Author Topic: slanje paketa ku?i  (Read 10735 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline leda80625

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
  • Sweet dreams
    • View Profile
slanje paketa ku?i
« on: 21/March/2011 »
Pozdrav svima!!

Evo ovako: shvatili smo da ima pošta na brodu i da se može kupovati npr. preko e baya..

E, sad, mene zanima da li se mogu kakvi paketi poslati doma dok ste vi još uvijek tamo?
Koliko se to isplati? Pod tim paketima mislim primjerice odjevni predmeti i neke sitnice u vidu poklona, Čisto da se rastereti prtljaga pri odlasku kući.

Puno hvala

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: slanje paketa ku?i
« Reply #1 on: 21/March/2011 »
Poste na brodu nema,nego svaki brod ima svoj postanski box i kada kupujes nesto preko neta stize u taj box odakle ga crew purser preuzima i donosi na brod.Slanje direktno sa broda nije moguce vec za to u svakom gradu imas USPS Office (misli se na USA) odakle mozes poslati pakete ali postarina nije bas mala,Fedex je jos zesci.
Inace sto se tice prtljaga svi na brodu praktikuju da kupe jos jedan kofer i kada podjes kuci platis 50 USD za dodatnu torbu i prodjes najjeftinije. :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: slanje paketa ku?i
« Reply #2 on: 21/March/2011 »
tachno da je skupo poslati paket, ja sam za barbiku(10$) i kutiju autitja(5$), platio slanje paketa 29$, oshishali li su me!!!
ali, za klince, da im neshto stigne od matorog iz amerike, priceless!!! 

Offline maychek

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: slanje paketa ku?i
« Reply #3 on: 16/April/2011 »
ja  imam pitanje vezano za ovu temu , nadam se da bi me neko mogao posavetovati ...
Naime ,zelim da kupim preko interneta deo ronilacke opreme , sajt  preko koga sam to nasla  je u Holandiji , postarina do Srb iznosi 50e i to je okay ,ali mene brinu carina i porezi , da li neko zna koliko to iznosi ( koji procenat od vrednosti tj cene proizvoda ) i ako to nije nesto fiksno kod koga se mogu raspitati ?

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: slanje paketa ku?i
« Reply #4 on: 26/April/2011 »
Procenat carinske dazbine zavisi od samog artikla,od cega je izradjen...
Informacije kod neke spediterske kuce jer oni podnose JCI Upravi Carina  :google!:

Offline tea121

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: slanje paketa ku?i
« Reply #5 on: 27/April/2011 »
ja  imam pitanje vezano za ovu temu , nadam se da bi me neko mogao posavetovati ...
Naime ,zelim da kupim preko interneta deo ronilacke opreme , sajt  preko koga sam to nasla  je u Holandiji , postarina do Srb iznosi 50e i to je okay ,ali mene brinu carina i porezi , da li neko zna koliko to iznosi ( koji procenat od vrednosti tj cene proizvoda ) i ako to nije nesto fiksno kod koga se mogu raspitati ?
evo ovako prvo šta moraš da znaš kolika je cena te opreme koju kupuješ.
ako se radi o porezu to ti je onaj pdv od 23%
e onda; za što bolju-skuplju robu imaš veču taksu.
nije naučna fantastika samo ti treba kalkulator.
evo ti primer ja umesto benzinca želim da unesem disel motor a on je 18% skuplji pa je i pdv i taksa naravno veća...
samo danas se koriste i drugi načini unosa robe. ovisi sve pod čijom zastavom ti lično živiš.
ljudi koji ne govore i nemisle ništa loše o drgima,
dobivaju spiritualne oči i vide svet drugačije...
moj brat mihajlović - slavinski

Offline tea121

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: slanje paketa ku?i
« Reply #6 on: 27/April/2011 »
evo sad sam videla pa to je za državu srbiju.
nema šta da se brineš to če biti nešta sasvim malo...
 :haha:  a smešna si i ti i ja
koja fora  :haha:
ljudi koji ne govore i nemisle ništa loše o drgima,
dobivaju spiritualne oči i vide svet drugačije...
moj brat mihajlović - slavinski

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: slanje paketa ku?i
« Reply #7 on: 03/May/2011 »
narode zavisi vam sve gdje kupujete, a najvise odakle saljete :)

Sve sto kupujete preko neta, tj ebay ili amazon, 90 % je besplatno slanje ako primate u US portu...

Dacu vam primjer..Ja sam uzimao satove u gift shopovima, nakupim 10 komada recimo, spakujem u paket i posaljem u Bosnu iz Arube, znaci ne iz USA,  jer Aruba je bila par puta jeftinija, dodje sve az 15-ak dana, a carina je posebna prica, uglavnom nisam imao problema nikada...
Ta fora sa slanjem iz Arube ej bila da oni imaju posebne cijene za preko 2 kg, znaci isplatnije mi je bilo da posaljem 2 kg, nego 300 grama, cirkus, ne kontam zasto al tako je bilo :)

Paket ne smijete da nosite spakovan s broda , bar ne da je ocigledno, najbolje je da ono sto planirate slati stavite u  torbu , i onda u posti zapakujete..Pogotovo u US portovima, mozete imati probleme zbog toga...

Ako neko ima nekih pitanja, pitajte :) Pozdrav :)   :uzdravlje:

Offline CherryBlossom

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: slanje paketa ku?i
« Reply #8 on: 29/October/2013 »
Ok, s broda se ne smije nositi paket...ali ja bih da kupim nesto online sa sajta koji ne vrsi isporuku u Bosnu, pa bih htjela da mi ga dostave na brod, pa da ga onda posaljem kuci iz neke od luka...jel bi moglo to tako?? Ili je iznosenje bilo kakvih paketa definitivno zabranjeno?? :) Hvalaaa  b00/