frci oko rezultata, manje ili vise. Mene je najvise brinuo pregled kod oftamologa, zbog dioptrije, poviseni pritisak, lab. rezultati koje nisam radio ko zna koliko dugo...

Kod oftamologa je bilo neverovatno opusteno. I pored dioptrije nije prakticno nista prokomentarisala. Uradio testove koji su predvidjeni, malo caskali i kaze "cao, srecan put". Znaci sama dioptrija nije nikakva prepreka.
Bitno je da su oci zdrave i da se prodju testovi za vise vrsta provere ociju. Nije poenta da li vidis slova sa table, koliko sam primetio table ni nema u ordinaciji!? Kontrolise se ostrina, dubina, sirina... vida.
Pritisak mi je kontrolisala ta 'glavna' doktorka. Kaze "aha, 90/140, to ti je zbog pusenja, ti se za*****avas a pritisak raste, ccc... ok, pisemo 80/130". Inace je prava 'lafica', zena od blizu 70 godina mi onako, uzgred, dok je popunjavala papire kaze "ma muka mi je vise i ovog posla i zezanja sa vama za*****antima, jedva cekam penziju pa da odem jedno par meseci kod rodjake u Amsterdam i pusim kanabis dan i noc, niste vi mladi blesavi, duvate i zezate se a mi matori da se kljukamo sedativima, e nece moci, i ja cu da se zezam". :rofl: Pritom je bacila samo letimican pogled na povisene trigliceride bez komentara.

Sve u svemu, dok nema nekih indicija za ozbiljnije oboljenje, nema ni problema na lekarskom. Tolerisu se malo losiji rezultati na pregledima.

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Lekarski za Princess- Medicina Rada, Bg
« Reply #1 on: 17/March/2011 »
Ufff, sad mi je stvarno laknulo malo. . .  .Odličan post prijatelju.
Drago mi je da si prosao ok. reci mi dali se snimaju pluća, dali se snima srce, ekg mozda? Sta sem labaratorije i ocnog jos ide ?
Pozdrav. . .

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Lekarski za Princess- Medicina Rada, Bg
« Reply #2 on: 17/March/2011 »
...reci mi dali se snimaju pluća, dali se snima srce, ekg mozda? Sta sem labaratorije i ocnog jos ide ?
Imas kompletan pregled. Znaci oftamolog, kardiolog, neurolog, psiholog, radiolog, pa ono 'duvanje' valjda spirometrija, uho-grlo-nos... Snimak pluca se dobije na CD-u. Radi se EKG. Zato i kazem "dok nema nekih indicija za ozbiljnije oboljenje, nema ni problema na lekarskom". Da mi je bio los EKG tesko da mi 'oprostila' poviseni pritisak.

Da napomenem jos nesto bitno.
Tokom pregleda vas cesto pitaju, da li imate neke smetnje, da li je ste se nekad lecili, da li ste imali neke operacije, da li neko u vasoj blizoj porodici boluje ili je bolovao od nekog tezeg oboljenja... Takva pitanja mogu nekog da 'zateknu', pa da mu izleti nesto sto ce da mu iskomplikuje pregled. Da sam ja, na primer, rekao "da, imao sam komplikacije sa cirom na zelucu" ili "da, mama mi ima hronicno oboljenje bubrega, ciste..." , ne znam kako bi se dalje razvijala situacija.
E sad, precutkivanje takvih podataka kod nekoga nosi i odredjenu odgovornost, ali svakako olaksava prolaz na lekarskom.

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Lekarski za Princess- Medicina Rada, Bg
« Reply #3 on: 17/March/2011 »
Iako sam vec napisao da je lekarski velika ladovina i da nema razloga za brigu,dodacu i ovaj primer a u cilju opustanja onih koji tek treba da idu...

Ja sam imao,cini mi se,najlosije rezultate kod oftalmologa u istoriji Medicine rada....
Na nekoj skali od 1 do 10 ja sam na desnom oku imao rezultat 1(sa naocarima)..A ona glavna doktorica(za pecat) je to izbrisala i zaokruzila 6 recima:Ajde da ti malo povecamo prosek...

