Author Topic: IT posao, potrebna predznanja  (Read 23445 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Alexsandar

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: IT posao, potrebna predznanja
« Reply #15 on: 21/June/2011 »
Učio iz braindump-ova...

 :haha:

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: IT posao, potrebna predznanja
« Reply #16 on: 21/June/2011 »
 :haha:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline zeenmc

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: IT posao, potrebna predznanja
« Reply #17 on: 22/June/2011 »
@Collector604, kako si ti spremao CCNA, ako je program isti, na ispitu imas 2 simulacije i obe moras da polozis, ako sva ostala pitanja mogu da ti budu tacna al ako tu okines dovidjenja, na komp operativnom sistemu ste radili simulaciju, na kom programu, ja na Linuxu koristim GNS, i nikad mi se nije desio da zabode :), ja neko vreme se bakcem s video tutorialima, to je vise neka teorije, al barem do sad, uzeo sam CCNA knjigu, mislim da ju je stmpala cacanska biblioteka, pa cu uporedno citati i gledati Video tutoriale, ako si sam spremao CCNA, koliko ti je vremena trebalo ?
CCNA R&S, CCNA Security, CCNP Switching

Prodajem 2 Cisco Switcha 2950, 40 evra po komadu, funkcionalni 100%, vezbao sam na njima pripremu ispita za sertifikate

Online Alexsandar

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: IT posao, potrebna predznanja
« Reply #18 on: 22/June/2011 »
Momci ne znam da li ste provalili ove sajtove, svejedno, neko možda i nije. Evo gde se ja "snabdevam":

http://certcollection.org/forum/
http://7200emu.hacki.at/
http://www.routergods.com/
http://www.packettracernetwork.com/

a na ovaj link sam nabasao na netu, slučajno. Lik ima gomilu labova i knjiga pa skidajte:

https://skydrive.live.com/?cid=2c51499db207f106&sc=documents.

Pozz
 :uzdravlje:

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: IT posao, potrebna predznanja
« Reply #19 on: 22/June/2011 »
Pa imam CCNA knjige tacnije Ebooks

CCNA Testout
CCNA CBT nuggets
CCNA Train Signal

Packet tracer i GNS3...

Tako sam spremao i spremam i dalje...


U testnom centru se polaze na XP OS-u (Bar sam ja tako)


Pa ne mogu ti reci tacno jer sam 10 dana ucio pa mjesec nisam,pa jesam pa nisam..itd...Tako da ne mogu reci koliko mi je vremena trebalo.I da sam sam spremao.



Edit:Izgleda da na forumu certcollection dosta ih koristi Pass4sure braindump,budaletine obicne.  :ban:

\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline zeenmc

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: IT posao, potrebna predznanja
« Reply #20 on: 22/June/2011 »
Kad opet izlazis, realno ako ti je trebalo toliko malo, znaci tu si, samo stisni zube i skupi pare :))), meni je malo zeznuto, jer me mreze toliko ne zanimaju, ja se lozim na administraciju, ono apache, mysql, gentoo, debian, openbsd, bla bla bla, ma klasicna administracija, nego sto ne moze samo to, pa moraju se i mreze znati bez obzira sto nisam network admin, steta sto u srbiji nema vise centara koji obucavaju iz unix oblasti
CCNA R&S, CCNA Security, CCNP Switching

Prodajem 2 Cisco Switcha 2950, 40 evra po komadu, funkcionalni 100%, vezbao sam na njima pripremu ispita za sertifikate

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: IT posao, potrebna predznanja
« Reply #21 on: 23/June/2011 »
Izlazim sad 19 jula pa cemo vidjet   :party:



Pa ni Administracija je dobra,barem onome koga to zanima.

Ja vise volim tipkat po router-u  :run:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline zeenmc

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: IT posao, potrebna predznanja
« Reply #22 on: 23/June/2011 »
Brale, sta da ti kazem, drzimo ti palceve, ako bude trebalo, da komisiju gadjamo jajima, crepovima, ti zovi, rado cemo se odazvati :)))), jbg sve za pozitivnu ocenu :) inace gde polazes koliko cete kostati ?
CCNA R&S, CCNA Security, CCNP Switching

Prodajem 2 Cisco Switcha 2950, 40 evra po komadu, funkcionalni 100%, vezbao sam na njima pripremu ispita za sertifikate

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: IT posao, potrebna predznanja
« Reply #23 on: 24/June/2011 »
E vazi.Hvala  :party:

U Sarajevu...

