Author Topic: hmm, waiter  (Read 10483 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline neznalica

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
hmm, waiter
« on: 24/March/2011 »
zdravo.
jedno pitanje. neznam kamo ga svrstat pa ču tu napisat.

nisam nigdje našao ovo na forumu, a čitam ga punooo.. i sorry šefe ako ima gde to.

dakle. spremam se na interviju za ass waiter za carnival kompaniju. preko a priori. 1.4.

nego me muče ona pitanja za hranu :
1.Tell me about the menu.Describe in detail…
2.2hot starters
3.2cold starters
4.2main courses
5.2desserts
6.What exactly is that? What is in this?
7.What kind of wine do they have?

... a nemam iskustva u restoranu, nego samo u baru. pa me zanima što da napravim ako dobijem takva pitanja. nešto da naučim i napamet i da govorim? il?
il da velim da nemam tog iskustva?
molim pomoć :)

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: hmm, waiter
« Reply #1 on: 24/March/2011 »
Pa nemoj da ides za Asst waitera,apliciraj za bar mada te i tu cekaju pitanja ali si u baru radio bar malo a u restoranu ne

Offline neznalica

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: hmm, waiter
« Reply #2 on: 24/March/2011 »
pa sad ima jedino ass waiter. a htio bih barem da napravim jedan ugovor, da poboljšam iskustvo, engleski. i onda apliciram za bar waiter.  :plovim:

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: hmm, waiter
« Reply #3 on: 24/March/2011 »
   Posto ides kao asst waiter, dovoljno je da znas po dve recenice da odgovoris na svako pitanje. Nabavi menu za karnival, evo ja sam nasao neki princessov posluzice Dinner Menu tu imas neki meni kao primer, uglavnom u restoranima imas neku hranu koja je uvek dostupna, tipa cezar salate, piletine, fetucini pasta itd. progooglas malo pogledas slike jela i sta sadrze i to je otprilike to.
   
  Sto se tice vina treba da znas neke poznate sorte grozdja za svako vino npr za belo sovinjon blank, sardone itd za crno merlo, kaberne itd i pokusaj da nadjes listu wina sa carnivala, posto svaka kompanija favorizuje neke proizvodjace, npr princess to radi sa robert mondavijem. A evo ti i princessova karta vina

Mada nikad se ne zna sta ce te pitati, moras da znas da radis i setup u restoranu tipa za veceru. Za sve ovo ti je potrebno mozda 2h, a setup moras vezbati.

Pozdrav.

Offline neznalica

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: hmm, waiter
« Reply #4 on: 25/March/2011 »
ne kužim što misliš pod tim "setup" :D

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: hmm, waiter
« Reply #5 on: 25/March/2011 »
ne kužim što misliš pod tim "setup" :D

Najvjerovatnije je mislio na postavljanje stolova.

Mene zanima da li moraš znati baš jelovnik koje koriste u toj  kompaniji ili  mu možeš reći što se nudilo u restoranu u kojem si radio?

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: hmm, waiter
« Reply #6 on: 25/March/2011 »
Nikad do sad Carnival nije trazio da mu na interview-u kandidat koji prvi put aplicira zna menu
Pitace ves pitanja nevezano za posao,vise da provjeri engleski
malo da popricate,i ona standardna zasto hoces raditi na brodu bla bla bla,
ta pitanja vec imaju negdje na forumu.
Samo ove malo jace kompanije traze da neke stvari znas

Offline neznalica

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: hmm, waiter
« Reply #7 on: 25/March/2011 »
popričamo o? neznaš o čemu je najčešče?

Offline viljushka

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: hmm, waiter
« Reply #8 on: 25/March/2011 »
Vidi ovako, skoro sam obavio finalni intervju, do duse za Princess, ali je sustina ista: pita te meni iz restorana u kom si radio posto ti je prvi put da apliciras (predpostavljam da si nafilovao CV, da si stavio bar jedan restoran u kom si bio zaposlen) a tu stavis neka osnovna jela koja imas u svakom restoranu kao sto su becka snicla, karadjordjeva i slicno, isto tako i supe i dezerte i salate kao sopska, cezar...P.S. tako sam ja odgovarao i eto me 7.aprila na Emerald Princess-u. Eto, to je iz sopstvenog iskustva :uzdravlje:

Offline neznalica

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: hmm, waiter
« Reply #9 on: 25/March/2011 »
al nisam radio u restoranu, samo bar.
a sad neznam ako da mjenjam cv, tj da napišem da sam radio mada nisam?!?

peanutz

  • Guest
Re: hmm, waiter
« Reply #10 on: 25/March/2011 »
popričamo o? neznaš o čemu je najčešče?
vidi ga sto zraci kao Fukusima 2.
Znaci lepo ti kaze covek da imas na forumu pitanja i ti opet i opet. Opusti se. Ako budes nervozan na intervjuu neces proci. Ja sam uzimao LOE dok su imali ass. waiteri glavni intervju sa Erikom nekim i maltene ih nije pitao nista. Ko si, sta si, odakle si, zasto na brod, cestitam.
Nema Carnival bas puno izbora, mora da primi maltene bilo koga jer: rintas kao konj, 12, 13 h dnevno (si iskljucivo na nogama). imas samo 1050 USD platu. sam kupujes kartu. nema sansi da napredujes. imas 1 WC na 30 ljudi. Itd. Veruj mi da bi primili i nekoga ko nije nikada bio u restoranu ni kao gost a kamoli kao konobar.
Bez uvrede ass. waiteri :)

Offline aaa500

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: hmm, waiter
« Reply #11 on: 25/March/2011 »
i taj Carnival zrači više nego Fukusima, $1050/mj., znači ako radiš ~12.5 sati dnevno, satnica ispada oko $2,8/h = 14HRK /h  :yeah:

US federal minimum wage je $7,25.. za tipped employees je isto oko $2.8, što je ok, ali TIPPED majku mu

peanutz

  • Guest
Re: hmm, waiter
« Reply #12 on: 25/March/2011 »
Pa dobro, tipped si jedno 2 meseca u room serviceu (teoretski. kakvi su gosti mogu opusteno da ti ne daju ni dolar)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: hmm, waiter
« Reply #13 on: 25/March/2011 »

US federal minimum wage je $7,25..


Nemaš ti nikakve veze sa US federalnim minimumom, brod je registriran na Bahamima/Kostariki/Panami... a ploviš i radiš u međunarodnim vodama  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aaa500

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: hmm, waiter
« Reply #14 on: 25/March/2011 »
znam, samo radi usporedbe navodim..