Author Topic: Erased...But not moved away!  (Read 2768 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Eraser

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Erased...But not moved away!
« on: 23/March/2011 »
Zdravo da ste... Koliko vidim,ni moje predstavljanje ne moze biti kratko,sto bih voleo,ali ce biti brutalno iskreno sto volim jos vise.
Zovem se Sasa,imam 31 godinu,i dovoljno srece da u Srbiji imam stalan posao,suprugu,dva decaka i nekoliko ljudi koji me iskreno vole i imaju za prijatelja.
Radim u drzavnoj sluzbi za vic od plate,i iskreno, muka mi je vise od toga. Zeleo bih uz Vasu pomoc da utvrdim koliko je i da li je moguce da radim na brodovima uz iole razumniju novcanu nadoknadu od ove,jer od ovih novaca koje zaradjujem vise ne moze da se zivi.
U neprekidnom radnom odnosu sam vec blizu 10 godina,a radio sam kao DJ (kao klinac),radio voditelj,tonski tehnicar,potom preokret pa sam radio kao komercijalista,pa ponovo preokret i 5 godina rada u Vojsci,nije mi strana disciplina,naprotiv  ;)
Nakon odradjenog ugovora sa Vojskom,radio sam kao obezbedjenje,i evo trenutno, kao sluzbenik u jednom od drzavnih organa. Imam cetvorogodisnju srednju skolu,prilicno dobro govorim engleski jezik,dosta brzo ucim.
Konkretno treba mi posao koji je placen razumno,ne biram i ne brine me sta cu da radim,jer znam da cu uvek dati sve od sebe da ono sto mi je povereno odradim kako treba.
U najkracim crtama,ovo sam ja.Da li je ovo dovoljno da se upustim u ovu pricu? Da li je dovoljno da sa nekim od vas se ukrcam na neki brod i zaplovim?
Unapred hvala i puno srece svima!

Offline xaddr

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Erased...But not moved away!
« Reply #1 on: 24/March/2011 »
Svatko moze otici raditi na brod, to najvise ovisi o tebi i koliko si spreman potruditi se, manje o tvojim trenutnim kvalifikacijama i iskustvima.

Bez nekog specificnog iskustva, agencija ce ti ponuditi posao u restoranu/housekeepingu na nekoj kompaniji ko carnival gdje su pocetne place oko 1000$, ugovori najcesce 8 mjeseci, cekat ces na intervju/ukrcaj u prosjeku 6 mjeseci.. imat ces odredjene troskove koje ces morati podmiriti sam, prije nego dobijes prvu placu.. Ukratko, morat ces puno toga zrtvovati, buduci da imas obitelj, a vjerojatno ni neces biti zadovoljan poslom i placom, barem u pocetku. Nije sve tako crno.. ako izguras prvi ugovor-dva, imas mogucnost napredovanja i uvecane place, ovisi o tvojim sposobnostima i sreci, ugovori ce biti mozda malo kraci, posao nece postati nista laksi. Nece ti biti lako, najvise radi toga sto imas familiju. Prednost rada na brodu je da nemoras placati rezije i hranu, ali ako imas zenu, djecu, svejedno moras placati sve to. Neces nista izgubiti cak i ako se odlucis vratiti nakon 3 mjeseca(osim naravno ako neces vise moci dobiti novi posao doma)

Postoji mogucnost da ti ponude neke pozicije kao "hotel steward" ili neki cleaner gdje su place 500-700 $, uglavnom savjetujem da ih izbjegavas, ako imas obitelj kojoj moras slati novce. Mozes dobiti i bolje.

Ako zelis raditi negdje gdje ce ti pocetna placa biti malo veca(kompanije kao cunard), za to ces vec morati imati nekog iskustva(ili ih moras uvjeriti da imas iskustva), intervju je strozi i zbilja moras pokazati neko znanje osim osnovnog engleskog. Isto tako neke pozicije kao technical department, AV i slicno. Trebat ces uloziti malo vise priprema za posao na koji se prijavljujes(mozda i para) i dati na znanje agenciji da zbilja znas o cemu govoris i da si dovoljno sposoban pa da ti pomognu dobiti bolju poziciju.
Takav posao isto nece biti lagan, ali tvoja obitelj se nece morati brinuti oko financija, pa se ekstra pripreme/trud isplate vrlo skoro.

Da li ces se naci na nekoj ovakvoj poziciji ovisi najvise o tebi i o tome koliko si vremena i truda spreman uloziti u to. Ko zna, mozda se vidimo negdje.

Offline Eraser

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Erased...But not moved away!
« Reply #2 on: 24/March/2011 »
Hvala puno na iskrenom odgovoru.Trud i dobra volja su tu,i sa tim nema nikakvih problema,a za ostalo cemo se snaci,zato sto se mora,jel ?  b00/
Nije problem ni skupiti novce za pocetak,ali se kao i mnogi ovde plasim nekih mutnih radnji. Takodje,mislim da i ti poslovi na carnival-u sa ugovorima od osam meseci za pocetnika i nisu losi,kazem za pocetnika kao sto sam ja,koji je more omirisao par puta,jer se ipak za neki ozbiljniji novac i bolje mesto mora imati iskustvo.
Ovo mi je tek pocetak skupljanja informacija i prvi koraci ka nekoj luci i palubi,nadam se da cu neke od vas,naravno i tebe xaddr na tom putu i sresti  :uzdravlje:
Jos jednom hvala i srecno !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Erased...But not moved away!
« Reply #3 on: 24/March/2011 »
Slažem se sa xaddr.

Guraj za tonskog tehničara ili nešto u A/V, dobro se spremi za interview i proći ćeš. Uvijek se možeš vratiti i preživljavati u Srbiji.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Eraser

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Erased...But not moved away!
« Reply #4 on: 24/March/2011 »
Pozdrav Sefe,i hvala ti na ovom forumu. Elem,moja vrlina je cesto i moja mana...Iskreno,ne znam koliko bih sad valjano odradio posao tonskog tehnicara,u biti to ti je kao voznja bicikla,ali se tehnologija prilicno promenila od 2000-te kad sam zadnji put bio aktivan i prisutan u tim vodama.Ne sumnjam da cu uz vasu pomoc naci ono pravo,pa bar dok se ne snadjem i ne stanem na svoje noge!
Hvala na vasoj pomoci...

Offline xaddr

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Erased...But not moved away!
« Reply #5 on: 24/March/2011 »
E dok te uhvati nostalgija nakon par mjeseci... jos ces ti patiti za domom.
Zato, uhvati cim bolju pocetnu poziciju pa ces imati razloga ostati.
Volja je najbitnija, iskustvo se da usminkati.

Offline Eraser

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Erased...But not moved away!
« Reply #6 on: 27/March/2011 »
Nakon nekog vremena koje sam potrosio da odmerim sve razloge za i protiv kruzera odlucio sam da odustanem od svega. Ali,kao i uvek u zivotu nesto mi nije dalo mira,a to je u mom slucaju Sefova recenica "...uvek se mozes vratiti i prezivljavati u Srbiji...". Nista tacnije i iskrenije odavno nisam cuo. Uz jos nekoliko sati razgovora i mozganja sa clanovima porodice,prelomio sam da dam sve od sebe i pokusam.
A ako uspem i prodjem,da ostanem na morima dokle god to budem mogao.
xaddr....vidimo se na picu,stari! Hvala Vam...