Author Topic: Prosao(la) interview, ugovor u dzepu. A sta sada?  (Read 48362 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Prosao(la) interview, ugovor u dzepu. A sta sada?
« Reply #1 on: 30/November/2007 »

Evo samo jedan detalj ... prvo ako imete problem sa zubima probajte to da sredite kod kuce, jer evo ja sam bio kod zubara prije nego sam dosao ovao pa su mi na kraju 2 zuba sada losa. Naime vec 3 dana me boli zub i evo bio sam u livornu kod zubara naravno italija pa sam morao da cekam do 16h da bi popravio zub, ali sam naisao na jednog doktora koji mi je dao ljekove i popravio jedan zub vise i rekao mi da je to privremeno par mjeseci jer moram da lijecim sa ovim tabletama.

Savjet broj jedan.
Popravite zube prije puta.
Popravak jednog zuba u USA ce vas (sa crew popustom) kostati oko 200 dolara.
Ako mislite da su vam zubi ok, varate se.
Ja dva puta godisnje idem zubaru, i svaki puta mi sredjuje 2-3 zuba.
Manji problemi na brodu postaju veoma veoma veliki problemi.
Svugdje se zubari cijene vise nego na nasim prostorima.
Oni su u USA rangu kirurga, pa su shodno tome i placeni.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg: Prosao(la) interview, ugovor u dzepu. A sta sada?
« Reply #2 on: 30/November/2007 »
Ovisno od mjesta gdje idete ne nosite previse odjece ako idete na karibe i ako ste sigurni da nemate transfer. To kazem jer inace na brodu u kabini nema previse mjesta za stvari.

Naime potrebno je znati da cete imati nekoga u sobi a to znaic razlicite navike i razliciti rasporedi za spavanje i ustajanje.

U pocetku je zaista tesko dok se ne prilagodite, a poslije opet zavisi od VAS.

Da sto se tice zuba i ja sam provjeio prije nego sam posao, ali opet se desilo da imam problem sa zubima.

550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Odg: Prosao(la) interview, ugovor u dzepu. A sta sada?
« Reply #3 on: 09/February/2008 »
Šefe, reci mi od odjeće za nas koji sad idemo u LA , pošto si tamo i znaš kakvo je vrijeme,
( znam da ga mogu provjeriti na netu,ali je first hand bolja informacija) što ponijeti.Rekao si da ponesemo što manje,ali ...
BTW, pokušao sam pronaći ured moneygrama u hr, ali ga nisam našao pa ako ti nije problem
malo podrobnije objasni kako se to radi.Vidio sam da u Bosni i Makedoniji ima, ali Hrvatska...?
 
Hvala Bogu, može na ovo pitanje odgovoriti bilo tko ako zna odgovor.....
plovim

klosar

  • Guest
da li bi neko mogao opisati postupak sredivanja mirovinskog i zdravstvenog osig. ukratko buduci da je sad novi zakon na snazi?

imam ugovor i cekam ukrcaj, sto napraviti sljedece? javiti se luckoj kapetaniji?




Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
novi zakon
« Reply #5 on: 01/March/2008 »
da li bi neko mogao opisati postupak sredivanja mirovinskog i zdravstvenog osig. ukratko buduci da je sad novi zakon na snazi?

imam ugovor i cekam ukrcaj, sto napraviti sljedece? javiti se luckoj kapetaniji?

trebas se javiti u kapetaniju i izvaditi seaman book tj. mornarsku knjizicu, pogledaj u za to otvorenu temu ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Konfucije

  • Guest
IMAM PROBLEM:

ovako, imam hrvatsku putovnicu sa mjestom boravka u bih, tomislav mi je rekao da mi je bolje da izvadim bosanski pasos da ne bih imao problema sa hrvatskim u sa ambasadi u sarajevu.... oT
Da li je to moguce? I zna li neko ako npr. isplovljavam tj. idem na brod u amsterdamu da li mi trebaju tranzitne vize za te zemlje ili mogu sa ovom vizom koja mi je u bih pasosu doci do broda?


cakana

  • Guest
Cao svima...

Juce me nazvase iz agencije i rekose da uplatim pin za vizu i da ako Bog da putujem 18.05.2008. a ukrcavam se 19.05.2008. E sad parcak pitanja...
Dobila sam Carnival Paradise, te na netu nasla neke informacije o tom brodu, no ono sto bih voljela jeste, da mi neko ko je bio ili jeste na istom brodu pise kako je tamo, kakav je brod, kakvi su uslovi i sve..Citala sma da imaju stariji i noviji brodovi , pa u koju kategoriju ovaj spada, da li postoji mogucnost da cu u toku rada od 6 mjeseci napraviti i jedan cruise po Evropi ili samo Amerika...Eto, toliko sada...Molim da mi javite svi koji imate bilo kakvu informaciju...


Pozzz

J_Miss

  • Guest
Trebala bih se ukrcati na princess u julu. Plovimo po Aljasci sve do septembra.
Ima li neko ovde da je vec bio na toj destinaciji, jer me interesuje sta od garderobe poneti za tamo?
Debela jakna ili....?
Pozdrav  ???

haker

  • Guest
Trebala bih se ukrcati na princess u julu. Plovimo po Aljasci sve do septembra.
Ima li neko ovde da je vec bio na toj destinaciji, jer me interesuje sta od garderobe poneti za tamo?
Debela jakna ili....?
Pozdrav  ???
Pa evo ja sam sad na Alasci trenutno, i zavisi gde idemo ali temperature su od 10c pa do nekih 18-20 ako ima sunca. Mislim da bih trebala da poneses jaknu ako dolazis ovde, garderoba dugih rukava i po koja kratka majica to bi bilo to.;D

J_Miss

  • Guest
Hvala haker! Takva informacija mi je trebala! =""
Receno mi je da moram poneti crne cipele sa sobom pa zna li neko da li mogu da se ponesu cipele po principu mokasina ili baletanki?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Hvala haker! Takva informacija mi je trebala! =""
Receno mi je da moram poneti crne cipele sa sobom pa zna li neko da li mogu da se ponesu cipele po principu mokasina ili baletanki?

samo kao rezervu
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

J_Miss

  • Guest
Uh to onda moze biti problem!
Kakve bih cipele onda trebala poneti? Pozicija je buffe stw.

Offline Klo

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
dobio sam mail posli 14 dana od slanja Medical-a sa informaciom da 26.07 idem na Carnival Liberty.

Da li je garantno pismo isto što i LOE?

AntaSD

  • Guest
Nije bash...

Letter of invitation - Garantno pismo

Letter of employment - Ugovor o radu ili pismo poslodavca