A mom drugu su dali rezultat oftalmologa a da pritom nije ni usao u ordinaciju...Bukvalno je cekao da ga prozovu da udje,a sestra mu je vec dala ispisane rezultate...

Sto kaze Miomit tolerisu se losiji rezultati...
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline bojan88

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Lekarski za Princess- Medicina Rada, Bg
« Reply #4 on: 27/March/2011 »
Ma da... kao sto je napisano lekarski je opustencija.... dobijes papir sa zaokruzenim sobama gde moras da ides, oni ti kazu da ides redom, ali NEEEE... tako ce te se jako dugo zadrzati, kreniti odakle hocete, setajte od sobe do sobe i gde nema guzve samo udjite... jel se moze desiti da idete redom i da se ne stigne za jedan dan pa onda moras ponovo sutra dolaziti....

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Lekarski za Princess- Medicina Rada, Bg
« Reply #5 on: 27/March/2011 »
Quote
oni ti kazu da ides redom, ali NEEEE...

Da, u pravu si, ovo je takodje i savet za one koji tek trebaju da idu..
Ja sam malo kasnio (nisam dosao tacno u 7) pa mi se oduzili pregledi do 12h
ali cim sam ih zavrsio stigli i rezultati, tako da sam 12:20 vec bio na putu ka kuci...
Why Always Me?

Offline viljushka

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Lekarski za Princess- Medicina Rada, Bg
« Reply #6 on: 27/March/2011 »
Iako sam vec napisao da je lekarski velika ladovina i da nema razloga za brigu,dodacu i ovaj primer a u cilju opustanja onih koji tek treba da idu...

Ja sam imao,cini mi se,najlosije rezultate kod oftalmologa u istoriji Medicine rada....
Na nekoj skali od 1 do 10 ja sam na desnom oku imao rezultat 1(sa naocarima)..A ona glavna doktorica(za pecat) je to izbrisala i zaokruzila 6 recima:Ajde da ti malo povecamo prosek...

A mom drugu su dali rezultat oftalmologa a da pritom nije ni usao u ordinaciju...Bukvalno je cekao da ga prozovu da udje,a sestra mu je vec dala ispisane rezultate...

Sto kaze Miomit tolerisu se losiji rezultati...
Pozdrav svima. Sto se tice konkretno ocnog, drugar NIJE prosao lekarski zato sto na levo oko slabije vidi nego na desno, isao je dva puta na lekarski i nisu ga pustili, cak je probao i da malo "podmaze" doktoricu ali se ona ipak drzala svog stava.... tako da ipak nije bas tako sjajno i bajno kao sto si napisao, mislim da sve zavisi od Doktora kod kojeg zapadnes, da li je Dr. ustao na levu ili desnu nogu :hmm:

Offline myjo33

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Lekarski za Princess- Medicina Rada, Bg
« Reply #7 on: 29/March/2011 »
Molim za odgovor posto imam prijateljicu koja ide na princes pa je interesuje imaju li na medicini rada svoje formulare i koliko imaju listova kao i moze li neko postaviti da vidimo sta se trazi tj kako izgledaju
hvala puno :-*

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Lekarski za Princess- Medicina Rada, Bg
« Reply #8 on: 29/March/2011 »
Ne razumem sta ce joj postavljeni papiri ovde?
Imaju svoje formulare! Pojavis se, platis i ides od vrata do vrata sa tim papirima i oni ti samo upisuju rezultate i pecatiraju!  ;)
Why Always Me?

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Lekarski za Princess- Medicina Rada, Bg
« Reply #9 on: 29/March/2011 »
Stvarno, cemu to? :hmm:
Ima ukupno 13 strana + cd sa snimkom pluca.

