Author Topic: Radila sam za Royal Caribbean cruise line na poziciji asst waitress  (Read 25430 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nella

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Evo ja sam nova na forumu ali sam ipak nekakav " veteran " , nisam završila ugovor do kraja a napisat ću i zašto uz napomenu da je ovo samo moj lični doživljaj, a sto ljudi sto ćudi.
Bliskim osobama ne bih preporučila Royal Caribbean kada je u pitanju Restaurant department, ili tačnije pozicija asst waiter iz razloga što tamo svaki četvrti, peti kruz prelaziš iz Dining room-a u out team raditi bukvalno besplatno čitav kruz, kako sam čula samo oni ovo praktikuju. Moja prijateljica je preko iste agencije otišla na Celebrity isto kao asst waitress i imamo potpuno različita iskustva, ona je prezadovoljna, radi puno ali i zaradi, i nema out team-a tamo za asst waiters, čula je za taj pojam od mene prvi put. Moja agencija me je ispoštovala maximalno i njih uopšte ne krivim za svoj promašaj, možda sam i sama kriva jer mi se žurilo otići na brod pa sam išla na to " daj šta daš " samo da što prije odem. To je glupo, jer na brodu 80% vremena radiš i trebaš izabrati koliko toliko posao koji ti odgovara, kako bi ti bilo lakše.

Evo mog iskustva :  Radila sam za Royal Caribbean cruise line na poziciji asst waitress . Otišla sam na tu poziciju preko EP agencije  iz Zagreba, oni su u tom periodu uglavnom slali konobare i fotografe, a ja sam trebala posao i prihvatila poziciju asst waitress kojom na brodu nisam bila zadovoljna, ali sam odradila pet mjeseci, znači prekinula ugovor, i vratila se kući.
 Izdržala sam pet mjeseci samo zato da povratim uloženi novac i pošto sam već otišla na brod, ne vratim se doma praznih džepova, ( da se ovako izrazim ), ali ponavljam od početka mi se nije dopao taj posao iz više razloga. Naime,  na Royal-u se svaki četvrti, peti kruz ide u out team gdje se radi čitav kruz besplatno, a čišćenja su do iznemoglosti i strogo se provjeravaju.
U Dining room-u je nešto bolja situacija, ali zarada nije bila shodna radu i opterećenju ( pogineš od rada za 2000$, a prosjek zarade je 1500$ i manje ). Posebno me je smetao stalni nedostatak equipments- a. Otkaz sam dala mirno, bez ikakvih žalbi, samo sam rekla da želim kući iz privatnih razloga, obzirom da sam i pored svoga nezadovoljstva poslom bila jako uspiješna u njemu, imala uvijek visok raiting, i čist file bez warnings-a već sa pohvalom od glavnog supervisora da sam hard worker, i jako dobar odnos sa kolegama i nadređenima, nikome nije bilo jasno zašto odlazim jer su se mislili da ću aplicirati za promociju slijedeći ugovor. Ovo vam pišem čisto da imate sliku o tome kako sam i zašto dala otkaz a želim ići ponovo na brod.
 Meni se brodski život sviđa, i želim opet raditi na brodu ali ne u Restaurant departmentu i ako sam svjesna da je upravo tamo najveća potražnja za radnicima. Ja sam zainteresirana za poziciju asst junior purser, za rad u shop-u, i eventualno u baru. Manja je zarada ali i malo bolje radno vrijeme. Protiv Royal-a sam samo kada je u pitanju pozicija asst waiter ponavljam zbog out team-a i besplatnog rada, kome to ne smeta da radi ponekad i kruz od 12 dana besplatno, i čisti kao lud, neka izvoli tamo želim mu svu sreću.
"I like for things to happen and if they don’t happen, I like to make them happen."

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pošteno, ... a i pametno.

Uzela si najviše što si mogla od kompanije, nije ti se svidjelo (tj. vidjela si da ima i bolje), a napustila si kompaniju na miran način.
Sretno sa drugom kompanijom i drugim poslom.  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Blaugrane

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 336
    • View Profile
slična stvar samnom, makar malo drukciji razlozi ali sad sretan u Baru...

