Author Topic: Ukrcajna lista  (Read 22188 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Ukrcajna lista
« on: 15/April/2011 »
Može mi netko objasniti što je to ukrcajna lista i koliko je to bitno? Agent je tražio da neposredno prije leta dođem u agenciju potpisati papire za mirovinsko i socijalno (vjerojatno ima skrivene motive iza toga, primjerice utjerivanje provizije), pa sam to osobno riješio u lučkoj kapetaniji nakon što sam se informirao kako to inače funkcionira. Kad sam ga informirao o tome, počeo je spominjati nekakvu ukrcajnu listu koju osobno moram doći popuniti i potpisati u protivnom će morati otkazati moje putovanje. Meni to izgelda kao blef s obzirom da sam od kompanije već dobio svu dokumentaciju i imam rezerviran let. Trebam li se zabrinuti ili mogu mirno nastaviti bez obzira na to što agent priča i pokušava me uplašiti?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #1 on: 15/April/2011 »
Meni to izgelda kao blef s obzirom da sam od kompanije već dobio svu dokumentaciju i imam rezerviran let.

Tvoj let se otkaze sa jednim klikom misa... :pop:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #2 on: 15/April/2011 »
Pa nije mi agencija rezervirala kartu nego kompanija.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #3 on: 15/April/2011 »
A sta ti mislis da, ako stanes agentu na zulj, ti mozes otici? Oni kompaniji samo jave da si odustao, ili da ti fali nesto od papira, i gotova stvar... Moja poenta je da ako zele da te otkazu, mogu  ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #4 on: 15/April/2011 »
Već sam razmijenio nekoliko mailova s kompanijom i spomenuo im da agent traži lovu za svoje usluge. Možda bih im trebao poslati još jedan mail da preduhitrim agenta?

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #5 on: 15/April/2011 »
Ne pricajte gluposti. Ako imas kartu od kompanije, ignoriraj agenciju slobodno.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #6 on: 15/April/2011 »
Misliš da ne postoji opasnost da agencija prikaže kompaniji kao da sam svojevoljno odustao čisto da me kazni zbog otpora koji pružam? Koliko sam primjetio, ti si Majstore pravni ekspert na ovom forumu, pa se u tvoj sud uzdam.

Inače, danas su mi u pravnoj službi lučke kapetanije dali broj osobe u ministarstvu koja se bavi poslovanjem agencija. Možda imam šanse malo im zakuhati na odlasku?

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #7 on: 15/April/2011 »
O kojoj se Agenciji i kompaniji radi?

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #8 on: 15/April/2011 »
Uspinjača i Cunard (Carnival UK).

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #9 on: 15/April/2011 »
Misliš da ne postoji opasnost da agencija prikaže kompaniji kao da sam svojevoljno odustao čisto da me kazni zbog otpora koji pružam? Koliko sam primjetio, ti si Majstore pravni ekspert na ovom forumu, pa se u tvoj sud uzdam.

Inače, danas su mi u pravnoj službi lučke kapetanije dali broj osobe u ministarstvu koja se bavi poslovanjem agencija. Možda imam šanse malo im zakuhati na odlasku?

Nisam ja nikakav pravni ekspert. Sve što napišem je samo moje osobno mišljenje, a savjete prihvaćajte na vlastitu odgovornost. :D

E sad... Agencija bi trebala živjeti od novaca koje dobiju od poslodavca za pomoć u pribavljanju, selekciji i zapošljavanju kandidata.
Agenciju tvoj poslodavac plaća, a ne ti (u pravnoj državi). Agent nije tvoj odvjetnik, niti ima pravo u tvoje ime davati bilo kakve izjave tvom poslodavcu.
Tvoj poslodavac ima tvoje kontakt podatke pa će te i kontaktirati u slučaju neke promjene.

Naravno, svako kršenje zakona RH od strane pravnih ili fizičkih osoba dužnost je svakog savjesnog građana RH prijaviti nadležnim tijelima. :D
U ovom slučaju nadležnom Ministarstvu i eventualno Poreznoj Upravi.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #10 on: 15/April/2011 »
Naravno, nisam ni mislio da si profesionalni pravnik, već da mi se čini da su ti pravna pitanja najbliža od svih nas ovdje.

Nitko nije komentirao samo tu ukrcajnu listu. Postoji li uopće neki važan dokument pod tim imenom ili je to njihova izmišljotina samo da me dovuku u agenciju?


Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #11 on: 15/April/2011 »
Ja prvi put čujem za tako nešto.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #12 on: 15/April/2011 »
Ja mislim da je to onaj list papira sto se popuni pred ukrcaj na brod, tvoji podaci, visina, tezina, boja kose i emergency info. AKo je to to onda to mozes i na brodu kad se ukrcas popuniti.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #13 on: 15/April/2011 »
Ja mislim da je to onaj list papira sto se popuni pred ukrcaj na brod, tvoji podaci, visina, tezina, boja kose i emergency info. AKo je to to onda to mozes i na brodu kad se ukrcas popuniti.

Mislim da sam takve podatke već popunjavao i to više od jednom.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ukrcajna lista
« Reply #14 on: 16/April/2011 »
"Ukrcajna Lista"

Vrlo interesantan odabir riječi.

Ukrcaj - sugerira da je stvar gotova, ukrcavaš se
Lista - možeš biti na njoj ali i ne moraš, (a to se ne može utvrditi bez tvojeg fizičkog prisustva na licu mjesta u agenciji)  :hmm:

Koliko je meni poznato, jesam li na nekoj listi ili ne, najjednostavnije je komunicirati emailom ili telefonom.
Smiješno mi je zamišljati neku situaciju u kojoj bi ja potegnuo 200km iz provincije u Zagreb, da bi mi neki posrednik/službenik rekao "na listi si" ili "nisi na listi"

Hint: navlakuša
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)