Author Topic: Kakve su uniforme za zene?suknja?  (Read 10577 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline emina

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Kakve su uniforme za zene?suknja?
« on: 24/March/2011 »
Kakve su uniforme za zene?suknja?
Sta ponjeti?Procitala sam na forumu nesto o cipelama...sta je takva frka s cipelama?Kakve da ponesem?
hvala

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Kakve su uniforme za zene?suknja?
« Reply #1 on: 25/March/2011 »
pretrazi malo forum, tu ti sve pise... cipele dobijes (odnosno kupis) od kompanije..

Offline emina

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Kakve su uniforme za zene?suknja?
« Reply #2 on: 26/March/2011 »
Nisam nasla nista o zenskim uniformama :(

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Kakve su uniforme za zene?suknja?
« Reply #3 on: 26/March/2011 »
Nisam nasla nista o zenskim uniformama :(
Za koji posao te zanima uniforma?

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Kakve su uniforme za zene?suknja?
« Reply #4 on: 26/March/2011 »
a zasto mislis da bi muskima davali/prodavali uniforme, a zenama ne? kako tu na forumu pise, a ja tomu vjerujem, zene mogu birati..nositi suknju ili hlace..

Offline kiwi

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Kakve su uniforme za zene?suknja?
« Reply #5 on: 26/March/2011 »
Za koji posao te zanima uniforma?


Mene zanima za pursere na Princess. Sta mi nosimo od kuce a sta dobijamo od njih. Cipele, cula sam da treba sa i bez potpetice, kolika potpetica dolazi u obzir i dal nam trebaju i bele ili samo crne. Hvala punooo

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Kakve su uniforme za zene?suknja?
« Reply #6 on: 26/March/2011 »

Mene zanima za pursere na Princess. Sta mi nosimo od kuce a sta dobijamo od njih. Cipele, cula sam da treba sa i bez potpetice, kolika potpetica dolazi u obzir i dal nam trebaju i bele ili samo crne. Hvala punooo
Koliko ja znam, a bio sam pre 3 god na princesu, purseri su imali bele kosulje i crne pantalone, a zene i suknje,  i sve dobijes od kompanije kad se ukrcas na brod. Cipele su takodje deo uniforme, dosta i zavisi od broda do broda, negde mozes da nosis svoje cipele koje su verujem dosta udobnije od onih koje dobijes od kompanije, a negde ipak moras da nosis njihove cipele. Uvek mozes da kupis cipele u bilo kojoj luci, ja se ne bih mucio i vukao od kuce, mnogo je veci izbor u US i dosta su povoljniji od Evrope.

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Re: Kakve su uniforme za zene?suknja?
« Reply #7 on: 19/June/2012 »

Mene zanima za pursere na Princess. Sta mi nosimo od kuce a sta dobijamo od njih. Cipele, cula sam da treba sa i bez potpetice, kolika potpetica dolazi u obzir i dal nam trebaju i bele ili samo crne. Hvala punooo


Purseri imaju suknje, kosulje, sakoe i marame koje idu oko vrata. Cipele sa stiklom ti trebaju za formalno vece, i iskreno nisam videla da nose neke preterano visoke stikle, tipa do 6-7 cm su najvise. Ravne cipele ti trebaju za svaki dan, najcesce nose baletanke.
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Re: Kakve su uniforme za zene?suknja?
« Reply #8 on: 21/June/2012 »
Imam jedno pitanje za purserke. :)

Da li su kosulje dugih ili kratkih rukava?

Interesuje me zbog tetovaze... Na vidnom mjestu mi je - zglobu lijeve ruke, ne mogu da je prekriju niti sat niti narukvica, a na intervjuu su mi rekli da oni nista nisu vidjeli a ja da se snalazim kako znam i umijem. :)

Offline theleyla

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Kakve su uniforme za zene?suknja?
« Reply #9 on: 21/June/2012 »
Za Shopere opet po najmanje na forumu.
Hajde ako ima neko iz ko je radio da nam otkrije tajnu kakva je uniforma Shopera i da li se razlikuje uniforma Jewelir i Cosmetics...
Da li kupujemo uniformu da li dobijamo. I cipele da li ih od kuće nosimo ili nam kompanija obezbeđuje?

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Kakve su uniforme za zene?suknja?
« Reply #10 on: 22/June/2012 »

Interesuje me zbog tetovaze... Na vidnom mjestu mi je - zglobu lijeve ruke, ne mogu da je prekriju niti sat niti narukvica, a na intervjuu su mi rekli da oni nista nisu vidjeli a ja da se snalazim kako znam i umijem. :)
rješenje:



http://www.undercoverink.com/

 =""

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Kakve su uniforme za zene?suknja?
« Reply #11 on: 22/June/2012 »
Imam jedno pitanje za purserke. :)

Da li su kosulje dugih ili kratkih rukava?

Za Princess:



Za P&O Australia (svaki Princessov JAP moze dobiti da radi za P&O ako ima srece...

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Mala_Sirena

  • Registered
  • *
  • Posts: 159
  • Primorka :)
    • View Profile
Re: Kakve su uniforme za zene?suknja?
« Reply #12 on: 22/June/2012 »
Hvala na slikovitom odgovoru! :)

Offline Tanjchi

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Montenegro
  • Company: Princess
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Purser
Re: Kakve su uniforme za zene?suknja?
« Reply #13 on: 31/August/2023 »
Secam se koliko sam trazila i ovde i po internetu prije no sam se ukrcala. Pa da olaksam buducim koleginicama purserkama (na Princess-u):

1. dnevna uniforma (do 6 popodne): bela kosulja kratkih rukava i bela suknja do kolena. Na noge baletanke ili mogu slip on patike (ali da nisu sportske i bez sniranja). Umesto suknje mozete nositi bele pantalone.
2. nocna uniforma (od 6 popodne): bela kosulja kratkih rukava (ista kao dnevna), crna suknja do kolena i crna obuca. Takodje mozete nositi crne pantalone umesto suknje.
3. formalna uniforma zvana pingvin: bela kosulja dugih rukava, beli sako, duga crna suknja, crna obuca.

Uniformu vam oni na brodu daju, obucu ponesite od kuce jer je njihova grozna. Na brodu ima tailor pa moze da vam prekroji uniforme. Pravilo je da se nose unihopke (preko dana boje koze, za nocnu i formalnu uniformu crne boje), ali opet sve zavisi od supervizora, ja ih skoro nikad nosila nisam (samo u pocetku dok sam bila trainee).
Nakit moze ali mora da bude diskretan, kad je formalno vece moze proci i malo upadljiviji. Sminka isto tako, uglavnom sam za formal izvlacila ajlajner i stavljala crveni karmin.
Nokti mogu biti dugi ali neutralnih boja (mogu sljokice).
Kosi mozete drzati kako hocete ali pravilo je da vam usi ne budu prikrevene. Dakle pustena kosa, rep ili pundja svejedno samo da se usi vide. Ja sam je uglavnom drzala pustenu (imam do struka dugu kosu), samo bih rajfom ili snalom namestila tako da se usi vide i voila, niko od supervizora mi problem pravio nije.