Offline nella

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Šefe hvala i naravno da idem dalje.
 Naučila sam i o sebi neke stvari koje prije nisam znala kao da mogu biti jako dobra konobarica ( jer to nisam nikada prije broda radila). Zaradila sam ja finu lovu za tih pet mjeseci i upoznala prijatelja za cijeli život sa kojima sam skoro svakodnevno u kontaktu, a i viđamo se kada imaju vacation. Bilo je i suza kada sam pošla kući i to od nekih " brodskih mangupa " za koje sam mislila da me i ne vole toliko iako smo nekako uglavnom svi bili jako bliski, toliko da mi porodica, neka mi bog oprosti nije mnogo nedostajala! Imam jako lijepih uspomena sa tog posla, ali sam otišla raditi prvenstveno radi novaca, a out team me izluđivao kao i mnoge, samo što sam ja za razliku od nekih ljudi odlučna i kada mi nešto ne odgovara posao, dečko, prijatelj tome fino " dam pedalu " i idem dalje!
Naravno da sam otišla mirno kući, meni su ogavni oni ljudi koji prave probleme kada idu kući a znali su odlično u šta se upuštaju, i niko ih nije na koljenima molio da rade. Moja agencija je mene uputila jasno, tipa " ne ideš na godišnji odmor, već da radiš i zaradiš " i opet ću preko njih da idem na brod jer su super, odmah ti kažu šta može, šta ne može i ne zavlače te! Mislim da ni oni nisu bili striktno upućeni da ima taj out team na Royal-u, ja sam imala datum da idem na Celebrity 3.May, ali ja "tuta" sam nazvala agenta ( jer mi se još koji dan ostajalo kući da tulumarim ) i pitala mogu li odgoditi put za koji dan, on je reako no problem ali ideš na Royal onda jer njima u tom periodu trebaju ljudi, a meni tada rekao Royal, Celebrity, Costa ili Titanik je bilo sasvim isto.
Onda dođem na brod i vidim djevojke koje govore lošije engleski od mene ( moj je fluent a znam i njemački jako dobro), imaju škole kao i ja odprilike a izgledaju uglavnom lošije kako rade kao npr. purseri, šetkaju se u prelijepim uniformama ( a ja sam esteta ) , i sebe u ravnim ružnim " kundurama" safety of course kako se non stop " bakćem" sa nekim za šoljice, čaše i još radim malo-malo for free!
Sada planiram ići opet uskoro , imam dvije, tri opcije, idem ispočetka, mlada sam.
 Pozdrav svima i treba otići na brod definitivno jer barem u mom slučaju, saznaš nešto novo ne samo o svjetskim destinacijama, amerikancima, britancima, poslu, već o samome sebi, gdje ti je maximum, šta možeš šta ne, ako si bio mek postaneš jači, evo mama kaže da otkako sam se vratila ( prije pet mjeseci ) da sam zloćko, ne dam ni njoj pardona!
"I like for things to happen and if they don’t happen, I like to make them happen."

Offline nella

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Šefe  samo da javim da sam dobila drugi posao  :yahoo:
Imam ukrcaj za nekoliko dana na Crystal , 5 mjeseci ugovor, fiksna plata, refundiraju sve račune koje imaš, medical, vize, taxi, čak i hranu i piće koje konzumiraš u toku puta ( to mi je već malo klošarski da tražim da mi vrate ), ali nevjerovatno, i kartu mi kompanija obezbjeđuje  :plovim:
"I like for things to happen and if they don’t happen, I like to make them happen."

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Zvuči sjajno. Nadam se da će ti biti dobro i da ćeš nam poslije napisati koje slovo o toj kompaniji.  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ma bio i ja na tom intervju. Mene zvali za bartendera i neki lik prije mene se uguzio kao mora ici na bus, zuri jako i na kraju je dobio poso.

Pocelo to sve oko 8 i 30h ujutro kad sam stigo i zavrsilo oko 16h. Svaki kandidat je bio unutra bar 10-20min.


Samo smo na engleskom pricali i to je to. Kaze on meni nakon dva minuta posto nisi radio ko barmen na brodu nemogu ti dati poso ko barmen al imash ko bar waiter ako hocesh. Nije mi jasno da me nije pito ama bash nishta o poslu niti jedno slovo, kazem ja njemu budem si ja razmislio o tome, on kaze razmisli pa javi ovima u agenciji a oni nek meni jave i to bi bilo to. Nisam skonto na prezentaciji kako ide sa lovom jer placa je oko 900 dolara plus tips val il shta ja znam, to nisam najbolje uhvatio.

Kolko sam skonto svi su dobili poso i nikog lik nije pilo sa nicim, dobricina neka a i faca je on kolko sam skuzio, inace ne regrutira on al ovaj puta je ko fol doso jer dugo u RH nije bio a dobar je sa ovima iz uspinjace, to je sve jedna cura nije dobila posal jer nije znala nabrojat vrste gina odnosno koji gin stavit u martini i shta je extra dry martini.

Offline nella

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Šefe hvala i naravno da pišem  :uzdravlje:

 natal, malo mi je čudno to što kažeš, interview se održavao dva dana, možda nismo bili isti dan zajedno, a ako si ovo ti fkt na fotki onda definitivno nismo jer mi ne djeluješ poznato. Evo kako je bilo kada sam ja bila, za bar se prijavilo ukupno četiri osobe od čega jedan momak za bartendera , neznam dali je prošao i ko je sve prošao ali je nas je taj lik bukvalno " prao na ruke " po 30 min svakoga, nije bilo mnogo ljudi ali budući da je svakog kandidata toliko zadržavao odužio se interview užasno.
Mene je ispitao sve i svašta, i nisam mu znala možda baš sve ali me je odmah primio jer sam mu se svidjela.  E ovaj dio je po mom mišljenju najvažniji kada su ti ljudi koji zapošljavaju u pitanju, oni su ugl. užasno subjektivni, bitan im je nastup, personality, i ako je "ustao na lijevu nogu" to jutro ma šta ti znao, ili imao iskustva nećeš proći, to sam i sama iskusila jer sam dobila "pedalu" na jednom interview-u bukvalno na pravdi boga, jer sam se maximalno spremila u svakom smislu ali se čiki iz nekog razloga nisam svidjela, mene ne može pojedinac demoralisati ako ja nešto hoću, ali to im nije fer definitivno, a agentima je u interesu da što više ljudi prođe i njih ne možemo kriviti ako ne prođemo.
E sada oko te plate za bar ti je fix 1890USD definitivno sam dobro čula, a i ako nije I'll make it for sure  :nokti: , to je neki prosjek za Bar po većini brodova mislim, naravno da može i više koju stotku nije na odmet, ali ako je fix meni još bolje. Meni super ovo sve za sada zvuči, znat ću tačno kako je i šta kada počnem raditi i tada ću napisati baš dali je tako sjajno, tj. dali će mi fkt refundirati sve troškove, kartu sam već primila i kakva je zarada, neću unaprijed da mlatim praznu slamu, nek' mi je bog na pomoći jer mi posao fkt treba, pozdrav!
"I like for things to happen and if they don’t happen, I like to make them happen."

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ja sam bio u utorak. Dosao sam oko pola 9 i zvekno jedan jack dole u baru i oso gore, odsluso prezentaciju pa iso ca jer cure su prvo isle pa onda decki. Tako da sam ja oso se slikat da imam za CV i na kafu jer bilo je oko 15-tak cura. Vratio se oko 13h. Ja i ivica(crni decko sto je puno prico i postavljo pitanja za vrijeme prezentacije) smo za bartendera isli. Kasnije sam opet oko 14h oso i vratio se u 15 30h jer svi nekud zure. Ko fol na prevoz a posto se meni nije zurilo nisam se ni guro.

Ja sam na fotki.

Ma ja imam dobar CV plus skola za bartendera a ispitali su mene u agenciji kad sam prvi put bio a i ja sam se prijavio za bartendera. Ma malo sam si razmislio zasto me nije pito nist, shta ima on pitat ja se prijavio za bartendera a nudi mi bar waitera a i kolko sam skonto vec je on taj cv pregledo prije jer znao je pojedinosti u razgovoru a nije ga ni pogledo. Od bar waitera se ocekeju samo da zna shta nosi na trayu ak gost naruci dirty martini with extra olives da zna shta je to i da razumije i kad ode do bara da naruci tocno to a na martini sa extra olives, da kad gost rece grey gouse up da tocno to i dobije, da kad gost rece french kiss da mu donesesh french kiss a ne da se krenesh crvenit, kad kaze ocu blow job da mu ga dash. Itd.

