Author Topic: Brand standard inspector  (Read 4599 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tara

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Brand standard inspector
« on: 22/April/2011 »
Ima li netko iskustva s poslom Brand standard inspector? Posao je multy-ships.
Nisam nasla nigdje na forumu da se spominje.
Mozda netko od onih koji su radili na brodu ima iskustva s njima?
  :rolleyes:

LP  

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Brand standard inspector
« Reply #1 on: 25/April/2011 »
E ajmo od pocetka   :nokti:

Jednom prilkom pocetkom godine promenimo itinerary i ostanemo 2 dana u Cozumelu.   Tu je tog drugog dana bio i Hskp College ship - Inspiration.  
Otisao sam malo da obidjem ekipu i da vidim ko je ostao u Hskp. , ono cmok cmok kume, kako zena kako deca.   :)   Tamo cujem krenuo opet Hskp. college non stop, posle nekoliko meseci pauze, skoro svaki mesec stize nova grupa od oko 5-10 ljudi.  Obidjem ja ''moj open deck'' (jbg. nostalgija, 3 meseca proveo tamo, ko druga kuca :D  ) i tamo kao moju zamenu sretnem omalenog Dwi-ja iz Indonezije koji je upravo zavrsio college.
 Pored svih prica, koliko trci vamo-namo, kako se privikava , kao je sve novo i da ima glavobolju oko pravljenja rasporeda i davanja pauza i day off-a svojim ljudima (kao i vecina P&D koji rade day shift    :haha:  ), upitam ja sta se desava na Hskp college.  Kaze Dwi, ''4 of your paisanos'' su trenutno na koledzu za Brand Standard inspector, uci ih Alena (trener na koledzu), kaze bilo je i 2 P&D i nijedan FS.

E sad, zbog svih prica kako menjati poziciju i sve ostalo, jer P&D nije bas zanimanje snova, pogotovu kada letis na sve strane po ceo dan i ne znas gde ti je a  gde   raspitivao sam se za ovu poziciju i rekli su mi da ''nju moze svako dobiti'' .   Hmmm,  onda se ispostavilo da su svi oni koji su dosli na college za ovu poziciju, zavrsili nesto sto ima veze sa dizajnom ili uredjivanjem enterijerea ili imaju iskustva u ovoj oblasti.  eto to je osnovno - i da napomenem da niko od njih nije radio pre na brodu kako mi je Dwi rekao.

Posao je takav da ides od broda do broda i ispitujes standard brenda,  dakle od cistoce pa do materijala itd.    Npr.  ako vidis da je neki materijal izuzetno prljav, ti ces se pitati zasto je to, onda mozes videti da je jako tezak za odrzavanje i onda to prijavljujes,  jer to sve utice na cistocu i standard.  Ili pronadjes neki corner ledge koji se odlepio i onda pogledas jos malo po brodu i prekontrolises ostale, i onda ustanovis kog je kvaliteta, i sve to stavljas u report.  Nagadjam sada ali koliko sam cuo otprilike to ide ovako:  

Naidjes u Lido restoranu na lajsnu koja stiti ivicu plocica da se odlepila i onda to stavis u report, i stavis svoje zapazanje npr. :  ''corner aluminium egde detached probbably due to poor instaling''    ili  napises da je se lomi jer ''made from low quality material''.  I to sve ide direktno kod fleet managera za Hskp, dakle on ti je glavni sef , nema da te zezaju mnogo menadzeri na brodu, jer ti si delom radnik iz Office-a, tj. iz predstavnistva.


To je info koji imam, nadam se da ce posluzii i da ce biti jos neko ko ce dopuniti ako zna nesto vise.

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Brand standard inspector
« Reply #2 on: 25/April/2011 »
Lipo objasnjeno jedan od boljih poslova  :party:

Offline Tara

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Brand standard inspector
« Reply #3 on: 25/April/2011 »
Tenks Ex,
 :busy:
nekako tako sam i ja shvatila.

Info je posluzio. O tom poslu nisam nigdje nasla nisla i do tvojeg posta je djelovao prilicno avetinjski. ;D

Jel ih netko vidio u "akciji" ? Nakon collegea?

Mislim da mijenjaju brod svaka 2 tjedna. Sto znaci jako puno putovanja. I nigdje nisi "doma"  :nokti:
Good or bed?

Offline ljudica

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Brand standard inspector
« Reply #4 on: 09/June/2011 »
Bog Tara, Ex!

Ponudili su mi posao Brand standard inspectora kad sam bila u Uspinjači na razgovoru.

Zanima me da li se to isplati s obzirom da ću na jesen diplomirati građevinu i biti dipl.ing.grad. i imam i ovdje ponuda za posao.
Plaća je 1600$ i raste do 2500$

Posao kao posao mi se čini ono ok. Išla bi radi putovanja.

Ali pošto ću raditi koliko ću uopće vidjeti mjesta u kojima pristajemo?

Radi se o Carnival kompaniji.

Jel se isplati ići i probati?

Hvala unaprijed na odgovorima:)


 

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Brand standard inspector
« Reply #5 on: 09/June/2011 »
Naravno da se isplati, a ako se razočaraš, uvijek se možeš vratiti.
Dovoljno je da ustaneš na lijevu nogu, odeš u crew office i kažeš "hoću kući".
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Tara

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Brand standard inspector
« Reply #6 on: 01/November/2013 »
Quote
Zanima me da li se to isplati s obzirom da ću na jesen diplomirati građevinu i biti dipl.ing.grad. i imam i ovdje ponuda za posao.
Plaća je 1600$ i raste do 2500$

Posao kao posao mi se čini ono ok. Išla bi radi putovanja.

Ali pošto ću raditi koliko ću uopće vidjeti mjesta u kojima pristajemo?

Jel se isplati ići i probati?

Draga Ljubice

isplati se naravno, pogotovo ako ovdje nemas posla. Placa zaista nakon prvog ugovora naraste za 200-300 dolara sto napravi solidnu razliku.
Naputujes se naravno, ali sve je dobro organizirano pa ako ti putovanje nije samo po sebi stres onda je to plus.
Vidis sve portove u kojima brod pristaje jer se manje vise mozes sama organizirati sa radnim vremenom.
Dok god radis propisanih 10 sati na dan i obavis sto treba, slobodna si.
Ono sto je minus ovome poslu je to da nemozes napraviti nikakvu simulaciju doma i imati neke trajnije prijatelje.
Na brodu si 2-3 tjedna i onda ides dalje.
Na plus stranu ovolikog muvinga je da upoznas solidnu hrpu ljudi i vidis vise luka u jednom ugovoru nego prosjecni zaposleni u 5 godina :)