Author Topic: Kouzon, Niš  (Read 150582 times)

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Odg: Kouzon, Niš
« Reply #30 on: 08/January/2010 »
Ako nekome treba neki info u vezi Kouzona i intervijua, toplo preporucujem da pozovete Ivanu Milovanovic iz Krusevca , izasla mi je u susret i odgovorila na pitanja koja sam imao... Kad sam zvao Nis dobio sam krajnje nezainteresovanu sagovornicu koja me je samo nanervirala svojim glupim komentarima i stavom "Treba da ti proveravam da li mozes na tu poziciju eeee pa mnogo ti oces"   :tuctuc:   ...    Klasicna salterska sluzbenica....      moja preporuka Ivana !   :-))))' :rolleyes:

Offline popaj

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
  • bolje dzaba raditi nego dzaba sedeti!
    • View Profile
Re: Kouzon, Niš
« Reply #31 on: 09/February/2010 »
Posle 8 meseci chekanja,gospoda iz Kouzona su mi uz smesak rekla da i pored toga sto sam prosao intervju,uradio lekarski,dobio vizu ne idem da radim za princess.razlog "imaju mnogo radnika",pa kako sad to odjednom??
U svakom slucaju u gubitku sam 500 e pa vi vidite da li cete preko Kouzona u avanturu,a lepo su mi ljudi govorili "nemoj preko njih,oni su prevaranti.." eee ljudi sto vas nisam slusao.Srecno svima!

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Kouzon, Niš
« Reply #32 on: 09/February/2010 »
Posle 8 meseci chekanja,gospoda iz Kouzona su mi uz smesak rekla da i pored toga sto sam prosao intervju,uradio lekarski,dobio vizu ne idem da radim za princess.razlog "imaju mnogo radnika",pa kako sad to odjednom??
U svakom slucaju u gubitku sam 500 e pa vi vidite da li cete preko Kouzona u avanturu,a lepo su mi ljudi govorili "nemoj preko njih,oni su prevaranti.." eee ljudi sto vas nisam slusao.Srecno svima!


Auuu, pa ovo je ozbiljno skroz... ""]]
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kouzon, Niš
« Reply #33 on: 09/February/2010 »
Posle 8 meseci chekanja ...

za koju si poziciju aplicirao?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Kouzon, Niš
« Reply #34 on: 09/February/2010 »
Da li se Ugovorom agencija obavezuje da ce ti u odredjenom roku naci posao?

Offline popeye

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
  • vozi misko...
    • View Profile
Re: Kouzon, Niš
« Reply #35 on: 09/February/2010 »
Da li se Ugovorom agencija obavezuje da ce ti u odredjenom roku naci posao?

..e moj druze ovo ti je balkan za tvoju info...  oT

pa sta i ako se kojim cudom obaveze ko ce je sankcionisat u suprotnom :rtfm: :ban: :deda: :rofl:
No.. You Capo... Me Capuccino

Offline popaj

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
  • bolje dzaba raditi nego dzaba sedeti!
    • View Profile
Re: Kouzon, Niš
« Reply #36 on: 10/February/2010 »
ja sam dobio posao,bio na intervju,razgovarao sa izvesnim robertom sorbijem.
pozicija bar steward
u mejlu koji je sorbi poslao ovom iz agencije pise da zaustavi regrutaciju ljudi za bar,a nas koji smo regrutovani da drzi na stand by-u.ovaj iz agencije,milan,mi kaze da izadjem na intervju za celebrity i kaze "nauci spanski za dve nedelje"  :pop1:
samo sam mu se nasmejao i rekao hvala sto imas visoko misljenje o meni  oT
kaze treba da das meni proviziju malo manju nego za princes lekarski ti je delimicno vazeci,2/3 vaze i avionsku kartu placas sam,intervju je uskoro,a ides u maju ja se NADAM..i tako "rodjaci" ja flesiram dva dana ovde i ne mogu da verujem sta se desava.
i da, jos na sve to kaze pa bar imas vizu.. -()-