Offline myjo33

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Lekarski za Princess- Medicina Rada, Bg
« Reply #10 on: 29/March/2011 »
Nisam mislio na sve formulare vec na one koji su na engleskom poslednje koje doktor izdaje.
Rekli su joj da su drugaciji od onih za rojal gde je pre radila [a i b formular]  . Princes ima tri glavna koja nosis sa sobom uz naravno ostale papire [laboratorija ,cd sa snimcima itd]koje treba imati sa sobom na brodu.
Treba joj samo usporedbe radi ,nasao sam na nekom od postova postavljene ove medical formulare za rojal i selebriti ali niko jos nije postavio one za princes cisto da vidi kako izgledaju da bi ih mogla usporediti sa doktorom koji isto radi lekarski u Sarajevu i ima isto formulare [glavne], te da odluci gde da ide da ih vadi u Sarajevo ili Nbg.
Hvala

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Lekarski za Princess- Medicina Rada, Bg
« Reply #11 on: 30/March/2011 »
... cisto da vidi kako izgledaju da bi ih mogla usporediti sa doktorom koji isto radi lekarski u Sarajevu i ima isto formulare [glavne], te da odluci gde da ide da ih vadi u Sarajevo ili Nbg.
Hvala
Nikako mi nije jasno, sta da uporedjuje!?
Doktorka ima sve formulare! Neka uporedjuje sa njom kada ode na pregled. oT
Mnogo nesto komplikuje ta tvoja drugarica. :hmm:

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Lekarski za Princess- Medicina Rada, Bg
« Reply #12 on: 30/March/2011 »
Nas Balkance je uvek vodilo ono zasto jednostavno kad moze komplikovano..  :yeah:
Why Always Me?

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Lekarski za Princess- Medicina Rada, Bg
« Reply #13 on: 02/June/2011 »
Prodje i taj lekarski!

Prilicno brzo to ide. Sami pregledi od 7 do 9, u 12 rezutati labaratorije pa kod 'glavne' doktorke na potpis cuvenog "fit for duty". Znaci ukupno nesto preko 3 sata akcije.
Srecom, za Princess je cela procedura jednostavnija. Nema onih dodatnih analiza koje ne rade u med. rada, a nema ni MMR vakcine. Sve se odradi kod njih za 8240 din.- oko 80 evrica.
Predpostavljam da je svako u nekoj frci oko rezultata, manje ili vise. Mene je najvise brinuo pregled kod oftamologa, zbog dioptrije, poviseni pritisak, lab. rezultati koje nisam radio ko zna koliko dugo...

Kod oftamologa je bilo neverovatno opusteno. I pored dioptrije nije prakticno nista prokomentarisala. Uradio testove koji su predvidjeni, malo caskali i kaze "cao, srecan put". Znaci sama dioptrija nije nikakva prepreka.
Bitno je da su oci zdrave i da se prodju testovi za vise vrsta provere ociju. Nije poenta da li vidis slova sa table, koliko sam primetio table ni nema u ordinaciji!? Kontrolise se ostrina, dubina, sirina... vida.
Pritisak mi je kontrolisala ta 'glavna' doktorka. Kaze "aha, 90/140, to ti je zbog pusenja, ti se za*****avas a pritisak raste, ccc... ok, pisemo 80/130". Inace je prava 'lafica', zena od blizu 70 godina mi onako, uzgred, dok je popunjavala papire kaze "ma muka mi je vise i ovog posla i zezanja sa vama za*****antima, jedva cekam penziju pa da odem jedno par meseci kod rodjake u Amsterdam i pusim kanabis dan i noc, niste vi mladi blesavi, duvate i zezate se a mi matori da se kljukamo sedativima, e nece moci, i ja cu da se zezam". :rofl: Pritom je bacila samo letimican pogled na povisene trigliceride bez komentara.

Sve u svemu, dok nema nekih indicija za ozbiljnije oboljenje, nema ni problema na lekarskom. Tolerisu se malo losiji rezultati na pregledima.

Dali nam možeš reći ime doktorke ? Zna li neko?

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: Lekarski za Princess- Medicina Rada, Bg
« Reply #14 on: 20/May/2013 »
Ne brini za zube, nece ti to predstavljati problem. Za mnoge kompanije cak i nemas stomatoloski pregled.