Author Topic: Prijava odjava s mirovinskog za pomorce  (Read 10616 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Prijava odjava s mirovinskog za pomorce
« on: 13/April/2011 »
Vratio sam se prije par dana s odradenog ugovora s carnivala.
Placao sam one uplatnice za mirovinsko i zdravstveno, sad bi se trebao ici odjavit da mi vise ne salju te uplatnice jer sam u hrvatskoj.
Jel netko vec to radio? jel moram opet ic u rijeku se odjavit s toga?
Ovdje u zagrebu na zdravstvenom nemaju pojma nista.

Zenska s saltera mi kaze, budu oni nama javili kad se vi odjavite, a ja ju gledam, a tko su to oni??
a ona kaze, pa znaju oni sve, kad se vi vracate i to.
I opet ja nju gledam, pa nitko ni nezna da sam u hrvatskoj, od kuda oni znaju koliko meni traje ugovor, kad nisam ni ja znao tocan datum povratka, i tko su ti "oni"
Jel moram ici u lucku kapetaniju, jel bio netko vec to radio?

Offline Majst0r

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Prijava odjava s mirovinskog za pomorce
« Reply #1 on: 13/April/2011 »
Nazovi LK. Sve ce ti objasniti. Da li su ti upisali navigaciju u matrikulu dok si isao s broda? Kapetan je trebao to potpisati/ožigati. Moras prijaviti iskrcaj i popuniti obrazac za privremenu nesposobnost za rad, tako nekako. Sve ce ti objasniti.

Evo ti obrascce: http://www.mediafire.com/?zvacbb99ngvd11t
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Prijava odjava s mirovinskog za pomorce
« Reply #2 on: 14/April/2011 »
Kad smo već kod mirovinskog, imam i ja malu nedoumicu u vezi toga. Agencija mi je rekla da će me oni prijavljivati i odjavljivati dok sam na brodu i netko bi trebao plaćati te mjesečne iznose za mene. Koliko je meni poznato to inače funkcionira na slijedeći način (a to su mi potvrdili u poreznoj upravi): uplatnice stižu na tovju adresu dok si na brodu, i kad se iskrcaš u roku od tjedan dana moraš uplatiti te iznose i to je to. Očito agencija opet pokušava prodati neke fore računajući na nezanje kandidata. Ja mislim da mi agencija više uopće nije potrebna i radije ću sam to riješiti. 

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Re: Prijava odjava s mirovinskog za pomorce
« Reply #3 on: 04/May/2011 »
uopce cijelo vrijeme nisam prijavljen na zdravtsveno, placao sam uredno te uplatnice, ali u zavodu za zdravstveno me vode kao da nemam osiguranje.
glupa drzava

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Prijava odjava s mirovinskog za pomorce
« Reply #4 on: 27/May/2011 »
uopce cijelo vrijeme nisam prijavljen na zdravtsveno, placao sam uredno te uplatnice, ali u zavodu za zdravstveno me vode kao da nemam osiguranje.
glupa drzava

trazi povrat novca
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Prijava odjava s mirovinskog za pomorce
« Reply #5 on: 14/November/2011 »
Ja sam se odjavio u lučkoj kapetaniji i nitko mi nije spominjao nikakvu lovu. Pitao sam ih je li to to i je li sad sve riješeno, dobio sam potvrdan ugovor. Inače,dok sam bio na brodu nikakve mi uplatnice nisu stizale, ali mi je stigla zdravstvena iskaznica. Pitao sam jesma li ja sad zdravstveno osiguran, odgovorili su mi da jesam, ali da će mi uskorom poštom stiću druga zdravstvena iskaznica s obzirom da se sad vodim kao nezaposlena osoba. Nitko mi nije ni spomenuo da bih trebao ići na mirovinsko pa sad nisam siguran što bih trebao napraviti, definitivno ne gorim od želje da se izkeširam ako nije baš neophodno.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Prijava odjava s mirovinskog za pomorce
« Reply #6 on: 14/November/2011 »
Što se tiče LK, stvar je riješena, ali nemoj se čuditi ako ti za Božić stigne čestitka od zdravstvenog osiguranja u vidu uplatnice.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ivan21

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Prijava odjava s mirovinskog za pomorce
« Reply #7 on: 14/November/2011 »
Meni su dosle uplatnice doma 4 mjeseca nakon odjave u luckoj kapetaniji tako da se nemoj nadati takvom poklonu nego bolje pripremi pare.
Ja sam platio nesto sitno preko 1.000 kn/mj za poziciju 2 konobar

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Prijava odjava s mirovinskog za pomorce
« Reply #8 on: 15/November/2011 »
Što bih ja sad trebao ići tamo ili čekati da mi doma dođu te uplatnice?