Offline nadya

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Kouzon, Niš
« Reply #37 on: 18/February/2010 »
ja sam dobio posao,bio na intervju,razgovarao sa izvesnim robertom sorbijem.
pozicija bar steward
u mejlu koji je sorbi poslao ovom iz agencije pise da zaustavi regrutaciju ljudi za bar,a nas koji smo regrutovani da drzi na stand by-u.ovaj iz agencije,milan,mi kaze da izadjem na intervju za celebrity i kaze "nauci spanski za dve nedelje"  :pop1:
samo sam mu se nasmejao i rekao hvala sto imas visoko misljenje o meni  oT
kaze treba da das meni proviziju malo manju nego za princes lekarski ti je delimicno vazeci,2/3 vaze i avionsku kartu placas sam,intervju je uskoro,a ides u maju ja se NADAM..i tako "rodjaci" ja flesiram dva dana ovde i ne mogu da verujem sta se desava.
i da, jos na sve to kaze pa bar imas vizu.. -()-

tako iako svi nahvalise kouzon, ima i onih sa losim iskustvom  :( ne daj se rodjace, i srecno, sve je to jako zamrseno sto velis, nadajmo se najboljem   ""]]

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Kouzon, Niš
« Reply #38 on: 20/February/2010 »
ja sam dobio posao,bio na intervju,razgovarao sa izvesnim robertom sorbijem.
pozicija bar steward
u mejlu koji je sorbi poslao ovom iz agencije pise da zaustavi regrutaciju ljudi za bar,a nas koji smo regrutovani da drzi na stand by-u.ovaj iz agencije,milan,mi kaze da izadjem na intervju za celebrity i kaze "nauci spanski za dve nedelje"  :pop1:
samo sam mu se nasmejao i rekao hvala sto imas visoko misljenje o meni  oT
kaze treba da das meni proviziju malo manju nego za princes lekarski ti je delimicno vazeci,2/3 vaze i avionsku kartu placas sam,intervju je uskoro,a ides u maju ja se NADAM..i tako "rodjaci" ja flesiram dva dana ovde i ne mogu da verujem sta se desava.
i da, jos na sve to kaze pa bar imas vizu.. -()-

Probaj na  Celebrity  ;) ,u svakom slucaju ces se vise opariti nego na Princess-u,a i bolja su kompanija

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Kouzon, Niš
« Reply #39 on: 20/February/2010 »
Čuo sam da je to nezvanični dogovor između Hiring Partnera na ovim prostoru, da naizmenično šalju određene profesije, tako da npr može se desiti da vam npr. Kouzon kaže ne šaljemo a pozovete SafeCruise i oni kažu suprotno... Sad da li je to bila slučajnost ili...

Offline Lucky

  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Kouzon, Niš
« Reply #40 on: 03/March/2010 »
Imam jedno pitanje. Da li se moze na njihovoj stranici pogledat kad ce se odrzavat interview-i ili ih moram kontaktirati mailom ???  ???
nikako da nadjem taj podatak !

Offline dali_man

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Preliminarni intervju u Nisu, za Royal i Princess
« Reply #41 on: 06/March/2010 »
U cetvrtak je bio preliminarni intervju u Nisu, za royal i princess pa cu vam preneti osnovne utiske utiske.

Bilo nas je 15-ak, i koliko sam mogao da shvatim, trazili su se kuvari, pica majstori i sobari/ce. Ja sam konkurisao za bar waitera, medjutim problem je bio taj sto su za royal trazili poznavanje dva strana jezika, a princess nije imao u ponudi to radno mesto.
Engleski je bio klasika, prica sa dve slatke cure  :-* tipa sta bi ti da radis, zasto, sta si radio i tako to. Za ljude koji su prosli test i koji nisu imali iskustvo u radu za pozicije gde se trazi radno iskustvo, organizovana je obuka od tri dana u Nisu (5 - 7 marta), ta obuka kosta 120evra i placa se odmah.
Glavni intervju je, koliko sam ja shvatio, 31 marta u Beogradu u hotelu Hayat.
Kako nisu mogli da udovolje mojoj zelji da konkurisem kao bar waiter, ponudili su mi da radim kao bell man. Fora je u tome sto sam imao dve opcije ovog posla, rad na recnom brodu za 470 evra (plata je u evrima), i na kruzeru za 900 dolara mesecno. Razlika izmedju ove dve pozicije je ta sto na recnom brodu samo unosite prtljag (nisu mi objasnjavali sta se radi kada nema ukrcavanja putnika, bukvalno su mi rekli da se samo unosi prtljag), dok se na kruzeru pored toga radi i klasicno ciscenje sobe i sve sto uz to ide. Ovu ponudu sam odbio i odlucio da cekam bolju priliku.
Ono sto mi je bilo takodje interesantno je to da je na intervju bio i tip koji je imao 38 godina, bez ikakvog radnog iskustva na brodu niti u ugostiteljstvu i prosao (konkurisao isto za bar waitera, i poslali ga na obuci jer je pored engleskog natucivao pomalo i italijanski).
I da, ovaj savet ste verovatno ovde procitali milion puta, ali posto meni nije to bilo dovoljno, ponovicu vam milion i prvi put da ne pravite istu gresku kao ja.
Ostavite nervozu i tremu iza sebe i kada spikate engleski ne razmisljajte o tome da li pricajte pravilno, SAMO PRICAJTE!

