Author Topic: Prošla intervju!!!!  (Read 9530 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline flyKKiller

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Prošla intervju!!!!
« Reply #15 on: 21/June/2010 »
Ćao svima, imam jednu nedoumicu pa ako možete da mi pomognete. Uskoro završavam kurs za masera, pa me interesuje da li je moguće otići na brod u neki drugi department i imati obuku za masera tamo(jer sam čula da neki brodovi imaju college za spa) ili to mora da se odradi u Londonu pa tek onda probati? Hvala unapred   :D

Offline Ves

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Prošla intervju!!!!
« Reply #16 on: 26/July/2010 »
 Ma, nije sporo. Sama sam odabrala termin septembra. Vec sam navela, ranije. Na intervjuu pitaju kada ste spremni za odlazak.

  Na sajtu Steinera sam videla, a i obavestila me je Helena, da se u London dolazi dan pre pocetka obuke, u nedelju. Nigde ne pise da li tada odlazimo u hotel, koji obezbedjuje Steiner, ili trazimo sami smestaj za to vece.  -()- Nadam se da ce se naci neko sa pravim odgovorom na ovu moju dilemu, a moze napisati i sve drugo sto zna biti od koristi.

u nedelju izm 08-20h moras da se prijavis u YMCA.. ponedeljak ujutru kreces na akademiju. i vrlo je moguce da ce te posle par dana prebaciti u host family... gde ces da ostanes dok ne dobijes brod. inace maserima je dug trening.

ps: sorry sto ti se nisam javljala odande ali internet je skup a i nema se vremena za to... sad sam na odmoru tako da ako  ti trebam, zovi me

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Prošla intervju!!!!
« Reply #17 on: 27/July/2010 »
OOooo Vesna!!!! Dobro dosla  :party: Sta god mislis da ce nam koristiti, napisi.

Offline Ves

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Prošla intervju!!!!
« Reply #18 on: 27/July/2010 »
OOooo Vesna!!!! Dobro dosla  :party: Sta god mislis da ce nam koristiti, napisi.

jel si dobila UK vizu?

obavezno trazi od agencije da ti daju pismo u kome se kaze da ti iz londona ides na brod jer te nece pustiti u avion sa kartom u jednom pravcu... to se desilo jednoj nasoj curi pa je morala da doplati za povratnu kartu. tamo kad stignes promenice nekoliko prevoza dok ne nadjes YMCA. internet je bio besplatan kad sam ja tamo bila... uglavnim maseri ostaju oko 6 nedelje, cak 7 i 8 su neki bili.. tako da spremi se na to.. ne znam sta ti je agencija rekla. meni je bilo kao 4-5 dana, ali vraga... to samo ako je nesto bas bas hitno posalju malko ranije ali inace frizeri oko 3 nedelje. jako je hladno u sept i okt tako da ponesi jaknu. lomdon je predivan, ako dobijes sansu da ga obidjes uradi to... samo je sve jakoooo skupo. ako pusis, kupi cigare ovde ( marlboro 6 funti ). u YMCA sam imala extra ekipu tako da kad su me prebacili u host family, poludela sam. tamo sva zabava prestaje  :P.
akademija je lepa, videces i sama. i uglavnom imas treninge od 8 do 17h.

ugovor na brodu ti dosta zavisi od menadzera.. on ti ga moze uciniti laksim ili tezim ali jedno je sigurno.... radis kao konj... svakakve stvari, MORAS da prodajes inace vrse ogroman psihicki pritisak na tebe... ponekad imas retail treninge i to ti je kao .. pocnes dan u 7:30h - 22:00 i onda trening... a ti ne znas de gledas a ne da imas koncentraciju... desilo se par cura da su ih zvali nadredjeni i pretili da ces ih poslati kuci ako ne povecaju procenat prodaje. i s v remena na vreme obilaze brodve, imaju team meetinge sa tobom i naravno to je uvek u portu tako da ti ne mozes izaci napolje ako se off.. nekad cak i dodju na kruz sto je ubistvo.

lskreno, meni je sve bilo super, uzivala sam u zivotu na brodu ali me je spa urnisao. kao frizerka morala sam da radim jos mnogo drugih stvari... masaze, tretmane lica, izbeljivanja zuba i sto je najgore promocije po brodu... moras da ides okolo i smaras goste da dodju  u spa i dok god ne dovedes nekog nema vracanja nazad. e da, i njih osiguranje skoro nista ne pokriva.. placas hranu i kabinu ( odbijaju ti neki procenat od plate )
tako da ja cu da probam neki drugi department jer kao sto rekoh... svidja mi se zivot na brodu... upoznajes dr nacije, stvaras dobre prijatelje, ponekad i na zurku odes.. obilazis malo svet, ucis neke dr jezike, neciju kulturu...
vratila bih se u spa samo ako bas nista ne uspem da nadjem sad dok sam na odmoru... ali ovih dana cu kontaktirati neke agencije pa da probamo.

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Prošla intervju!!!!
« Reply #19 on: 27/July/2010 »
Auuuu...bas nisu vesele vesti sa broda :nono:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Prošla intervju!!!!
« Reply #20 on: 27/July/2010 »
hihiiiiiiiiii  oT a fino svima govorim - gift shop, pursers, bar waiters  :party:

a šta ćeš ... zato u spa i zaradiš najviše
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ves

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Prošla intervju!!!!
« Reply #21 on: 28/July/2010 »
hihiiiiiiiiii  oT a fino svima govorim - gift shop, pursers, bar waiters  :party:

a šta ćeš ... zato u spa i zaradiš najviše

zavisi od klase broda, kakvi gosti dolaze i koliko traju kruzevi ( moj je bio los za spa ) ali se zato konobari otimaju da dobiju opet taj brod... 4 i 3 dana kruz.

Gosti mi kazu, ne pada mi na pamet da trosim vreme u spa... stvarno mi je zao sto nemam vedrije vesti za spa...  ali sam kontala bolje da kazem iskreno pa nek ljudi se pripreme a ne kao ja da ocekujem vise pa posle udaram glavom od zid.  sad ako bih se vratila, znam u sta se upustam. ali NIKAD vise toliko dug ugovor ( skoro mesec dana trening i onda 9 meseci na brodu ). pred kraj, telo pocne da te izdaje..

Offline Mona

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Prošla intervju!!!!
« Reply #22 on: 15/August/2010 »
Prosla sam intervju za SPA-pozicija Massage Therapist.Intervju je bio 14.8. u Beogradu i prosla sam bez problema,sto bi se reklo-glatko skroz...
Htela bih da se javno zahvalim Nikoleti na izdvojenom vremenu,strpljenju i nesebicnoj pomoci i podrsci oko svega,kao i Ves koja je puno pomogla upotpunjavanju slike o SPA departmentu,mogucnostima i nedostacima istog...
Ukoliko bilo kome treba neka instrukcija ili pomoc oko intervjua za pomenutu poziciju-slobodno me moze kontaktirati...
Volela bih da se jave ljudi koji su tog dana bili na intervjuu,jer ne znam sta je sa njihovim prolaskom.....
Naredni intervju za Steiner je 2.10. u Beogradu!
...Kazu ukus je karakter,a karakter sudbina...

Offline buby0806

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Prošla intervju!!!!
« Reply #23 on: 24/August/2010 »
pozz svimaaa!!!  :-))))'

evo samo da kazem da idem 02.10. u beograd!!!
uh...vec me panika lagano lovi  oT  
ajde netko neka napise iskustva sa intervjua.
nema boljeg od informacija iz prve ruke!!!  :moli:

ima koga iz hrvatske da ide????