Author Topic: Ukrcajna lista  (Read 22189 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Ukrcajna lista
« Reply #15 on: 16/April/2011 »
Tu se nesto kuha a problem je kako ce ti ga servirati . :nono:

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #16 on: 16/April/2011 »

Ukrcaj - sugerira da je stvar gotova, ukrcavaš se
Lista - možeš biti na njoj ali i ne moraš, (a to se ne može utvrditi bez tvojeg fizičkog prisustva na licu mjesta u agenciji)  :hmm:

Koliko je meni poznato, jesam li na nekoj listi ili ne, najjednostavnije je komunicirati emailom ili telefonom.
Smiješno mi je zamišljati neku situaciju u kojoj bi ja potegnuo 200km iz provincije u Zagreb, da bi mi neki posrednik/službenik rekao "na listi si" ili "nisi na listi"

Hint: navlakuša

Što duže razmišljam o tome i meni to sve više tako izgleda. Najveća dilema mi je je li pametnije ignorirati ih ili otići u agenciju kao što traži i s pravilnkimom u džepu braniti svojih 300 eura. Svakako ću probati prije polaska nazvati čovjek iz ministarstva čiji su mi broj dali u pravnoj službi lučke kapetanije.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ukrcajna lista
« Reply #17 on: 16/April/2011 »
Prvo dobiješ posao pa si sretan  :banana: a onda slijedi
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Ukrcajna lista
« Reply #18 on: 16/April/2011 »
Vec vidim kako Tomy smislja planove !

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #19 on: 16/April/2011 »
Prvo dobiješ posao pa si sretan  :banana: a onda slijedi

E sad je pitanje da li se ja baš moram naguziti pa eventaulno kasnije cmizdriti kompaniji (već sam lagano počeo) ili staviti barokni čep u svoj rektum i neopterećeno sjesti u avion, a gospoda neka zaborave penetraciju.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ukrcajna lista
« Reply #20 on: 16/April/2011 »
E sad je pitanje da li se ja baš moram naguziti pa eventaulno kasnije cmizdriti kompaniji (već sam lagano počeo) ili staviti barokni čep u svoj rektum i neopterećeno sjesti u avion, a gospoda neka zaborave penetraciju.

Isključi telefon i ravno na avion  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
Re: Ukrcajna lista
« Reply #21 on: 16/April/2011 »
Idi tamo sa inspektorima? Zar ne umires da saznas sta je boarding list? :P

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Ukrcajna lista
« Reply #22 on: 16/April/2011 »
Mogu zamisliti posebnu undercover operaciju sa skrivenom kamerom sa tv reporterima ,kad doticna gospoda budu primala akontaciju i s time krsila zakon . :rofl:

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #23 on: 16/April/2011 »
Morate to rijesit tu ukrcajnu listu za brod. :) To vam sad po zakonu RH shto obuhvaca pomorce. Recimo mene moja agencija nije prijavila i ja sam sada sam to isao rijesavat i na kraju dosao do covjeka u dubrovniku koji radi vezano za mirovinsko zadravstveno i on mi pitao dali agencija ima dozvolu od ministarstva za rad. Ja reko ima al nije me prijavila siguran sam. Kaze meni covjek ajde ti lipo njih nazovi pa ako te nisu prijavili nazovi mene. I tako ja nazvo agenciju i dao sve podatke koje su trazili. Kasnije me agentica zvala josh joj dao podatke iz pomorske knjizice i to je to. Poslala mi ukrcajnu listu na mail plus sve ostalo shto moram poslati u dubrovnik u kapetaniju i to je to. Znaci nisam moro fizicki biti tamo. Sve sam rijesio prek maila i telefona. Agencije imaju jedan program koji je umrezem i prek kojeg oni moraju prijavit sve radnike na brodu i zato je ta ukrcajna lista potrebna. Al to ti u agenciji mogu sve bez tebe rijesit. Shta im fali recimo broj pomorske knjizice lako tebe nazovu i pitaju. Ne kontam u cem je problem al sretno u rijesavanju. :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ukrcajna lista
« Reply #24 on: 16/April/2011 »
Agencije imaju jedan program koji je umrezem i prek kojeg oni moraju prijavit sve radnike na brodu i zato je ta ukrcajna lista potrebna.

