Author Topic: 8 godina na Carnivalu, dobio otkaz, ho?e ponovo nazad.  (Read 6987 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia


Eto, naslov sve govori. I još ima ženu, djecu i banka ga stišće.

Pa sad nek mi netko kaže da se na brodu ne može izdržat!

Istina, otkaz može doći svakoga dana, neočekivano i neopravdano, ali ako u 8 godina ne uspiješ uštedjet nešto i isplanirat kako dalje ...  :neee:  :pad:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline uranus1802

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Upoznala sam nekolicinu Hrvata :) , a ima ih znam mnogo, na dobrim pozicijama koji rade duze od ovog lika i opet ne znaju sta sa zivotom i stalno kukaju kako im zena sve pare potrosi, a tek deca...
A oni sto nemaju porodicu zive raskalasno i ne stede uopste.
Ili treca kategorija sto otplacuje dozivotni kredit za stan u kom ce uzivati kad odu u penziju tj. mirovinu...
Stvar mentaliteta ili pomorske bolesti tj. officers syndrome nemam pojma, ali ne desilo se nikom a danas se to desava skoro svakome nazalost

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Još jedan dokaz da na brod treba otići sa CILJEM!

Ko god ode onako, da radi, proputuje svijeta, potroši sve pare i vrati se u goru situaciju nego što je otišao.

Šta mene stvarno čudi je to da je čovjek nakon 8 godina dobio otkaz  :neee:

Ja koliko sam upućen, većina ljudi je za 4-5-6 godina došla na jako dobru poziciju, pa mi nije jasno kako...

Offline svaus

  • Registered
  • *
  • Posts: 67
  • Run while you're young
    • View Profile
najbolje je da si postavis neki cilj,,a da to nebude da proputujes svijeti i potrosis sve pare i vratis se kuci,,nego npr.ides na brod i zaradis pare odredenu sumu i s tim pokusas u nekoj drugi drzavi da pokusa zivjeti,,i sl..npr USA:))

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Uf kako je ovo osetljiva tema... mislim da je jako bitno ulagati novac u nesto , sto svaus kaze imati neki cilj. Jer bez toga ljudi se osete nekako "sigurni" uz toliki mesecni prihod, salju pare kuci, ne razmisljaju o sutra jer znaju da ce ubrzo da legne druga plata. I stvori se taj neki zatvoreni krug osecaja materijalne bezbednosti... ali onda kada se desi nesto tako hebem li ga, presece te iznenadai sta ces onda ?  Carnival je inace poznat po slanju ljudi kuci za najmanje gluposti, a takodje i najnizem sloju sto se tice gostiju. Ta kombinacija je uzasna, jer siromasni ljudi dodju na brod i gledaju kako svaku mogucu priliku da iskoriste da se zale, ili tuze kompaniju kako bi ostvarili neke beneficije.

Moj neki cilj je ulagati u foto opremu, pa tako da i ako posao na brodu pukne imam "alat"  sa kojim mogu napraviti kesh.

BTW znam makedonca jednog sa carnivala, jako dobar lik, rece da je isto tako oko 8 godina u kompaniji bio (e sad ne znam da li je svih 8 u carnivalu)  poslali su ga kuci jer se jedna gosca zalila kako je napastvovao, on je cabin stew. inace.  Jednu hrvaticu su poslali kuci jer je navodno ugasila cigaru van pepeljare... dok znam i jednog madjara na brodu koji se napio ispovracao svoju kabinu, cimera, pocepao zavesu, nije dosao na posao jer je pijan, eno ga i dalje je tamo radi.. nikom nista. Znam par konobara koji su otvorili water tight door da ne bi morali da idu okolo, pa su napravili frku gore u bridzu.. i oni su i dalje na brodu. Tako da meni carnival stvara sliku kao neprofesionalna kompanija koja se bazira na "privatne i licne emocije"  drugim recima sto kaze shef, ako su se namirli da te posalju kuci nacice oni razlog i nacin.
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije