Author Topic: Kouzon, Niš  (Read 150572 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

zarkov

  • Guest
Kouzon, Niš
« on: 08/February/2008 »
http://www.youtube.com/watch?v=8t7wx8AxP9I  Agencija Kouzon

Tržni Centar "Dušanov Bazar" Kula lok.105
18000 Niš, R.Srbija
Tel: 018-523374 i 018-257413
Email: serbia@kouzon.com.mk

Od decembra meseca 2006 godine, za informacije o svim našim programima možete se obratiti regionalnim regruterima Kouzon & Co:

Za istočnu Srbiju    – Dalibor Orsovanović    064/2079242,  Bor
Za region Kruševca - Ivana Milovanović  064/0566771, Kruševac
Za područje Užica - Irena Dabić 063/7241826
Za područje Dimitrovgrada - Dragana Mitov 062/1829065

Apliciranje je u toku i možete slobodno požuriti jer je broj mesta ograničen.
Prijave šaljite na mail serbia@kouzon.com.mk  ili možete doći i lično u kancelariju našeg predstavništva u Nišu.
Podsećamo još jednom na listu dokumenata neophodnu za prijavu:

    * CV na engleskom
    * 2 fotografije pasoškog formata
    * 2 kopije prve strane pasoša
    * Uverenje o neosuđivanosti + prevod na engleski od sudskog tumača
    * Kopija diplome srednje škole + običan prevod na engleski
    * 2 preporuke iz oblasti za koju se aplicira

Agencija Kouzon Vam uskoro sprema brojna iznenadjenja.
Dajemo Vam još jedan pregled pozicija za koje se može aplicirati :

Restaurant department :

Assistant Buffet Steward – konobar u crew ili officer restoranu ( 800 – 1100$ per month)
Buffet Steward – konobar u Lido restoranu ili room service (1100 – 1500$) per month , depend on tips
Junior Waiter – pomoćnik konobara u glavnom restoranu (1500 – 1900$) per month
Waiter – konobar u glavnom restoranu (2000 – 3300$) per month

Za pozicije Junior Waiter I Waiter potrebno Vam je odlicno poznavanje engleskog jezika, diploma o završenom kursu za konobara I minimum 5 godina iskustva u restoranu ili Hotelu sa 4 ili 5 zvezdica

Bar Department :

Bar Steward (Bar Waiter) – konobar u baru  (1300 – 1800$) per month depend on  tips
Bar Tender – 2000 – 3500$ per month , required certificate for bar tender

Za pozicije u baru je neophodan jako dobar engleski jezik (za Bar Tender fluent) , , , minimum 2- 3 godine iskustva  i energičan i pozitivan pristup poslu.

Hotel Department:

Acommodation Attendant – pomoćno osoblje u reonu bazena (pool deck), zabavnih sadržaja na brodu I hotelskog dela (around 1000$ per month). Može I sa slabijim znanjem engleskog.
Cabin Steward – priprema soba, zamena posteljine, pomoć putnicima pri zakazivanju stola u restoranu, termina u spa centru, bioskopu itd… Uslov je jako dobro poznavanje engleskog jezika, iskustvo u Hotelu sa 4 ili 5 zvezdica I pozitivan I srdačan pristup u poslu (1800 – 2600$ per month, depend on tips).
Reception Desk – recepcija, organizovanje aktivnosti gostiju, pružanje informacija o dešavanjima, neophodno tečno poznavanje engleskog I još jednog jezika na komunikacionom nivou, diploma o stečenom obrazovanju hotelijerske škole, iskustvo u boljim Hotelima I poznavanje operativnog sistema “Fidelio” za rad na recepciji. (1200 – 1500$) per month
Utility cleaner trainee / Utility cleaner – održavanje čistoće javnih površina, dovoljan minimum znanja engleskog jezika (600 / 800$) per month, no tips.

Kitchen (Galley) department:

Assistant cook – pomoćnik kuvara, dovoljan minimum znanja engleskog I bez prethodnog iskustva , 800$ per month
3rd, 2nd and 1st cook – treći, drugi I prvi kuvar su profesionalci, potrebna je diploma o stečenom obrazovanju kuvara, nešto bolje poznavanje engleskog jezika I iskustvo u restoranu ili Hotelu (1400 – 2000$) per month
Pizza cook – potrebno iskustvo u pripremanju pica I testenina, poželjno je priložiti fotografije pica koje ste pripremali radi boljeg utiska. Dovoljno je osnovno znanje engleskog jezika (1400 – 2000$) per month.
Pastry cook – poslastičar sa najmanje 1 godinom iskustva, engleski jezik I sertifikat o stečenom obrazovanju kuvara. Obavezno dokumentovati iskustvo fotografijama (around 2000$ per month)
Baker – pekar, dovoljno osnovno znanje engleskog jezika I iskustvo u radu sa pecivom I hlebom (around 1400$ per month).
3rd, 2nd and 1st Butcher – mesar, pozicija zavisi od dužine iskustva I nivoa engleskog jezika (1400 – 2500$ per month).