Cijena 250 dolara  -()-
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline zeenmc

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: IT posao, potrebna predznanja
« Reply #24 on: 06/August/2011 »
I brale, sta se desio, si usao u Cisco familiju, ahha ja sam ocekivao da cu izaci krajem avgusta, al sam zbog nekog posla to morao da odlozim za mesec dana, uglavnom meni ide ekstra, pupu da ne ureknem :)
CCNA R&S, CCNA Security, CCNP Switching

Prodajem 2 Cisco Switcha 2950, 40 evra po komadu, funkcionalni 100%, vezbao sam na njima pripremu ispita za sertifikate

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: IT posao, potrebna predznanja
« Reply #25 on: 08/August/2011 »
Ma jok,otkazao sam za 16.august  :party:

I ti otkazao za mjesec kao i ja  :haha:

A izgleda da cu pasti,nisam nesto ucio dobro  :pop:

A *ebi ga tamo naucicu  :run:

Hajde valjda ces proci na ispitu...

 :uzdravlje:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline alkalone

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: IT posao, potrebna predznanja
« Reply #26 on: 10/November/2011 »
moze li neko da napise sa kojim smijerom cisco akademije su vece sanse za upasti na brod :D

Offline Majst0r

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: IT posao, potrebna predznanja
« Reply #27 on: 12/November/2011 »
Sto se tice Cisca.. pomaze ali nije od presudne vaznosti. Ne trazi nitko od njih mrezne strucnjake i inzenjere.

Ako nemas nekog visegodisnjeg iskustva u ITu zajedno s prijasnjim brodskim iskustvom - idealna ti je kombinacija CompTIA, Microsoft, VMWare i osnovnih Cisco certifikata, npr. A+ (Network+ i Server+ opcionalno), MCSA, CCENT i VCP5.  Otprilike tim redoslijedom.

Kad vec pisem nije na odmet da malo objasnim trenutnu situaciju u ovom poslu na moru...

Jako opada standard kvalifikacije ljudi koje danas zaposljavaju u IT, a samim time i place, duzina ugovora i sl. Sve je vise indijanaca i filipa koji nemaju pojma/formalnog obrazovanja i rade za kikiriki 12 sati dnevno, ugovore po 6 mjeseci (cast iznimkama, naravno). Najosnovnije stvari samo i eventualno neke konfiguracije opreme, ali strogo po uputama.
Za sve ostalo niti imaju prava nit znaju vec samo kontaktiraju shoreside. Check liste, radne upute i procedure sto da naprave u kojoj situaciji.. otprilike tako.
Kao onaj vic kad su poslali Ivicu na Mjesec zajedno s dvije svinje. Kad su poletili ovaj javi u Houston da je sve u redu i pita sta da radi. Ovi mu odgovore: hrani svinje i nista ne diraj.

Ono sto je za nas koji imamo i iskustva i strucnog obrazovanja u ITu nekako interesantno i financijski prihvatljivo je npr. IT Manager (na kompanijama u kojima je IT pod Hotelom).

IT Menadzer je tamo uglavnom politicka funkcija (3 stripe, dpt head), ali je zato znatno bolje placen od ostalih ITevaca. Na Royalu npr. Asistent 3 ima cca 2500USD pocetnu placu i 6 mjeseci ugovor, Asistent 1 nema znatno vecu placu, dok Manager ima oko 50k-60k godisnje, kratak ugovor, plus bonus od cca 15k ako nije nista zaj... (prosao sve audite dobro i bez problema na embarkationima) te naravno kabinu s odvojenom spavacom sobom, velikom plazmom/projektorom/razglasom, ...

Gdje je IT pod Hotelom tu su slabe place, dugi ugovori, nikakve privilegije i sl. ako si ispod 3 stripea.

Uvijek je bolje uvaliti se u IT tamo gdje si MTO/Marine/Engineering department. Tu je znatno bolja situacija.
Mozda nemas svugdje 3 stripea, ali kad si engineering sa 2.5 to ti vrijedi vise nego 3.5-4 u Hotelu. Sef ti nije netko bez ikakvog tehnickog znanja - npr. Hotel Direktor koji je bio zaduzen za plahte i rucnike prije par godina vec Chief Engineer ili Chief Electrical Engineer, a negdje i direktno kapetan.

Tako da... ako ste strucni i imate iskustva, bolje je malo vise vremena traziti bolju poziciju nego uletiti na prvu ponudjenu, pod svaku cijenu.

A ja se odoh pakirati, sutra palim doma - LA-Frankfurt-Zagreb.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline sinisa_md

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: IT posao, potrebna predznanja
« Reply #28 on: 01/March/2015 »
Pozdrav svima, a Majst0ru najvise!

Interesuje me par stvari:

1. Posto ove godine punim 46 godina zivota koje su mi sanse da uopste trazim posao na brodu (naravno u ovoj bransi)?
2. Nemam nikakav certifikat, ali imam 20 godina iskustva u radu sa mrezama i razvojem mreza od samih pocetaka?

Za sada toliko!
Pozdrav i hvala svima koji mi mogu i zele odgovoriti!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: IT posao, potrebna predznanja
« Reply #29 on: 01/March/2015 »
Godine nemaju nikakve veze, dok god možeš da prođeš lekarski pregled. ;D

Kompanije upravo najviše zanima relevantno iskustvo! Certifikati su plus, ali nisu neophodni.