Offline Ivan21

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Prijava odjava s mirovinskog za pomorce
« Reply #9 on: 15/November/2011 »
Ako si se uredno odjavio u luckoj kapetaniji onda ce ti stici doma uplatnice, samo mozes cekati kao i ja par mjeseci.
Nezaboravi ispuniti poreznu prijavu.
Meni je danas dosalo porezno rjesenje i nemoram nista platiti iako sam bio manje od pola godine na brodu u 2010 godini jer je nama premala placa pa ti i nemogu nista naplatiti.
Ja sam napisao u prijavi da sam imao placu 48,75 USD i to dokazao sa ugovorom pa me je zenska iz porezne blijedo gledala i pitala jesam siguran da mi je to placa :yahoo:.
Ako imas 183+ dana na moru u jednoj godini onda si automatski oslobodjen placanja poreza, ali svejedno moras ispuniti tu poreznu prijavu za pomorce...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Prijava odjava s mirovinskog za pomorce
« Reply #10 on: 15/November/2011 »

Ja sam napisao u prijavi da sam imao placu 48,75 USD i to dokazao sa ugovorom pa me je zenska iz porezne blijedo gledala i pitala jesam siguran da mi je to placa :yahoo:.


Eto vidiš jednu pozitivnu stvar za sve koji su na tipping poziciji.  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Joso1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 130
    • View Profile
Re: Prijava odjava s mirovinskog za pomorce
« Reply #11 on: 30/August/2012 »
Ako si se uredno odjavio u luckoj kapetaniji onda ce ti stici doma uplatnice, samo mozes cekati kao i ja par mjeseci.
Nezaboravi ispuniti poreznu prijavu.
Meni je danas dosalo porezno rjesenje i nemoram nista platiti iako sam bio manje od pola godine na brodu u 2010 godini jer je nama premala placa pa ti i nemogu nista naplatiti.
Ja sam napisao u prijavi da sam imao placu 48,75 USD i to dokazao sa ugovorom pa me je zenska iz porezne blijedo gledala i pitala jesam siguran da mi je to placa :yahoo:.
Ako imas 183+ dana na moru u jednoj godini onda si automatski oslobodjen placanja poreza, ali svejedno moras ispuniti tu poreznu prijavu za pomorce...


Znači moli boga da je ukrcaj početkom godine i da traje ugovor traje koji dan duže od 6 mjeseci? wow, koji lopovluk
xxxxxxxxxxxxxxxxx

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Prijava odjava s mirovinskog za pomorce
« Reply #12 on: 10/March/2014 »
Nazovi LK. Sve ce ti objasniti. Da li su ti upisali navigaciju u matrikulu dok si isao s broda? Kapetan je trebao to potpisati/ožigati. Moras prijaviti iskrcaj i popuniti obrazac za privremenu nesposobnost za rad, tako nekako. Sve ce ti objasniti.



može pojašnjenje kakav je to obrazac? zbog čega nesposobnost za rad ako je čovjek zdrav? jel to da bi se izbjeglo produženo plaćanje zdravstvenog osiguranja (cca 460kn) ili kako se to već zove kad si doma između ugovora?



Znači moli boga da je ukrcaj početkom godine i da traje ugovor traje koji dan duže od 6 mjeseci? wow, koji lopovluk

ako sam dobro shvatio nema veze i ako si posao dobio karikiram u 11mj i odradio 60 dana u kalendarskoj godini ako ti je plaća manja od 15.000kn svejedno ne moraš platiti porez.

"It always seems impossible until it's done"

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Prijava odjava s mirovinskog za pomorce
« Reply #13 on: 18/April/2015 »
"ONI" hahaahha