Author Topic: 100,000 foreign workers needed in Denmark  (Read 9437 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile



100,000 foreign workers needed in Denmark


The country requires a minimum of 100,000 foreign workers over the next eight years if it is to maintain its competitive position in the international marketplace,
according to a new study commissioned by the Immigration Service. The report was compiled by the Copenhagen Institute for Future Studies.

Report author and researcher Sally Khallash said that Denmark could no longer rely on its usual helpers...     Read more



source:www.icenews.is





 +U+ :hmm:

Offline Jacky_BGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: 100,000 foreign workers needed in Denmark
« Reply #1 on: 10/April/2011 »
Visoko-obrazovani su svugde poželjni! Znam ljude koji su sa ETF-a (Elektro-tehnički fakultet Univerziteta u Beogradu) otišli u Japan, Singapur, Izrael, Silicon Valley... Ne znam da li si skorije gledao na TV-u da je Facebook zaposlio 10 naših programera iako su na drugoj godini studija. Stipendiraće ih do kraja školovanja a onda pravac Palo Alto.

Danska je, slobodno mogu reći, malo previše "patriotski" nastrojena (čitaj - nacistički), potenciraju politiku "Danska dancima". Ali su skapirali da od takvog "patriotizma" nemaju puno koristi, pa su sada pokušavaju da po Američkom modelu unaprede privredu. Mislim da je svima poznato da je Amerika najača ekonomska sila, upravo zahvaljujući obrazovanim emigrantima (naravno i onim drugima), koji su masovno uvoženi od 1920 a posebno intezivno posle drugog svetskog rata.

Retko koja zemlja može napredovati zahvaljujući samo "svom" tržištu rada. Trenutno kao primer, mogu samo da se setim Japana. Tako da se mora izabrati ili patriotizam ili ekonomski napredak. Isto ne treba zaboraviti da je većina zemalja u koje mi želimo da odemo (između njih i Danska) nikla zahvaljujući pljačkanju kolonija i robovskoj radnoj snazi.   
 
A Danska je pored Finske, zasigurno najteža zemlja za odlazak (legalan) u Evropi. Veoma je teško dobiti radnu dozvolu, a i imaju veoma oštre zakone o radu na "crno", ako te nahvataju pozdravi se od Evrope na duži period. Iskren da budem, da imam fakultetsko obrazovanje nikada ne bih otišao u Dansku, iz prostog razloga. Npr. jedan Beogradski programer tamo prima platu 2000-2500 evra, što je ogromna svota iz ekonomske perspektive Srbije ali njegov kolega Danac ima "samo" duplo više novca...

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: 100,000 foreign workers needed in Denmark
« Reply #2 on: 10/April/2011 »
UPDATE:






2500 > 378   

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: 100,000 foreign workers needed in Denmark
« Reply #3 on: 10/April/2011 »
Srbija i makedonija katastrofa  :( :(

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: 100,000 foreign workers needed in Denmark
« Reply #4 on: 10/April/2011 »
To je cudno svagdje traze ljude u EU samo kad pogledam EURES stranice  hiljade otvoreni mjesta  a kad bih pokusao aplicirati uvjek taj problem oko visa ,kad ce ta EU da nam otvori vrata . +U+

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: 100,000 foreign workers needed in Denmark
« Reply #5 on: 10/April/2011 »
Gdje to u Bosni ima 410 e ??  :rofl: :rofl:  Pa narod je sretan ako uopste dobije 150-200e (ali ni toga nema )..  :waiting:

Offline Jacky_BGD

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: 100,000 foreign workers needed in Denmark
« Reply #6 on: 10/April/2011 »
Ja samo pozivam Hrvate da kažu da li je realna brojka 735 eura? Takođe važi za Crnogorce i Bosance... Dajem ruku da u Bosni upravni kadar u državnim instituacijama nema 410 evra...

Ovaj dijagram je sastavio sajt koji se bavi zabavom stoga ovaj dijagram treba shvatiti upravo tako...

2500 jeste veće od 378, ali isto tako je 4500 veće od 2500...

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: 100,000 foreign workers needed in Denmark
« Reply #7 on: 10/April/2011 »
Ja samo pozivam Hrvate da kažu da li je realna brojka 735 eura? Takođe važi za Crnogorce i Bosance... Dajem ruku da u Bosni upravni kadar u državnim instituacijama nema 410 evra...

Ovaj dijagram je sastavio sajt koji se bavi zabavom stoga ovaj dijagram treba shvatiti upravo tako...

2500 jeste veće od 378, ali isto tako je 4500 veće od 2500...

Ljudi koji rade za drzavne institucije imaju toliko i vise...

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: 100,000 foreign workers needed in Denmark
« Reply #8 on: 10/April/2011 »
Nikad nisam ove "statistike" drzao kao vjerodostojne...

Ispade da u Makedoniji ljudi nemaju para da kupe hljeb i koka kolu  ""]]


\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile

Offline krkiga

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: 100,000 foreign workers needed in Denmark
« Reply #10 on: 10/April/2011 »
Realne su brojke za Hrvate brate ali,samo državne firme i baustelci to imaju,naravno ako im plate,i takve se plaće mogu dobit u Hrvatskoj(Zagreb),mi ostali nismo Hrvatska u zadnjih par godina

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: 100,000 foreign workers needed in Denmark
« Reply #11 on: 11/April/2011 »
Vidite li u cemu je problem? Miodrag Kostic objasnio. Kako volim kad lopovi drze predavanja o postenju i radu  :waiting:
Gnothi Seauton

Offline krkiga

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: 100,000 foreign workers needed in Denmark
« Reply #12 on: 11/April/2011 »
Ma banda,ništa drugo,ali tužno je to što da bilo tko dođe na vlat sad poslije izbora bit će isto,takvi smo mi balkanci(nažalost),što je poštenje toga unas nema,što neće s nama mi ponesemo

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: 100,000 foreign workers needed in Denmark
« Reply #13 on: 11/April/2011 »

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: 100,000 foreign workers needed in Denmark
« Reply #14 on: 12/April/2011 »
Realna je ta placa u RH i vise.

Ja kad sam radio imo sam oko 1000 eura. Doduse na moru.

Recimo kad sam bio mlad u mom rodnom gradu virovitica sam imo 300 eura. :D

Pa sad ti reci.

Problem je shto ljudi se uvale u kredit il naprave djece masu i sad treba to ranit i skolovat and so on i moraju biti tu di jesu.