Author Topic: Direktno iz Steinera (za masere)  (Read 9117 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline leda80625

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
  • Sweet dreams
    • View Profile
Direktno iz Steinera (za masere)
« on: 07/April/2011 »
Dragi moji, zbunjeni, izgubljeni, i svi oni ostali koji planiraju doći u Steiner Akademiju

Javljam vam se direktno iz Watforda.
Došla sam 27.03. i eto me konačno da vam se javim!! Nemamo baš previše vremena, ali našla sam ga da vas pripremim na sve što vas očekuje.
Pokušat ću se sjetiti svega bitnoga i manje bitnoga, da vas pripremim za što lakši dolazak i boravak tu.
Napisat ću vam moje greškice pa da ih vi ne ponovite. Nadam se da mi Šef neće zamjeriti na dužem postu, ali ovo je za vaše dobro.

Ovako:

1. Ako idete sa Ryanairom bookirajte odmah torbu od 20kg.
Vjerujte mi, ja se prevarila, a imala samo osnovno, pa sam morala vaditi stvari nasred aerodroma jer je inače svaka kila preko 20€!!!
Ako imate laptop, to je sve što možete uzeti sa sobom u avion ...znači nema ranca..

2. Kada dođete u Watford, nastojte odmah prvi dan kupiti Oyster card za autobus jer nećete stići druge dane. Trebat će vam oko 21 £ (već sam zaboravila) i to samo za tjedan dana.
Morat ćete ju puniti svaki tjedan.. ne znam koliko je jer ja još nisam stigla ju nadopunit pa vam ne mogu reći točno. Ovdje je problem jer sve radi do 18 ili 19 sati, pa ne stignete.

3. YMCA nije luksuz, ali je podnošljivo. Brzo se naviknete. Čuvajte stvari kad dodjete..ima svačega kad ste po četvero u sobi. I vjerujte mi, to nisu samo priče.

4. E sada. Akademija. Cure obavezno ful make up!!! Kupite si dobre šminke, crveni ruž "is must". I to mat, bez sjajila, Znam da vam ovo sad zvuči bedasto kad vam pišem, ali vjerujte mi, što manje vas upozoravaju (a za to ce vas upozorit) to bolje za vas. Ako imate izražajnu boju kose, pofarbajte se u malo manje izražajnu (ja bila crvena, pa se morala farbat-sad sam mahagonij i o.k.je)
Kupite si "donat" za kosu ako imate dugu kosu jer obožavaju tu frizuru. Pogledajte na netu kako to izgleda.

5. Prvi dan će biti samo papirologije, a drugi dan ćete morati predstavljati kolegicu do sebe i to pred glavnim menadžerom i voditeljicom.
Tu se morate pokazati u najboljem svijetlu!!! Budite, glasni, smješite se , budite simpatični i samopouzdani, pa makar vam se glas tresao od treme. To je jako bitno jer vam tada biraju Cruise liniju.

6. Zatim kreću duuuuuga predavanja sa maaasuuu informacija, zato vježbajte engleski. Ako dobijete Nerushu, bit će vam još teže jer ona ima taktiku u prvom tjednu izbaciti slabe.
Ugl. tko preživi prvi tjedan ide dalje i bude puno lakše. Sve ovisi o tome kojeg ćete trenera dobiti. Nama je bila ona i vjerujte mi, nije bilo nimalo lako.
Od 7.30/8.00 ste na akademiji pa do 17. I onda u hostel večera i ponovo učenje.

8. Naučite sve produkte koje ste dobili na DVD-u i bit će vam lakše. Naučite cijenu, sastojke i koje su benificije.

9. I najvažnije: ako vam nešto smeta, ako vam nije dobro, ako vas možda i povrijedi način predavanja (znaju te uvrijedit ako pitaš da ponove) samo izdrzite!!!
To je sve da vide koliko ste jaki i da vas pripreme za brod. Ni u kom slučaju im nemojte odgovarat bezobrazno!!! Samo recite da danas ne znate, ali da ćete za sutra naučiti!!

10. Ispit imate odmah u srijedu zato učite te produkte, a onda slijedeći u subotu i praktični dio u nedjelju. Dobro pazite, zapisujte i ako budete učili proći ćete. (ja imala 98%, čak više i od nekih engleskinja)

Evo, to je bilo sve čega se mogu sjetit. Nadam se da sam vam barem malo pomogla. E, da. Internet u hostelu je loš, tako da ako nemate laptop odete u internet cafe koji je blizu.
Za mob: ja ga dekodirala na standu u shopping centru za 10£ i kupila O2 karticu za inozemne pozive i imam 100min besplatno za 15£.

E, da. Ovo je sve bilo za masere, za druge baš ne znam pouzdano.

