Author Topic: Ukrcajna lista  (Read 22186 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #30 on: 17/April/2011 »
Još jedna stvar mi je pala na pamet. Kompanija pošalje agenciji ugovor ili to dobiješ na bropdu da potpišeš? Dobio sam razne papire, cijela hrpica toga ali ni na jednom ne piše "contract" ili tako nešto.

Offline Muchko

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #31 on: 17/April/2011 »
Što duže razmišljam o tome i meni to sve više tako izgleda. Najveća dilema mi je je li pametnije ignorirati ih ili otići u agenciju kao što traži i s pravilnkimom u džepu braniti svojih 300 eura. Svakako ću probati prije polaska nazvati čovjek iz ministarstva čiji su mi broj dali u pravnoj službi lučke kapetanije.

Misliš prije polaska nazvati čovjeka iz ministarstva i sj****i nama ostalima koji nismo dobili LOE ukrcaj?? Misliš radi svojih 300€ upropastiti i mojih 8500kn do sada uloženih u šklovanja i ostalu papirologiju??

Plati ljudima i gotovo... Ili javi se direktno u kompaniju i riješi si posao.....  Nakon prve dvije plače si već u plusu, koliko god sad bio u minusu.....

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #32 on: 17/April/2011 »
Misliš prije polaska nazvati čovjeka iz ministarstva i sj****i nama ostalima koji nismo dobili LOE ukrcaj?? Misliš radi svojih 300€ upropastiti i mojih 8500kn do sada uloženih u šklovanja i ostalu papirologiju??

Plati ljudima i gotovo... Ili javi se direktno u kompaniju i riješi si posao.....  Nakon prve dvije plače si već u plusu, koliko god sad bio u minusu.....

Kompanija će ti poslati LoE ako agencija nije u mogućnosti. Imaju tvoje kontakt podatke, a imaš i ti njihove.
Slobodno kontaktiraj HR ako imaš kakvih dvojbi. Ne širi paniku zbog vlastitog neznanja i nesigurnosti.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #33 on: 17/April/2011 »
Zato i idemo svi na cruisere jer živimo u državi ili državama gdje ljudi više vole biti ovce za šišanje nego da se pokušaju izboriti za sebe. Upravo zato lokalne agencije jesu takve kakve jesu. Muchko se brine hoće li dobiti LoE ako se agnecija nađe u problemima, a ja idem na avion iako mi je agent rekao da je moj put otkazan.

Offline Muchko

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #34 on: 17/April/2011 »
Kompanija će ti poslati LoE ako agencija nije u mogućnosti. Imaju tvoje kontakt podatke, a imaš i ti njihove.
Slobodno kontaktiraj HR ako imaš kakvih dvojbi. Ne širi paniku zbog vlastitog neznanja i nesigurnosti.

Što je HR??

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #35 on: 17/April/2011 »
Što je HR??

Human Resources.

Offline Muchko

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #36 on: 17/April/2011 »
Hvala     :uzdravlje:

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #37 on: 17/April/2011 »
Javi ako eventualno budeš želio stupiti direktno u kontakt s kompanijom pa ti mogu dati neke mailove.

peanutz

  • Guest
Re: Ukrcajna lista
« Reply #38 on: 18/April/2011 »
iako mi je agent rekao da je moj put otkazan.
WTF??

Offline Muchko

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #39 on: 18/April/2011 »
Javi ako eventualno budeš želio stupiti direktno u kontakt s kompanijom pa ti mogu dati neke mailove.

Ako već nudiš bio bi ti zahvalan....      :uzdravlje:

Ćisto da vidim kako dišu... :)

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #40 on: 18/April/2011 »
Ko j rekao da je put otkazan, na Cunardu ugovot potpisuješ nakon par dana d dolaska na brod...

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #41 on: 18/April/2011 »
Quote
Njoj sam poslao popunjeni coinfirmation letter, bila je ljubazna i poželjela mi sretan put, pa sam iskoristio priliku da ju pitam u vezi provizije, pa je moj upit prosliejdila u smjeru druge dvije osobe. Dakle, vjerujem a neće ignorirati ako budeš imao kakvo pitanje ili problem: Lisa.Draper@carnivalukgroup.com

Hvala Blaugrane, ta mi je informacija trebala!
Ja sam čovjeku rekao da sam ja već sve sredio u Lučkoj kapetaniji i da nemam zbog čega opet dolaziti kod njih u agenciju, a on meni kaže da moram prema zakonima RH prije ukrcaja osobno popuniti ukrcajnu listu. Potom mi ej rekao da je moj ukrcaj odgođen i da mu javim kad sam spreman ukrcati se. Sve sam sigurniji da se radi o blefu i to prilično lošem, a to dokazuje i onaj formular kojeg je Majstor uploadao. Osim toga, svako toliko provjerim svoju rezervaciju i sa letom još uvijek ssve štima,. Osim toga, nisu mi oni rezervirali let nego Cunard, pa ga prema tome ne mogu ni otkazati.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ukrcajna lista
« Reply #42 on: 18/April/2011 »
Potom mi je rekao da je moj ukrcaj odgođen i da mu javim kad sam spreman ukrcati se.

Pade kvota za "navlakušu" sa 1.35 na 1.15. How predictable.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Ukrcajna lista
« Reply #43 on: 18/April/2011 »
Pade kvota za "navlakušu" sa 1.35 na 1.15..

Moram priznati da ovu metaforu baš nisam skužio.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ukrcajna lista
« Reply #44 on: 18/April/2011 »
Moram priznati da ovu metaforu baš nisam skužio.

Kladioničarski žargon. Hoće reći da je sve vjerovatnije kako EP nema više nikakvog utjecaja na tvoj odlazak na brod.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)