Author Topic: Popay, Photographer, MSC Crociere  (Read 2338 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Popay, Photographer, MSC Crociere
« on: 29/March/2011 »
Korisničko ime: Popay
Država: Republic of Srpska
Spol: Male
Kompanija: MSC Crociere
Pozicija: Photographer



  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
preko prijatelja s posla

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
sve te poruke o iskustvu sa razlicitim ljudima, kulurama, gradovima, fotografije koje sam dobijao od prijatelja i naravno novac koji je spominjao da zaradjuje.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
EP Zagreb jer mi je prijatelj vec otisao preko te agencije.
Kasnije sam dolazio do posla na kruzeru preko online aplikacija, mimo posredstva agencija

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Carnival Cruise Lines, A/V Staff. Zato sto sam imao informacije o poslu iz prve ruke

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
20ak minuta. Saznao sam odmah-jer sam pitao ispitivaca i po odgovoru sam shvatio da sam prosao intervju.
Btw, mene je trazio prvog da vidi, pa i to mi je govorilo da imam velike sanse.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
1700-1800 evra prvi put.

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Najbitnije je biti u glavi spreman i sto bolje informisan o svemu sto te ceka. Naravno, i sa engleskim se mora biti dobar jer ides sam u nepoznato, i nema prevodioca pored tebe, sve sam.
A sta sam ponio, eh, 100 sitnica za kofer, ali opet najosnovnije stvari, jer sam bio upoznat da je kabina na brodu izuzetno mala, i prostor je ogranicen, tako da nisam bas pretrpavao kofer manje važnim stvarima.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
lost in space  :D

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
mogli su i bolje

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da. Menadzer

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Poprilicno ok. Mada je bilo malo poteskoca u toaletu 1m2

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
U principu da, jer kod nas nema tolikih plata na takvim poslovima. Medjutim, agencija me nije bas najbolje informisala o evaluation procesu i startna plata je bila manja nego sto mi je receno, odnosno, do cifre koju mi je agencija ‘obecala’, sam morao da cekam 3 mjeseca, tj. skoro pola ugovora

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Da, ali mora lepo da se ljubi d*** nekakvom menadzeru, koji ti nije ni do koljena, da izvinu dame koje ce ovo da procitaju

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Extra

  • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
64 razlicite nacije!

  • Kako biste opisali putnike?
Svaka cast normalnim pojedincima ili grupama putnika. Vecina je gomila bolida koji samo gledaju gdje sta ima za dz, stalno traze discount, i konstantno traze gresku od strane posade da bi mogli da se zale na guest relation, i pri tom traze nesto za dzabe jer su pod stresom, i da onda uzivaju u izvinjavanju i tretmanu koji im kompanija daje kao nezadovljnim putnicima itd.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Da, uz napomenu da nije bilo bas mnogo vremena da se posjeti sve i da se kompletno opusti na svim tim mjestima. Ukratko, sve na trku frku

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Vise omiljenih mjesta, ali malo slobodnog vremena

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Iskustvo je neprocjenjivo, upoznas se ko si i koliko mozes, upoznas mnogo razlicitih ljudi sa svih strana svijeta, sa nekima steknes i jaka prijateljstva, imas priliku da vidis najpoznatije top svjetske destinacije i mjesta  o kojima si mogao do tada da sanjas i samo da vidis na tv reportazama. Tu je i novac naravno, ali bih to stavio na posljednje mjesto, jer lova vise nije kao sto je nekad bila na kruzerima

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Uh, vjerujte ima ih. Kako ima dosta dobrih strana, tako ima i dosta losih.
1.sloboda/ogranicen prostor za zivot i pravila koja u principu ponekad smaraju
2.hrana/na brodu je po mom ukusu uzas
3.cinjenica da vam naredjuje nekakav zuti koji nema ni srednju skolu zavrsenu, i da ni u poslu nije nesto bas sposoban, ali tu je na poziciji da sefuje jer je prethodno godinama ljubio d*** svojim nadredjenima.
4.itd

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da, naravno.
Nek se iskusaju malo u tom svijetu, upoznace sebe veoma dobro, iskustvo je, naveo sam vec, neprocjenjivo. Vidjece svijeta, nesto ce i da zarade

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Neka dobro razmisle i neka se ne zalecu na prvu kombinaciju koja im se ukaze.
Positive mind is more then helpfull

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Mirno more svim pomorcima
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)