Je istina prao je lik sve redom, al eto mene nije, ma oko 20min je otprilike po kandidatu trosio. Ja sam u 3 minute izaso i uso i reko da mu cu razmislit(to je u biti bilo ne al skotno je i on to). Al gle vecina ljudi je radila na brodu tamo. Kolko sam uhvatio mozda dvoje troje nije radilo. Znaci svi koi su u baru radili vec, nema te on shta pitati da neznash. To je prejednostavno. Sa vinima jedino mozda problem ak bi forsiro al nema potrebe i sa cigarama al sve ostalo pi***rija. Problem je jedino ak si ful nezainteresiran na poslu pa ne pratish shta se radi i kako i odradish ugovor a nemash poima a vidio sam i takvih.

Moje misljenje je da mu je trebao samo jedan barmen i to je to. Posto je posao dobio ovaj decko prije mene, mene je odlucio probat za "bar waitera". I to je to. Na meni je bilo ocesh necesh a posto vec imam poso kao bar waiter drzat cu se njega jer ipak carnival ima 23 broda, odnosno 24 sad a iduce godine 25. Puno prije i puno vece sanse imam za promociju tamo nego na super luksuznoj kompaniji crystal premda opet mislim da je puno bolja kompanija, placaju ti sve troskove, itd, al sam 100% siguran da cu se tamo nacekat za promociju i za promjenu departmenta jer dva broda ljudi moji. Kaj tu mosh ocekivat, ak ne zgrabish u startu dobru poziciju kasnije sumnjam da ce se to samo tako prominit.


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
kad kaze ocu blow job da mu ga dash. Itd.


majketi sta je ovo  :hmm:
da trazim blowjog kod nas u kaficu zvali bi policiju, ili bi od nekoga dobio po tamburi pa bi zvali hitnu
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Hahahahah, ma daj sefe nemoj zezat da ti neznash shta je blow job. :D

Kahlua, baileys and cream on top. Layering, slaze se po slojevima.

I da vam pokazem odma kak se pije. :)


Uploaded with ImageShack.us

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
isse ... ovoga nema na Princessu a pogotovo na Disneyu  no;;;
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ma gle, to nije za starije ljude i za familije, al ka se skupi mlaja ekipa, to ide ko ludo, ja kad sam na korculi radio to su se pile runde po 10 komada bez je*emti.

Na cruzeru je isto bilo tako scena.

Al nikad stariji nisu narucivali.

Znali smo jedino kad smo pusirali stavimo na tray svasta pa kad recesh starijim ljudima blow job odma sou, smijeh itd. Oni uvik uzmu, nema greske.

Offline nella

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
 :haha: probudit ću mamu smijanjem zbog ovog blow job-a.
 Ma imaš pravo natal, bolje se držati jedne kompanije ako ti je ok na njoj, nigdje nije savršeno pa ni na super luksuznoj komapniji, posebno kada si novi i moraš se dokazivati prvo vrijeme i kolegama i nadređenima jer te niko ne poznaje i želi znati hoćeš li "potegnuti", jesi li neradnik i sl. Ja sam na Royal-u prvi dan dobila metlu u ruke da pometem skoro 500 kvadrata, i mislila sam da je to "preteško", a kada sam drugi dan morala na toj površini oprati sve prozore onda sam skontala da mi je metla ok ipak, takav je početak na žalost.
Meni je muka kada pomislim šta me čeka, želim ići i raditi ali znam šta je tek doći negdje kao nov, treninzi, svi te peglaju, zagledaju, iskušavaju, sole pamet, ali i to će proći...
Ja bih ostala na Royal-u isto ali to je duža priča, nezadovoljstvo je prekipilo u meni i nisam htjela gubiti vrijeme tamo, i sada vidim da sam bila u pravu ima bolje uvijek, a i gore, of course.
Ti ćeš svakako biti uskoro bartender na svojoj kompaniji, ako ne ovaj ugovor onda slijedeći, jer kažeš da ti dobro ide posao, i ako ti je ok tamo zarada i društvo ja nebi napuštala.
Koliko meni samo moji "paisani" fale užas, ali nisam mogla samo zbog njih ostati jer sam na brodu ipak radi novaca a napisala sam kakvi su na RCL :nono:
"I like for things to happen and if they don’t happen, I like to make them happen."

Offline pcmac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
I da vam pokazem odma kak se pije. :)



isse ... ovoga nema na Princessu

Nema sefe nema, gde bre sa starkeljama od gostiju ovo da pokusas!!!
Jedino mozda sa Kylie (Room C743)  :banana: :banana: :banana: