Author Topic: iza-oblaka, Guest Services Associate (GSA), Carnival  (Read 2835 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: iza-oblaka
Država: Hrvatska
Spol: female
Kompanija: Carnival
Pozicija: Guest Services Associate


 
  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Prijateljica se šalila da će otići raditi na kruzer jer nikako nije davala ispite na faksu, meni je ostala bubica u uhu, počela sam istraživati, naišla na ovaj forum i odlučila se prijaviti za posao.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
1.   Stjecanje iskustva (ovo je zapravo bio moj prvi pravi posao)
2.   Putovanje
3.   Upoznavanje mladih sa svih strana svijeta
4.   Lova

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Preko Employement Powera, najbliži su mi bili, iako sam se dvoumila između njih i A Priori, međutim, u trenutku kad je bio intervju bila sam u stalnom kontaktu s EP pa sam i otišla preko njih na kraju.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
CCL jer je to bio prvi intervju. Pozicija Guest Services Associate (GSA) isključivo zato jer se u budućnosti planiram baviti hotelijerstvom i turizmom te mi se ova pozicija učinila idealnom kao temelj za buduću karijeru.

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Intervju je trajao cca 2 min, saznala sam isti tjedan da sam dobila posao.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Uhhh, bilo je to već davno, ali tu negdje oko 1000eura.

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Nosila sam najosnovnije, par majica, cipele, tenisice, fen. Imala sam jednu torbu srednje veličine (rekla sam si što ne stane u nju- ne nosim, i tako je i bilo), vratila sam se s 3 :D

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Hmmm, budući da sam prvo propustila let iz Washingtona za Miami zbog carine, a onda i provela cijelu noć na aerodromu te nakon toga bila 10 dana bez prtljage, ipak su mi prvi dani na brodu bili dobri.
Ekipa je bila super, na svu sreću bila sam pripremljena na mogućnost zalutale prtljage pa sam spakirala nekoliko majica i donjeg rublja u ruksak, kad smo išli nekamo kolegice s koledža su mi posudile neke stvarčice dok nisam dobila svoju torbu.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Pripremali su nas na koledžu, ali je opet sasvim novi osjećaj kad počneš raditi sa stvarnim ljudima.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da, koledž za GSA traje mjesec dana i dosta se nauči, međutim, svaki brod ima svoja pravila, tako da sam na drugom brodu nakon koledža opet morala učiti druga pravila.
Posao je konstanto učenje, da nije tako, bilo bi dosadno…

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
S time nisam imala problema, najmanje vremena sam provodila u svojoj sobi, ali koliko god ta soba bila mala, meni je bila dovoljna.
Na svu sreću, imala sam urednu cimericu, tako da nam je soba uvijek bila čista.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
U principu da, iako je ponekad dio nas u uredu bio podosta nezadovoljan jer smo zbog poznavanja stranih jezika radili vise od onih koji govore samo engleski.
Primjer je bio kad smo tjedan dana svaki dan radili 3 do 4 sata vise zbog novog programa u kojem smo trebali prevesti dnevne programe za goste, nitko nam nije rekao ni hvala, a kamoli išta drugo.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Postoji, ali čini mi se u mom odjelu nikako na prvom ugovoru. Možda tek krajem drugog…

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Mogao je biti i bolji, meni je ured bio super, ali generalno se nadam da je na drugim brodovima luđi noćni život (jer ovdje se ljudima baš nije dalo ni u crew bar, a kamoli igdje drugdje).

  • Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Uglavnom su svi jako pristupačni i ljubazni, ponekad su prenapadni, znači ako im se svidiš ne puštaju te ni pod razno…
Družila sam se sa svima, nažalost uglavnom nemaš vremena upoznati druge kako treba jer je vremena malo.

  • Kako biste opisali putnike?
Uh, vrlo zahtjevni, neodgojeni, neobrazovani. S druge strane bilo je i onih s kojima se fino napričaš.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Da, posjetila sam sve i na svakoj išla na neki izlet kada je to bilo moguće.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Restoran Guido u Meksiku, odlična hrana, vrijedna svakog dolara.

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Putovanja, plaća (kako kome), stvaranje novih prijateljstava i naravno stjecanje iskustva. Jeftini parfemi, Guess torbe i cuga na brodu :D

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Kod mene osobno, zbog želje da vidim sve, nisam baš puno uštedila. Loša strana je i to što svako malo moraš nekome tko ti je drag reći definitvno Zbogom.
Hrana je također loša, internet je skup.

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Definitivno. Nikada neću požaliti što sam otišla, toliko je novih stvari koje sam vidjela/okusila/napravila koje ne bih mogla da nisam otišla.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Dobro razmislite koji posao želite raditi. Nemojte raditi posao koji vam se ne sviđa samo zato što je ta pozicija na sljedećem intervjuu.
Bolje pričekati par mjeseci pa onda cijeli ugovor raditi što ste i htjeli.

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Mislim da sam rekla najbitnije, ako netko ima kakvih pitanja slobodno neka se javi.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)