Staff positions :

Gift Shop Assistant 1 and 2 – prodavac , neophodno poznavanje parfema, nakita, satova I metoda prodaje. Engleski jezik mora biti tečan (1000 – 1300$) per month
Photographer – fotograf, neophodno iskustvo u rukovanju digitalnim aparatima I kamerama, poznavanje programa Photoshop I odlično poznavanje engleskog jezika. Uz prijavu neophodno je podneti o portfolio (1200 – 1800$) per month
Youth counselor – rad sa decom, diploma učiteljske škole ili fakulteta, tečan engleski jezik I najmanje 3 godine iskustva u radu sa decom (1200 – 1500$) per month

Offline atrid

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Kouzon, Niš
« Reply #1 on: 04/December/2008 »
oh .... ja se uopste ne snalazim sa ovim forumom, s'toga nemam pojma ko ce sve procitati ovo i kome pise,....

Odlucila sam da odem na brod da radim, preko jednog predstavnistva u Nisu, agencija je iz Makedonije 'Kouzon'
volela bih ako bi mi neko napisao nesto vise o njoj, ukoliko je imao iskustva,.....

I da mi neko takodje pomogne da odaberem posao za koji cu se prijaviti, cula sam da postoje dva nacina:
- da malo vidis sveta,.... tj da radis poslove koji se odnose na to dok je brod u pokretu, volela bih da u luci imam makar neko slobodno vreme
- da rintas i zaradis,....tj da radis poslove i dok je brod u luci

Molim vas da mi pomognete, aplikaciju trebam da predam u roku od nedelju dana, imajte na umu da ne idem zbog para, nisu mi toliki prioritet, ali da ne zelim ni da vidim tog belog sveta, kroz prozorcic u podpaljublju....

i koliko bi otprilike sve trebalo da kosta, moja obuka u Skoplju i glavni razgovor bi bili, ukoliko se odlucim 20 januara

Ovo su neka pitanja za pocetak, nadam se da ce mi neko odgovoriti, moze i na moj mail koji mislim da je vidljiv....


hvala vam najlepse unapred

Aleksandra

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kouzon, Niš
« Reply #2 on: 04/December/2008 »

oh .... ja se uopste ne snalazim sa ovim forumom, s'toga nemam pojma ko ce sve procitati ovo i kome pise,....


 ""]]

