Author Topic: djibril, Sports Staff/Lifeguard & Port Adventures Host/ShoreEx, Royal/Disney/NCL  (Read 18803 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline milos1185

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Da li neko moze da mi odgovori na tehnicka pitanja koja se javljaju prilikom intervju za sport staff a to su:

sta radis ako dodje do tuce na terenu?
Kako objasniti gostu da ne moze da se penje na stenu jer je pretezak?

Cuo sam da se ova pitanja javljaju prilikom intervju, ako zna neko jos neko pitanje bio bih mu zahvalan ako ga napise.
U pitanju je royal caribian kompanija a regruter je Ejmi. Pozdrav  +U+

Offline djibril

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Da li neko moze da mi odgovori na tehnicka pitanja koja se javljaju prilikom intervju za sport staff a to su:

sta radis ako dodje do tuce na terenu?
Kako objasniti gostu da ne moze da se penje na stenu jer je pretezak?

Cuo sam da se ova pitanja javljaju prilikom intervju, ako zna neko jos neko pitanje bio bih mu zahvalan ako ga napise.
U pitanju je royal caribian kompanija a regruter je Ejmi. Pozdrav  +U+
Nezgodna trik pitanja...nisam ih imao na intervjuu...ali evo par crtica iz mog iskustva sa Explorer-a i Freedom-a....
Ako dodje do tuce na terenu u vreme kada se ne odrzava neki odredjeni "event", na primer u toku "pick up" basketa, treba odmah pozvati security i pokusati verbalno "smiriti " sitaciju, ukoliko je to uopste moguce. Ne bih se upustao u bilo kakav fizicki dodir sa gostima..pogotovo sto je "sports deck" pokriven kamerama koje snimaju non-stop.
U slucaju kada se organizuje neki "event", fudbalski turnir na primer, veoma je vazno odmah na pocetku objasniti pravila i striktno se drzati dogovora, sport staff je zaduzen na mikrofonu da vodi citav program, pa je duzan da prepozna potencijalni konflikt i da deluje preventivno da do sukoba uopste ne dodje ( postoje razne tehnike koje se MC-jevi koriste da drze atmosferu u pozitivi ), kao i da svaku grubost sankcionise opomenom pa cak i iskljucivanjem igraca
 ( napomenuto kao pravilo pred pocetak "event-a" ). Vodio sam masu turnira gde su se sudarali Meksosi sa Italijanima, Ameri sa Argentincima...i niko ne voli da gubi...pogotovo kada je nagrada Royal Caribbean privezak za kljuceve, RCCL
T-Shirt ili neka Royal flasica za vodu + plasticno/ bronzane, srebrne i zlatne medalje !  :rolleyes:
Sva sreca ni jedna jedina tuca....ali bilo je konflikata na terenu koje su zahtevali da prekidam turnir i pojasnim neka pravila koja moraju da prihvate da bi se turnir nastavio....kao MC, "event host", najvaznije je biti pravedan & zabavan !

Sto se tice elegantno popunjenih gostiju na rock-wall-u....veoma delikatno pitanje koje zasluzuje malo vise paznje i finese u obracanju dragim nam gostima.
Kao na primer....safety !! E tu ne mozes da pogresis nikada...bezbednost je br.1 ! A to Ameri vole !
Pa na primer....Bouldering Session jednom ili dva puta u toku Cruise-a, koji se izvodi bez konopaca, zid se "penje" horizontalno levo ili desno na visini od 30-40cm. ( treba proveriti postoji li tezinsko ogranicenje za Bouldering, vec se ni ne secam )
Pa na primer...tvoj Supervisor ce te savetovati, kao deo obuke, o nekoliko dobrih tehnika odvracanja pregolemih gostiju od penjanja.

Peace