Kako god, želim vam puno sreće, strpljenja i sve će bit o.k

Ako imate još kakvih pitanja, slobodno pitajte i ako stignem vam odgovorim!!!Pozz

Offline bobi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: direktno iz Steinera
« Reply #1 on: 08/April/2011 »
Sve pohvale za detaljan info. Sta mozes reči za personal trainere tamo. Ja početkom 9 mjeseca dolazim u London. :-))))'

Offline ivamatanovicc

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: direktno iz Steinera
« Reply #2 on: 08/April/2011 »
sam da znas da me nisi nista utjesila s ovim kaj si napisala ,jos vise sam se uplasila svega toga..
znam da ce bit stresno i sve,ali da te mogu izbacit i kaj poslat doma neznam bas..
svaka ti cast na svemu sta si napisala i na trudu...
izdrzi jos malo pa via brod..
javi na kojem si..
izdrzi jos malo i javi na kojem si brodu...

Offline leda80625

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
  • Sweet dreams
    • View Profile
Re: direktno iz Steinera
« Reply #3 on: 08/April/2011 »
Ma, ekipico, ja sam vas samo pripremila da znate sta vas ceka..ali ako nadjete dobru ekipu(sto ja jesam) i ako vam je cimerica o.k., bude lakse kasnije..cak i puno zabavnije!!!
Veliki je to korak i budite ponosni ako dodjete tu i iskoristite tu priliku!! Dobit cete mnogo iskustva i znanja, i iako ce se u pocetku cinit tesko, kasnije ti bude drago da si dosao. Ja sam prvi dan gutala knedle jer sam samo mislila na svoju ekipicu doma...ali eto, sad sjedim sa curkama iz cijelog svijeta i planiramo kamo sutra po Londonu...morate priznate da to dobro zvuci! :uzdravlje:
Cujem se sa svojima, naravno da mi fale...ali im je jako drago sto sam probala i danas smo dobili certifikat i brosh od elemisa i neizbjezno je da se osjecas ponosno!!!!

Sto se tice personal treinera, oni imaju treninge i predavanja cijeli dan, sa pauzom i onda do 9 navecer. Imaju jako puno seminara da pisu i predstavljaju...Joga i pilates predavanja, to je sve sto znam.

Ja idem u nedjelju na sea survival na Isle White, pa mozda bude koji brodic sljedeci tjedan.

Cujemo se, ljudi i znam kakva je sada situacija kod nas, tako da je sada vrijeme za nove korake...Probajte,ako vam se ne svidi,naravno da mozete odustati..samo dajte si priliku. :yeah:

Offline ivamatanovicc

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: direktno iz Steinera
« Reply #4 on: 10/April/2011 »
joj bas bih htjela i ja sve to proc..
jedva cekam intervju i nadam se prolasku..
tebi sad nalaze brod??
pa jel ti placaju kartu za avio da dodes do broda??

Offline leda80625

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
  • Sweet dreams
    • View Profile
Re: direktno iz Steinera
« Reply #5 on: 21/April/2011 »
LJudiiiiii!!!!Eto me na mom brodicu Norwegian pearl!!!! :plovim: Nisam vam se stigla nista javit jer je ludnica bilo doci do Miamija!!!Oprostite ako imam punoo gramatiskih gresaka, imam malo vremena i pola mozga mi razmislja na engl. pola na hrv. Iskusni znaju o cemu pricam! Trenutno smo u Panama Canalu sutra imam day off u Costa Rici!!!!Nego, par stvarcica:

Steiner placa kartu avionsku, a vi hotel. Cijena je 111 $. Od Watforda do Gatwick aerodroma oko 18 funti. Ako idete na sea survival, placate kartu za vlak do Southamptona oko 40 funti koji bi vam oni trebali vratit na brodu(jos uvijek cekam za to). Inace,sve sto naucite u Steineru je potpuno drukcije na brodu!!!
Ali nemojte to govoriti na akademiji, jer morate nauciti kako vam oni kazu, jer inace necete proc ispite. Cinjenica je da je vjerojatno na svakom brodu drukcije.
Pitajte me slobodno sta god treba i kad nadjem vremena ja vam odgovorim!!!! Veliki pozdrav svima na kopnu!!!! :-))))'

Offline ivamatanovicc

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: direktno iz Steinera
« Reply #6 on: 21/April/2011 »
svaka cast.. ajde i tvoja avantura je pocela..kolko dugo si bila na stajneru??
ajde bar neka dobra vijest sta se tice broda,mislim da je atmosfera drukcija.. joj meni je intervju 17.6. i neznam trta me vec sad ja sam se prijavila za beauty therapist..
kakva ti je klopa i cula sam da mi(stainerovci)imamo neko pogodnosti. da mozemo jest neku bolju hranu i da mozemo na neka mjesta gdje su putnici..
uzivaj... 9mj je dugo..

Offline bobi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: direktno iz Steinera
« Reply #7 on: 25/April/2011 »
Reci par stvari o uvjetima na brodu za zaposlenike Stainera, jel ima nekih beneficija, jesi sam u kabini i slično.
I eto ako imas jos nekih infomacija o radu personal trainera na brodu, koliko ih ima jedan brod, jel ima posla ili tako nesto ako znaš.
Pozdrav. :plovim:

Offline ivamatanovicc

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: direktno iz Steinera
« Reply #8 on: 25/April/2011 »
ne ne ne i ja znam da nisi sam u kabini,po 2 su ako imas srece negdje znaju bit i po 4..