Evo pejstacu ga samo za tebe, i odvojiti u posebnu temu  +U+

Ok, došlo je vreme i za to....
Pojavljujemo se u Skoplju nas 20 iz Srbije koji smo se upoznali na prijavljivanju u Nišu.
Trening koji je preduvjet za zapošljavanje na brodu je trajao 5 dana, i poslednjeg dana smo imali intervju koji je počeo oko 18h sa satom zakašnjenja. Intervjuisao nas je Roberto Sorbi, predstavnik za Princess i Cunard.
Nego da se vratim malo na početak, i na sam trening.
Već od prvog dana dobijaš sve potrebne skripte i papire gde piše šta sve treba da se zna da bi prošao na intervjuu za posao na brodu.
Ima dosta toga da se nauči, ali nije ništa teško, i lako se vari ako imate srednje znanje engleskog.
Tu kreće i diskusija i pitanja šta i kako se radi na brodu, pravila ponašanja, potrebna sredstva koja se uplaćuju i koja su nepovratna.
Uče se razne skraćenice, i pravila ponašanja da bi mogao da prođeš finalni test, pred sam intervju.
Ništa teško, ako malo poznajete engleski, i prosečno ste inteligentni.
Na sva pitanja koja su postavljali regruti je odgovoreno maksimalno, da li kroz šalu ili ozbiljno.
Bilo je oko 150 konkurenata iz Makedonije i Srbije.
Konkurisalo se za mesta Junior waiter, Buffet Steward, i Assistant Buffet Steward (što se tiče restorana), Gift Shop za koji su se prijavljivale devojke, Utility, ACAT, Cook, Bartender, mislim da je to to, možda sam nešto izostavio.
Nakon dnevnog treninga i predavanja rade se se testovi.
Prvo se išlo na psihološki test, gde se prvo odgovara na 200 pitnja sa da ili ne.
Neka od pitanja su: da li imaš glavobolje, da li imas proliv, da li voliš majku, da li brojiš bandere, da li psuješ često, da li vidiš duhove, da li imas utisak da te neko prati i slično .............. ma kapirate o čemu pričam ........
Nakon toga, kroz kratak dijalog sa psihologom, ocenjuje se vaša ličnost i vaše karakterne osobine.
Od 150 ljudi 7 je palo na psiho testu. Za njih je brod i inozemstvo završena priča.
Sutradan se išlo na test engleskog koji je usmen, i tu vodiš dijalog sa jednom profesorkom engleskog koja je jedna vrlo prijatna žena, i kroz neobavezan dijalog ona daje ocenu o tvom poznavanju engleskog.
Sledećeg dana nakon predavanja, i gledanja video snimaka koje su napravile kompanije Cunard i Princess, ide se na predintervju sa dve devojke iz Kouzona koje ti daju ocenu za koju poziciju najviše odgovaraš. Ali to nije ništa određeno, jer tek na glavnom intervjuu dobijaš poziciju, koja može biti i veća i manja od ove koja ti je napisana u predintervjuu.
Zatim narednog dana se vežba postavljanje stola, kao i pravilan hod i držanje tacne sa tanjirima.......
Poslednjeg dana se rade testovi, koji se moraju položiti a obuhvataju sve ono što je po nekoliko puta rečeno prethodnih dana, i nijedno pitanje ne može da te iznenadi. Naravno pod uslovom da si pratio o čemu se priča.
Onda se radi i dodatni test za regrute koji konkurišu za restoran, i princip je isti. Samo je akcenat na vinima, meniju, i pravilima služenja. Sve sa testa je već rečeno predhodnih dana, tako da ni to nije problem položiti.
Nakon tih testova potpisuju se neki papiri, kojima upotpunjujete svoja dokumenta potrebna za apliciranje.
Uveče je započeo intervju, i po meni mislim da smo zadovoljni i mi regruti i sam gospodin Sorbi koji je inače italijan ali radi za Princess & Cunard kancelariju u Kjasu (Švajcarska)
Na intervjuu je pored Sorbija i njegov asistent, onda glavni čovek Kouzona (mislim da se zove Zoran) , i tvoj agent kod koga si i aplicirao, u mom slucaju Milan, čovek koga sam spomenuo gore.
Intervju za rad na brodu traje ne više od 10 minuta, i uglavnom idu pitanja koja si čuo prethodnih dana, ali trema i frka čine svoje pa dosta kandidata ne ostavi utisak sigurnosti, ili zamutavi na engleskom pa ne zna ni kako se zove.
Svi kanditati koji tremu ostave ispred vrata izlaze zadovoljni. Možda će Sorbi tražiti od kandidata da postave sto da bi video motoriku i ocenio vaše konobarske sposobnosti. Ali nije obavezno.
Ja lično sa još par ljudi sam prošao samo na dobru i sigurnu priču, na dobre preporuke, i na dobro poznavanje engleskog jezika.
Postavku stola nismo ni radili.

Odelo je obavezno, kravata bi trebala ali nije obavezna. Ali u svakom slučaju treba se navikavati jer ćeš i na brodu imati uniformu.
Iz Srbije je dosta momaka dobilo odmah poziciju Junior Waiter, jer smo stvarno bili dobro pripremljeni.
Tu su još i ljudi koji su dobili pozicije Buffet Steward, i sa kojima su bili zadovoljni. Svi bi trebali da otputujemo u narednih mesec i po dana.
Neko za 10 dana, neko za 3 nedelje a neko i početkom maja. Nisam video da je neko pao intervju.
To pričam samo za ovih prvih 30 među kojima sam bio i ja.
Toplo prepuručujem agenciju Kouzon iz Skoplja, jer ljudi stvarno rade profi i mislim da će za godinu, dve držati primat na ovim prostorima za zapošljavanje na brodu, jer i sam gospodin Sorbi insistira na novim intervjuima i treninzima.
Kouzon ima svoje predstavnistvo u Nišu, koje vodi Milan, za područje Makedonije tu je Blaža iz Prilepa, i još par agenata.
Direktor Kozuona je Zoran koji takođe učestvuje u predavanju i treningu i dostupan je 24 sata za sve kandidate.
Cena je više nego realna pa ajde da i to spomenem.
Sa sve lekarskim pregledom, vizom, psihološkim i engleskim testom, avio kartom i troškovima agencije vaš ukupan trošak ne prelazi 700-800 eura, ali tu ne računam novac koji vam je potreban da platite smeštaj i živite tih 5, 6 dana u Skoplju.

To bi bilo to, smorio sam sve redom, neću vas više daviti, možete da idete na odmor.
Pozdrav za Todorivu, Nikolu, Miodraga, Staju i sve ostale sa kojima sam proveo zanimljivu nedelju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline atrid

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Kouzon, Niš
« Reply #3 on: 04/December/2008 »
ej hvala ti puno, zaista si srce, doista nisam videla to,...
da jesam ne bih sve ono kucala,

 imalo je tu jos par pitanja,
ali nadam se da cu ih naci na drugom mestu
svejedno hvala ti

pozz

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Kouzon, Niš
« Reply #4 on: 15/December/2008 »
eto to je taj čuveni tekst kako su imali razgovor za posao od deset dana. mnogo komplicirano, sav taj intervju i treningi. životna škola je ipak najbolja :deda:

za madmazel koja je postavila temu-ako ideš s tim stavom, da vidiš belog sveta, i da ti novac nije prioritet, onda je bolje da ne ideš samo ćeš se tamo uvek žaliti na nešto.