Nadam se da sam ovim postom bio nekom od pomoci b00/

Offline Dejan011

  • Registered
  • *
  • Posts: 72
    • View Profile
Re: Preliminarni intervju u Nisu, za Royal i Princess
« Reply #42 on: 10/March/2010 »
Ono sto mi je bilo takodje interesantno je to da je na intervju bio i tip koji je imao 38 godina, bez ikakvog radnog iskustva na brodu niti u ugostiteljstvu i prosao (konkurisao isto za bar waitera, i poslali ga na obuci jer je pored engleskog natucivao pomalo i italijanski).
Ne znam da li je u pitanju ista osoba,ali ona Makedonka što je držala obuku je jednom što nije baš znao dobro italijanski rekla da nauči još bolje i da će ga ispitati za dve nedelje preko Skajpa,pa ako ne bude znao neće moći da konkuriše na Royal.
Ja sam hteo da probam sa ruskim koga znam nešto malo iz osnovne što sam učio,ali rekoše da treba da se poznaje drugi jezik bar na nivou konverzacije,tako da sam od Royala definitivno odustao i idem na Princess.

A glavni intervju za Princess je 31.marta u Beogradu u hotelu Holiday Inn‎,tako mi je Milan rekao.

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: Kouzon, Niš
« Reply #43 on: 07/April/2010 »
Nov sam ovde i ne znam gde da pitam.

Nemam iskustva u ugostiteljstvu a radio bih kao konobar, da li agencija organizuje neki trening?

Spreman sam da ucim i mnogo toga sam naucio uz ovaj forum (hvala), kao npr sastojke koktela  i svasta nesto.

Ili ako ima negde neki kurs u srbiji koji bi mi koristio?

Engleski govorim prilicno dobro, skoro bez naglaska, pisanje mi je malo zardjalo ali nece mi valjda traziti da im pisem romane?

Offline vanjarez

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Kouzon, Niš
« Reply #44 on: 14/May/2010 »
Poz Sefu a i svima  ostalima.
Ja sam bio na preliminarnom intervju u Nisu za agenciju KOUZON 7 maja. Intervju sam po sebi nista strasno cisto propitavanja malo engleskog u zavisnosti za koju poziciju apliciras na brodu,neki ljudi su izasli za 2,4,5 min ja sam se malo vise zadrzao. Generalno apliciram za "bar waiter" aka "bar server",tokom intervjua celo vreme sam pricao sa nekom devojkom na engleskom jer sam objasnjavao sta sam radio u engleskoj i sl tako da mi engleski nije problem. Pored price za posao vise smo se salili nego pricali ozbiljno  :haha:
Taj isti dan smo mogli da ostanemo na obuci koja je u tajanju od 3 dana.ja licno nisam hteo ali cu da idem u bg na obuku trening 25.26.27 maja trening se odrzava u hotelu N vozdovac ulica bilecka 57 mada su rekli da ce trening biti posle preliminarnog intervjua.Glavni intrvju se odrzava za 3 nedelje otprilike za "princes" a posle njih dolazi "royal internacional"(celebrity,royal carribean,azama cruses). Receno mi je ako princesu nebude trebali "bar waiteri"da ce rojalu trebati sigurno.obe kompanije su dobre iz prostog razloga jer ti princes placa kartu a na royalu je bolji novac.moj drugar radi za celebrity i ekstra je zadovoljan i vise nego extra.ako vam treba informacije pisite.poz svima. :plovim: