Author Topic: Kuhinja, da ili ne ^^  (Read 10517 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline parabola

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Kuhinja, da ili ne ^^
« on: 24/April/2011 »
Pozdrav ekipi,

prvo da se zahvalim forumu na mnogobrojnim informacijama, no zamjetila sam da se ne prica bas puno o kulinarstvu.  Situacija je slijedeca:

Jos od malih nogu sam, tako da kazem, u ugostiteljstvu... imamo svoj vlastiti restoran / pizzeriu i posao kuhara, pizza majstora itd mi je jakoooo dobro poznata. Struka mi je ekonomija no nikad to nisam radila, samo ugostiteljstvo. Zanima me kako se krecu plate kuhara, i dali postoji pozicija nesto tipa pizza majstor.

Mislim da bi s obzirom na iskustvo ( iako sam mlada ) u kuhinji i poznavanjem 2 strana jezika veoma dobro ( njemacki i engleski pricam i pisem tecno   :yeah:) mogla dobiti posao   :run:


Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Kuhinja, da ili ne ^^
« Reply #1 on: 24/April/2011 »
Zbog, kako kazes, dobrog poznavanja i engleskog i njemackog jezika, preporucio bih ti da se uz ove standardne kompanije i agencije (o kojima mozes procitati na forumu) takodjer prijavis i preko http://www.seachefs.com te http://www.aida.de.

Dodatno, moj savjet ti je da ne ides rutom "pizza majstora" vec da se probas plasirati na sto bolju kuharsku poziciju.
Iako nemam direktna saznanja, nekako mi se cini da ces pizze raditi uglavnom za posadu, za male pare i za nikakvu placu. Mogucnosti napredovanja mi se takodjer cine iznimno lose u odnosu na bilo koju kuharsku poziciju.

Sretno
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Kuhinja, da ili ne ^^
« Reply #2 on: 24/April/2011 »
Ja sam na preliminarnom dobio preporuke za 3rd cook ! sa tim iskustvom i znanjem to je najmanje sto možeš da dobiješ a verovatno i neku veću poziciju. U pitanju je kompanija Princess Cruises i  plata 3rd cook-a je fiksna i iznosi 1520 USD. Pozicija iza je ass.cook i plata je fiksan - 925 USD per month ! 2nd cook ima 1826 USD a 1st cook ima 2100 USD per month.

Offline parabola

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Kuhinja, da ili ne ^^
« Reply #3 on: 24/April/2011 »
Citala sam na disney site-u o pozicijama, kako god okrenes bilo koja pozicija u kuhinji je teska...u sustini cini mi se da je svaki posao na brodu potezak al cini mi se da se isplati

A kakve su sanse da se uleti na neki posao " rad s djecom "... nemam pedagoski fakultet ali sam vodila odmladinski centar 2 godine, i ranije sam se bavila navladinim sektorom tako da sam vodila dosta radionica za djecu i organizirila djecje igre i slicno ( i naravno spominte plate )  :haha:

Offline parabola

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Kuhinja, da ili ne ^^
« Reply #4 on: 24/April/2011 »
Pardon, spomenite *  :rtfm:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kuhinja, da ili ne ^^
« Reply #5 on: 24/April/2011 »
Imas na FB grupu Princess Cruise Youth Staff pa pitaj za lovu, ali mislim da to zavisi od nacionalnosti, pa ce ti posrednik u zaposljavanju bolje reci.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nenadbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Kuhinja, da ili ne ^^
« Reply #6 on: 10/May/2011 »
vidi ako negde mozes da upadnes kao pizzacook..to je jedna od relativno najlaksih pozicija u galley-u!tamo ja idem!a ostalooo beziiii glavom bez obzira :haha:salim se

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Kuhinja, da ili ne ^^
« Reply #7 on: 10/May/2011 »
ne šališ se  oT

Offline parabola

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Kuhinja, da ili ne ^^
« Reply #8 on: 11/May/2011 »
Bilo na brodu ili ne - rad u kuhinji je dosta stresan posao tako da kazem, a nije bas cjenjen posao nazalost.

Pizzacook je super, jednostavno je ali ako je plata polosa, volim ja onda vise raditi, da znam za sta radim xD   :yeah:

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Kuhinja, da ili ne ^^
« Reply #9 on: 11/May/2011 »
Posao kuvara je jako težak i nezahvalan posao. Kod nas nije ni malo cenjen ali na zapadu jeste !

Offline nenadbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Kuhinja, da ili ne ^^
« Reply #10 on: 12/May/2011 »
na kompaniji PRINCESS CRUISER..pizacook ima isto platu kao i kuvari obicni da tako kazem...a i pekari..oni ne prave razliku,a za druge kompanije ne znam ni da li postoji pozicija pizzacooka! no;;;..drug mi se pre par dana vratio sa pozicije treceg kuvara,9 augusta ide opet jer je prezadovoljan!ako imas tu opciju cepaj u galley..pa posle grebi da dobijes promociju i da te unaprede!...neces imati vremena da :hekla:

Offline nenad348

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Kuhinja, da ili ne ^^
« Reply #11 on: 29/June/2011 »
Nenadebgd jos nisi otisao

Offline nenadbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Kuhinja, da ili ne ^^
« Reply #12 on: 29/June/2011 »
naravno da nije..usao je u svoj 10 i jubilarni mesec cekanja  :yahoo: tuga i uzas  oT

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: Kuhinja, da ili ne ^^
« Reply #13 on: 02/October/2011 »
Molim nekoga ko je radio kao kuhar na brodu da mi napiše da li se od kuhara očekuje da svako malo ulazi u hladnjaču i odatle uzima namirnice. Jedan moj drugar je zainteresiran za poziciju kuhara na brodu, ali mu je preko glave temperaturnih šokova od -40C do +60C :neee: kojima je izložen na sadašnjem poslu.
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kuhinja, da ili ne ^^
« Reply #14 on: 02/October/2011 »
Po cijelom brodu, a posebno u mesarskim prostorijama je sve klimatizirano. Ne može biti toplije od 17.
Drugo, u freezer ulaze samo šljakeri koji rade za Provision Master-a, i dostavljaju van smrznute namirnice kome treba.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)