Author Topic: Šta sada radite - život posle kruzera...?  (Read 23515 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tikica983

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
(Šefe premesti temu, ako misliš da je neki drugi deo foruma bolji za ovu diskusiju...)

Namena ovog foruma je pre svega, druženje onih koji su bili na brodu, pružanje informacija onima koji bi na brod, rešavanje gorućih pitanja vezanih za ovakav tip posla i slično...
Medjutim, pokušala sam pronaći bar neki deo koji opisuje bivše radnike kruzera, i nisam uspela...
Verovatno stariji članovi napamet znaju gde je ko, ali eto mi novi u svemu ovome nismo upućeni.

Ovde možete pisati, koliko ugovora ste odradili, na kom mestu, kada ste shvatili da je dosta života na moru i čime se sada bavite. Da li ste pokrenuli neki privatni posao, da li Vam je stavka u Cv-ju o radu u inostranstvu na brodu donela par poena kod lokalnih poslodavaca itd... Takodje bih volela da se jave dame, pošto osim karijere moramo misliti i na neke druge stvarčice .

A ako ste još na brodu, ali imate već plan šta ćete kad se vratite, slobodno napišite svoje namere....



Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Šta sada radite - život posle kruzera...?
« Reply #1 on: 20/March/2011 »
Dobra je tema samo niko nista nepise  :rolleyes:

Offline aaa500

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Šta sada radite - život posle kruzera...?
« Reply #2 on: 20/March/2011 »
yes, bilo bi super čuti iskustva pogotovo onih koji su se snašli i uspjeli ostati vani (legalno :D)

Offline tikica983

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Šta sada radite - život posle kruzera...?
« Reply #3 on: 20/March/2011 »
Polako tek je otvorena tema...sigurno ce neko napisati redak dva...ilo

Nisam bas aludirala da nam daju ovde recepte za ostanak u inostranstvu...vec generalno ako su ostali tamo negde, cime se bave, ako su se vratili kuci opet kako provode dane itd...da li je iskustvo na brodu bilo korisno za novo zaposlenje...ili su ostvarili neki novcani cilj koji su zacrtali i opet se vracaju na brod itd...

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Šta sada radite - život posle kruzera...?
« Reply #4 on: 20/March/2011 »
vjerojatno ne pisu ljudi jer ima vec tema neka slicna..nesto o ostvarenim ciljevima veterana i kako sad provode dane..tako da.. mozete tamo procitati, samo treba naci.. (probajte ukucati u pretrazilicu "ostvareni ciljevi" ili tako nesto)

pozz

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Šta sada radite - život posle kruzera...?
« Reply #5 on: 20/March/2011 »
Tikice jos nisi krenula a vec razmisljas o karijeri posle broda   ;)
Gnothi Seauton

Offline tikica983

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Šta sada radite - život posle kruzera...?
« Reply #6 on: 21/March/2011 »
direktore nekada nije lose razmatrati stvari malo dalje u buducnost...pogotovo ako si blize tridesetima nego dvadesetima.
Nisam osoba koja planira svaki svoj korak, daleko od toga...medjutim, kada se radi o nekim krupnijim odlukama, sigurno da cu razmisliti vise puta nego da izgubim nesto sto vec imam (koliko god to skromno bilo)...posle od "Ups mozda je to trebalo pametnije odraditi"... nazalost nema popravke.

Imam stalan posao u Sr., nije neki da se grabe ljudi oko njega, ali sam zadovoljna. Radim u drzavnoj firmi i generalno sam zadovoljna kad uzmem u obzir situaciju u zemlji. Takodje to mi nije prvo zaposlenje, znam sta je rad kod privatnika, osetila sam to na svojoj kozi jer radim od 19  godine. Ni drzavni posao nisam dobila tako da mi je pao sa neba, vec sam dugo radila kao ugovorac, da bih posle 3 godine konacno dobila onaj Amin za stalno.
Ako cu se upustiti sada u avanturu sa brodom (ranije nije bilo mogucnosti, a ni para za to), moracu izboxovati neplaceno 6 meseci...ako uopste uspem. Ako me odbiju moracu dati otkaz.
Kao sto se vec x puta na forumu spomenulo, sa brodskim poslom ili kliknes, ili ne. Sto bi rekli "nije svejedno"...

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Šta sada radite - život posle kruzera...?
« Reply #7 on: 21/March/2011 »
sto se tice godina,znam kako je... i ja sam tu negde... naravno da je dobro informisati se o svemu, zato i delimo savete i iskustva ovde,ali koliko mogu da ukapiram iz svega sto sam procitao,nema pouzdane informacije o tome kako se snaci u svemu ovome,veliki deo igra i sreca... ima mnogo brodova,mnogo kompanija,negde je OK,negde je losije stanje,pa ove krize,ratovi,cunami... milion krupnih i sitnih stvari od kojih nam zavisi uspeh na brodu
bolje je da ovo shvatis kao kocku i da sve to sto imas (mislim na posao,platu) stavljas na kocku "pa kud puklo da puklo"
ovako da se se "preracunavas" sta se vise isplati, mislim da nema svrhe, jer je sve relativno
naravno, ovo je moje misljenje, ja tako razmisljam trenutno, zato sam i krenuo sam ovom pricom oko broda pa sta bude, bice......  +U+
Gnothi Seauton