Sa kim li je umrežen taj program? Sa poreznom upravom? Lučkom kapetanijom?  :hmm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #25 on: 16/April/2011 »
I porezna i lucka. :D

Nema labavo vise.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ukrcajna lista
« Reply #26 on: 16/April/2011 »
A jel zna porezna za ovu stvar sa provizijom ili po tom pitanju nisu umreženi.  :waiting:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #27 on: 16/April/2011 »
Već sam stavio bio na forum, ali evo ovdje opet: http://www.mediafire.com/?zvacbb99ngvd11t Obrasci za prijavu ukrcaja/iskrcaja pri LK.

Što se tiče agencija, provizija i samostalne borbe protiv korupcije i represivnog državnog aparata... Učini što god želiš.
Ako te agencija tražila novce, najbolje što možeš napraviti je prijaviti ih poslodavcu. Kad nazoveš Ministarstvo, reći će ti da znaju za njihovu praksu jer ih prijavljuju ljudi, ali da trebaju dokaznog materijala da ih zatvore, npr. neku uplatnicu ili nešto takvo, inače će te tražiti izjavu koja je isto neki dokaz.
Porezna je već druga stvar, oni su znatno opasniji. Nazovi: 0800 1001, besplatan broj za prijavu bilo kakvih prekršaja Poreznoj Upravi.

Ili možeš sve to zaboraviti i otići na brod. Zaboravi za ukrcajne liste. Ako se ne prijaviš, što se njih tiče otišao si vidjeti jel puše vjetar u Chicagu.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #28 on: 16/April/2011 »
Već sam stavio bio na forum, ali evo ovdje opet: http://www.mediafire.com/?zvacbb99ngvd11t Obrasci za prijavu ukrcaja/iskrcaja pri LK.

Ako te agencija tražila novce, najbolje što možeš napraviti je prijaviti ih poslodavcu. Kad nazoveš Ministarstvo, reći će ti da znaju za njihovu praksu jer ih prijavljuju ljudi, ali da trebaju dokaznog materijala da ih zatvore, npr. neku uplatnicu ili nešto takvo, inače će te tražiti izjavu koja je isto neki dokaz.
Porezna je već druga stvar, oni su znatno opasniji. Nazovi: 0800 1001, besplatan broj za prijavu bilo kakvih prekršaja Poreznoj Upravi.

Ili možeš sve to zaboraviti i otići na brod. Zaboravi za ukrcajne liste. Ako se ne prijaviš, što se njih tiče otišao si vidjeti jel puše vjetar u Chicagu.

Hej, pa ja sam ovaj lijevgi formular za ukrcaj več popunio i predao na lučkoj kapetaniji! Ovo desno vidim prvi put u životu, ali pretpsotavljamd a ionako nije bitzno ako mi to nisu dali tamo zajedno s onim lijevim. Sad sam 99% siguran da je ovo navlakuša i to prilično labava. Puno ti hvala za te formulare, sad se osjećam malo sigurnije.

Agent mi je mailom napisao podatke za uplatu preko pošte. Može li to poslužiti kao nekakav dokaz?

Hvala za broj, ali pretpostavljam da mi se nitko neće javiti preko vikenda, a u ponedjeljak bih već trebao putovati.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #29 on: 16/April/2011 »
Drukcije izgleda to preko neta kad skinesh i ispunish a drukcije preko tog programa njihovog. Dobio sam ja to shto mi ispunila agentica. Provuce te ona preko tog svog programa. Problem je sad veliki taj oib jer prek njega navodno sve oni vide. Nemosh se vise zezat. Primjer ne prijavish se a vratish se sa broda i uplatish si neku vecu lovu na racun. Postavlja se pitanje odakle ti lova.

Pa to sa provizijom druga stvar al vjerujem da ce se rijesit to u dogledno vrime. :)

Svi neshto sad frku dizu tako da ce morati prestati sa tom praksom prije ili poslije.

Lako je bilo kad neta nije bilo sad je druga stvar. Al sve je to za ljude.