Author Topic: Bolovi u nogama  (Read 16132 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Bolovi u nogama
« on: 23/March/2011 »
Htjeo sam se osvrnuti na jednu stvar,
na bol koji u prvih mjesec dana zna da bude takav problem
i da bude tako intenzivan,da dovodi ljude do tacke odustajanja.
Meni se licno desilo,da u toku smjene,dodjem do tacke gdje ne mogu da stojim na nogama od bola.
Mislim da nebi bilo lose razmijeniti iskustva,ko je na koji nacin izlazio na kraj
sa ovom vrstom problema na brodu.Safety shoes,koliko god korisne,
znaju da budu jezivo neudobne,pogotovo nakon izvjesnog vremena.
primjetio sam da vecina ljudi nezna da u medicalu moze da dobije uloske za cipele koje mogu mnogo da pomognu
jer tablete su ok,ali,da li je dobro piti tablete protiv bolova pred svaki izlazak iz kabine,pred svaku smjenu.Idemo razmijeniti iskustva na ovu temu

Offline rocknrolla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Bolovi u nogama
« Reply #1 on: 23/March/2011 »
Sjajna tema ...nazalost jos nemam iskustva,ukrcavam se na prvi ugovor u julu.
Dosta sam razmisljao o ovome i prelistavao forum ali nisam uspeo da nadjem nista vezano za ovo.
Nadam se da ce neko od veterana imati poneki savet za nas pocetnike. Poz

Offline xaddr

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Bolovi u nogama
« Reply #2 on: 23/March/2011 »
obavezno uzmite uloske za cipele. Bez toga cete imati velikih problema. Pogotovo ako cete raditi ko konobari, gdje cete hodati vise neko bilo ko drugi.

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Bolovi u nogama
« Reply #3 on: 23/March/2011 »
ne moraju samo veterani da pisu, ima nas koji po ceo dan stojimo na nogama i ovde. Obavezno ulosci kako xaddr, sto udobnije cipele i to je sve sto mozete da uradite. Neku "samomasazu" stopala mozda, na kraju smene  :)
Gnothi Seauton

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Bolovi u nogama
« Reply #4 on: 23/March/2011 »
Ne uopste nisam htjeo diskreditovati bilo koga,samo nisam siguran da i jedan posao,koji mi radimo ovde u sredinama gdje zivimo,sa sobom nosi onakav intezivan bol.Ali u pravu si kako god,mozda neki od nas na forumu znaju jako dobre i djelotvorne nacine za ublazavanje bola u nogama i posebno u stopalima.

Offline xaddr

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Bolovi u nogama
« Reply #5 on: 23/March/2011 »
Zasto lijeciti ako mozete sprijeciti?

dobra prehrana/dovoljno vitamina, dovoljno odmora, udobne cipele/ulosci i necete imati problema s kronicnim bolovima, pa cak ni sa kronicnim umorom.
Ako nemate odgovarajucu obucu, ne samo da ce vas boliti stopala, nego ce vas boliti cijele noge i umarat cete se mnogo vise nego je potrebno.

Nikako ne preporucujem lijekove protiv bolova, oni samo lijece simptome i nisu nikakvo rjesenje, samo vam dugorocno stete.

Naravno, svi koji rade takve poslove koji zahtjevaju da ste stalno na nogama mogu reci ponesto o ovome. Na brodu je tempo rada malo zesci, nemate vikend da si odmorite noge, zato je dobra obuca jos bitnija.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Bolovi u nogama
« Reply #6 on: 24/March/2011 »
Ne težite za ušminkanim a neudobnim cipelama, već tražite jeftine, crne, lagane ... i najvažnije - koje se ne kližu na vlažnom podu, znači, gumeni đon.
Nema veze ako neće vrhunski izgledati, bitno da se provuku pod izgledom koji zahtjeva kompanija.
Prijatelj konobar mi je rekao da bi u prvom ugovoru zaradio par tisuća $ više da je imao prave cipele. (to je bilo još u vrijeme prije interneta)  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Bolovi u nogama
« Reply #7 on: 24/March/2011 »
Preporuchujem Dr. Scholl's patike, nisu skupe, a i mnogo su udobne imaju gel na peti, a i imaju dosta dodatnih stvari!!!

http://www.drscholls.com/drscholls/index.jsp

Offline rocknrolla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Bolovi u nogama
« Reply #8 on: 24/March/2011 »
Zna li neko gde se u Srbiji mogu kupiti Dr. Scholl proizvodi ?

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Bolovi u nogama
« Reply #9 on: 24/March/2011 »

Offline rocknrolla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Bolovi u nogama
« Reply #10 on: 24/March/2011 »
Hvala puno :)

Offline moongirl

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Bolovi u nogama
« Reply #11 on: 24/March/2011 »
Zna li neko gde se u Srbiji mogu kupiti Dr. Scholl proizvodi ?
Scholl-ove proizvode mozes naci u lilly dorgerijama, DM-u, apotekama, a cipele sam za sada samo videla u apoteci (doduse samo neke papuce, nista zatvoreno). Mozda moz naruciti.
Sometimes I make lame decisions... But then I learn from them.

Offline rocknrolla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Bolovi u nogama
« Reply #12 on: 24/March/2011 »
Hvala TamaraF, nisam planirao da kupim bas neke cipele da ne bih dosao u situaciju da ih kompanija ne odobri ali cu svakako kupiti neke uloske za cipele.

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: Bolovi u nogama
« Reply #13 on: 24/March/2011 »
Patike tjete kupiti tamo, ima ih u wallmartu i kretju se od 10-30$, tako da, strpite se malo!!!

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Bolovi u nogama
« Reply #14 on: 24/March/2011 »
Meni kod bolova u nogama pomaže vodena terapija toplo hladno jer se na taj način šire i stežu mišići i potiče cirkulacija. Cure će vjerovatno znati o čemu pričam jer se na taj način rješava i celulit. Znači radi se o tome da naizmjenice polijevate noge jako toplom vodom ( najviše koliko možete izdržati, nemojte se  šuriti  ;) ) zatim jako jako hladnom i tako  naizmjenice ponavljajte više puta.
Također mi pomaže i Delon gel koji se koristi kod bolova u mišićima, hladi pa jako dobro dođe po ljeti kada je jako vruće. Nije skup ( 15 kn ), meni je jako dobar i traje mi 15- 20 dana.