Offline J_Miss

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Kouzon, Niš
« Reply #5 on: 17/December/2008 »
Cao!
Ja sam dosla na brod preko Kouzona i moram da priznam sve sto su rekli to su i ispunili. Sve je bas onako kako su mi oni prikazali pre intervjua!
Tako da svi zainteresovani samo napred nemate brige sa Kouzonom!
Moje iskustvo je fenomenalno! :-))))'

Offline Tinchy

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
  • Always on!
    • View Profile
Odg: Kouzon, Niš
« Reply #6 on: 30/September/2009 »
I ja se nadam da cu uskoro na brod preko Kouzona!
Do sada su bili maksimalno korektni i profesionalni!
Nemam sta zameriti!
It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Kouzon, Niš
« Reply #7 on: 04/October/2009 »
e ovako ja sam doticnoj gospodi u kouzonu poslala veoma lijepo slozen mail na koji nisu odgovorili vec preko sedam dana
toliko o profesionalnosti ....

Offline levykk

  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Odg: Kouzon, Niš
« Reply #8 on: 04/October/2009 »
serbia@kouzon.com.mk
Na ovu adresu si slala?
:run: :plovim: :run:

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Odg: Kouzon, Niš
« Reply #9 on: 04/October/2009 »
Meni su odgovorili za manje od 24 sata,a poslao sam im samo mejl od jedne rečenice i CV u atačmentu.Doduše,prvo sam ih zvao telefonom,pa su mi rekli da im pošaljem CV.
Probaj i ti tako rankic.

Isto tako,pre 15-tak dana sam ih pitao preko mejla kad je sledeći intervju za Royal i opet su mi odgovorili dan posle. (da će biti za mesec dana)

Offline Tinchy

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
  • Always on!
    • View Profile
Odg: Kouzon, Niš
« Reply #10 on: 05/October/2009 »
I ja sam isto poslao mail sa par recenica i CV-jem u attachmentu.
Vec sutradan ujutro su me zvali...
Dejane011 i ja cekam intervju za Royal!
It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Odg: Kouzon, Niš
« Reply #11 on: 06/October/2009 »
Dejane011 i ja cekam intervju za Royal!
Lepo,lepo....dočekaćemo ga valjda.Ja sam malko postao nestrpljiv već. :D
Još u julu sam se prijavio i rekli mi da ću teško upasti za septembar jer je bilo prijavljenih još u maju i junu,ali biće nešto sigurno u narednim nedeljama.

Offline dubliner_21

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Odg: Kouzon, Niš
« Reply #12 on: 06/October/2009 »
izgleda da je ovaj kouzon jako dobar!  :)


Offline Tinchy

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
  • Always on!
    • View Profile
Odg: Kouzon, Niš
« Reply #13 on: 06/October/2009 »
Lepo,lepo....dočekaćemo ga valjda.Ja sam malko postao nestrpljiv već. :D
Još u julu sam se prijavio i rekli mi da ću teško upasti za septembar jer je bilo prijavljenih još u maju i junu,ali biće nešto sigurno u narednim nedeljama.

Ma i ja sam nestrpljiv...
Ne znam šta ću od sebe  :hekla: :pop: +U+
It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Odg: Kouzon, Niš
« Reply #14 on: 17/October/2009 »
U četvrtak sam bio na razgovoru u Nišu,proveravali su moje znanje engleskog i tako to.Uglavnom,prema rečima ljudi iz Kouzona situacija sa zapošljavanjem trenutno nije baš povoljna,jer su se tek sada počeli osećati efekti ekonomske krize s obzirom da su kruzevi rasprodati i plaćeni mesecima unapred,tako da se u momentu kad je kriza udarila u kruz industriji to baš nije toliko primećivalo.Navodno situacija bi trebalo da se poboljša početkom sledeće godine,mada to tek ostaje da se vidi.Svi intervjui koji su bili zakazani za oktobar i novembar pomereni su na decembar i januar,a kompanije ne traže više ljude kao ranije.
Meni je rečeno da ću do samog ukrcaja čekati još barem 6 do 7 meseci,a neki intervju bi trebao imati u januaru ili februaru,ali ni to nije sigurno i sve je još uvek pod znakom pitanja.

Ali dobro,šta se tu može.Jedno je sigurno - odlazim na brod pre ili kasnije.....verovatno malo kasnije. :D