Author Topic: Floor Supervisor - Plata?  (Read 5755 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bronk

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Floor Supervisor - Plata?
« on: 26/April/2011 »
Pozdrav svima, novi sam na forumu, pa nemojte me napadat ako sta pogrijesim, molim vas ::yes::

Citao sam po forumu za ovu poziciju i vidim da vec ima dosta o ovoj temi ali me opet zanima koja ja plata za Floor Supervisora u prvom ugovoru?
Jucer sam bio u Zagrebu na razgovoru i prosao sam i dobio sam papir od gosp. Smitha pa me malo buni onaj dio koji se tice plate.

Tu pise monthly base 481$ + guest gratuities amounting to approx. 1600$ (this is purely an estimate, not a guarantee)!!
Sta ovo tacno znaci? Jel to znaci da mi je zagarantovano 481$ + guest gratuities (ukoliko ih bude i u kojem iznosu)? -()-

Sad sam bas zbunjen pa pomozite mi da rijesim ovu dilemu.

EDIT: zaboravio sam navest da je u pitanju kompanija Carnival

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Floor Supervisor - Plata?
« Reply #1 on: 26/April/2011 »
Jel to znaci da mi je zagarantovano 481$ + guest gratuities (ukoliko ih bude i u kojem iznosu)?
Da. $481 ti je sigurno, ostalo ovisi o gostima, a prosjek se vrti oko $1600 mjesecno.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Floor Supervisor - Plata?
« Reply #2 on: 26/April/2011 »
Floor Supervisor - 1550 $ i sam placas avionske karte /  momci i devojke koji su radili samnom nisu mi pominjali da izlaze manje od toga, vec je to bilo fiksno. Plus moze se dobit i baksis od gostiju kada im otvoris sef ili resis neki complain ili odradis nesto sto su trazili, desava se da daju tip po 10-20 $.

P&D Supervisor - 1300 $ i placena ti je avionska karta  / fiksno, nema prilike za baksis niti je preporucljivo uzeti ga.

Asst. Stateroom Steward (skr. ASRS) - od 900$ - 1600$, zavisi od vise faktora : velicina broda, velicina sekcije (broj kabina koje sredjuje), duzine kruza i profila gostiju.

Npr. ASRS na Fantasy class (tacnije Carnival Inspiration) zaradjuje oko 1400$, jer su kruzevi 4-5 dana, bukvalno parti kruz gde se pije i ludo provodi, profil gostiju su uglavnom ljudi do 40 god. , single ladies  :D , ili ekipe prijatelja ili zaljubljeni parovi, plus nesto dece ali ne toliko.  U 4 dana nema mnogo vremena da gosti pocnu da se zale, jer su zaokupljeni provodom i gratuity koji ostave nije toliko veliki, plus atmosfera na brodu je party style i svi su happy i non stop se zezaju.  E tu je veci tips.

Pak na Dream class ASRS je izlazio oko 1000-1100$,kruz traje 7 dana i uglavnom su profil gostiju porodice i bracni parovi od 35 god. pa na gore.  
Bude dosta promedbi i gosti povlace novac, plus ASRS kada zavrsi svoji 5 sati u sekciji  kada ode da radi u Public Area ima da kazemo challenge jer ima mnogo vise posla na Dreamu nego na Fantasy class, a zbog profila gostiju i trajanja kruza zaradjuje manje.  
Dakle vise posla, a manje novca - i sami shvatate.  

Na Carnival Miracle se u HSKP mlate novci po glasinama, jer je life standard u NY veci i cene su skuplje tako da gostima povlacenje novca i tips nije neki faktor kao nekome sa Floride.
Ali ovo moze peanuts da potvrdi iz prve ruke.    ;)

Hotel Steward - oko 700$, ali je to entry lvl pozicija


eto ceo update sto se tice zarada   :pop:

peanutz

  • Guest
Re: Floor Supervisor - Plata?
« Reply #3 on: 26/April/2011 »
peanutz to potvrdjuje.
par puta sam dobio cash tip direktno od gostiju plus su mi rekle neke gosce da licim na Ejdana, decka Carrie Bradshaw iz Sex and the City a to mi je, rodjaci, vrednije od dolara.  ;)

Offline Bronk

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Floor Supervisor - Plata?
« Reply #4 on: 27/April/2011 »
Hvala na informacijama.

A sto se tice avio. karata, jel ja placam karte u oba pravca samo u prvom ugovoru ili i u svakom narednom ugovoru?
A kako je sa cipelama i uniformom sto se tice placanja?

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Floor Supervisor - Plata?
« Reply #5 on: 27/April/2011 »
Floor Supervisor - 1550 $ i sam placas avionske karte za kuci i natrag svaki ugovor /  momci i devojke koji su radili samnom nisu mi pominjali da izlaze manje od toga, vec je to bilo fiksno. Plus moze se dobit i baksis od gostiju kada im otvoris sef ili resis neki complain ili odradis nesto sto su trazili, desava se da daju tip po 10-20 $.




peanutz

  • Guest
Re: Floor Supervisor - Plata?
« Reply #6 on: 27/April/2011 »
EX, mora sef da uvede one web speaker-e, nemo' se nerviras..  ;)

Offline Bronk

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Floor Supervisor - Plata?
« Reply #7 on: 27/April/2011 »


Izvini, tek sad vidim to SVAKI.
Nadam se da ce bit sve ok, da bar taj minimum od 1500$ imam mjesecno

da li neko slucajno ima losih iskustava, da nije dobio platu kakva je bila po dogovoru, tj po ugovoru?
Jer to je bas velika razlika, to da je zagarantovana 481$ pa ovo drugo ako bude bude :hmm:

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Floor Supervisor - Plata?
« Reply #8 on: 30/April/2011 »
Izvini, tek sad vidim to SVAKI.
Nadam se da ce bit sve ok, da bar taj minimum od 1500$ imam mjesecno

da li neko slucajno ima losih iskustava, da nije dobio platu kakva je bila po dogovoru, tj po ugovoru?
Jer to je bas velika razlika, to da je zagarantovana 481$ pa ovo drugo ako bude bude :hmm:


ne svakih 14 dana ce ti leci novac i to je to.