Offline bellezza

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Šta sada radite - život posle kruzera...?
« Reply #8 on: 21/March/2011 »
sto se tice godina,znam kako je... i ja sam tu negde... naravno da je dobro informisati se o svemu, zato i delimo savete i iskustva ovde,ali koliko mogu da ukapiram iz svega sto sam procitao,nema pouzdane informacije o tome kako se snaci u svemu ovome,veliki deo igra i sreca... ima mnogo brodova,mnogo kompanija,negde je OK,negde je losije stanje,pa ove krize,ratovi,cunami... milion krupnih i sitnih stvari od kojih nam zavisi uspeh na brodu
bolje je da ovo shvatis kao kocku i da sve to sto imas (mislim na posao,platu) stavljas na kocku "pa kud puklo da puklo"
ovako da se se "preracunavas" sta se vise isplati, mislim da nema svrhe, jer je sve relativno
naravno, ovo je moje misljenje, ja tako razmisljam trenutno, zato sam i krenuo sam ovom pricom oko broda pa sta bude, bice......  +U+
Neznam da li je moje da se mesam,malo sam mladja od vas,20 :hehe: ...ali ipak.Sta danas sa sobom u zivotu uopste donosi bilo kakvu garanciju da je bas tako kako nam izgleda?Cak i ono sto se vodi kao pouzdano,kao i sve,sklono je promeni... Svaki pojam ima svojih pozitivnih i negativnih strana,sve zavisi od naseg licnog vidjenja,kojima cemo posvetiti paznju.Smatram da se na brod ide sa ciljem.Onaj koji zeli da uspe,uvek ce naci nacin...onaj koji ne zeli,nacice opravdanje.Ja sam cvrsto resila da odem,samim tim sa cime god se susrela,gledacu da iz toga izvucem neki maximum.Cak i u losem.Ja mislim da covek sam bira da li ce da pobedi ili da gubi!Moj savet je glavu gore i samo napred! :rolleyes: ...izvinjavam se ako sam otisla malo van teme -()-
"Daj mi Boze snage da izdrzim ono sto promeniti ne mogu,daj mi hrabrosti da promenim ono sto mogu,i mudrosti da raspoznam to dvoje.''

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Šta sada radite - život posle kruzera...?
« Reply #9 on: 21/March/2011 »
Quote
Onaj koji zeli da uspe,uvek ce naci nacin...onaj koji ne zeli,nacice opravdanje

 ::yes::  :pop:
Why Always Me?

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Šta sada radite - život posle kruzera...?
« Reply #10 on: 21/March/2011 »
upravo tako Bellezza,nista nije sigurno u zivotu...
sto se tice dela "Onaj koji zeli da uspe,uvek ce naci nacin...onaj koji ne zeli,nacice opravdanje" nekad sam mislio
tako, ali danas kad sam stariji (i valjda iskusniji) vidim da to nije uvek slucaj...
uspeh naravno zavisi od coveka,ali od jos milion stvari koje mogu da ga sprece u necemu...da sad ne ponavljam prethodni post
nema "recepta za uspeh", onda bi ga svi provalili i bili uspesni  :)
ali ima sigurnog puta za neuspeh - da sedimo,razmisljamo i nista ne pokusamo...
znaci "Action"  :D
Gnothi Seauton

Offline bellezza

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Šta sada radite - život posle kruzera...?
« Reply #11 on: 22/March/2011 »
uspeh naravno zavisi od coveka,ali od jos milion stvari koje mogu da ga sprece u necemu...
Ali i pored tih stvari koje mogu da ga sprece u necemu,covek ima slobodu izbora da odluci da li ce ga te stvari zaista spotaci,...ili ce ih prevazici. :tuctuc: Samim tim...opet je sve na coveku. :sprda: To je moje licno misljenje :rolleyes:
"Daj mi Boze snage da izdrzim ono sto promeniti ne mogu,daj mi hrabrosti da promenim ono sto mogu,i mudrosti da raspoznam to dvoje.''

Offline OnlyBoyInTheWorld

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Šta sada radite - život posle kruzera...?
« Reply #12 on: 28/March/2011 »
Pa trose se pare verovatno posle rada na kruzerima :yahoo: 

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Šta sada radite - život posle kruzera...?
« Reply #13 on: 05/April/2011 »
Ja se samo bojim  kad se vratim sa cruise:a   da ne  ne budem 99% totalno opicen ! :haha:

Offline uranus1802

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: Šta sada radite - život posle kruzera...?
« Reply #14 on: 26/May/2011 »
Ja sam trenutno u toj poziciji I STA SAD nakon prvog ugovora.
Svi ce kad tad shvatiti da je brod samo virtuelan svet i da se kad tad mora suociti sa stvarnoscu. Sto pre to bolje.
Ok je iskustvo i dobro je za CV, al to cemo jos da vidimo. Neces da poludis na brodu ali ces jako brzo ostariti