Author Topic: Personalni trener na brodu  (Read 20914 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Maskerano

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Personalni trener na brodu
« on: 06/May/2011 »
Pozdrav svima !

Pratim vec duze vreme ovaj Forum i bas me zanima spa department jer mi je ostao jos diplomski da odradim da zavrshim  dif za fitnes trenera  i imam 23 godine . Vidim da neki imaju odbojnost prema spa departmentu a neki ga bas i gotive  , zanima me ako ima neko ko je bio kao personalni trener na brodu da kaze nesto vise o poslu posto cujem da kao personalni trener nemash platu nego radish za procenat od prodaje  preparata ? Sta je tu tacno a sta nije i jos sto me zanima je dal ti kao personalni trener prodajesh proizvode ili drzish odredjene fitnes programe  ili pak upoznajesh ljude sa spravama  ...to bas nisam najbolje razumeo jer vidim tamo u uslovima za taj posao treba da imash odredjene licence a po nekim pricama ovde na forumu  to bas i nije tako . Znaci zanima me bas sam radni dan i sve oko toga koliko se razlicitih programa drzi  i to .... ako neko ima da mi dogovori na ovo pitanje bio bih mu zahvalan al bi predost dao ljudima koji su bas radili kao personalni treneri ili ljudi koji su radili u spa departmentu .


 :run:  Hvala svima na odgovorima unapred  :yahoo:

Offline bobi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Personalni trener na brodu
« Reply #1 on: 09/May/2011 »
Da nitko bas nema nikake info o ovome nikada, nije ovo prvi post na tu temu. Ja nisam nasao ni po google na engleskim nekim forumima ili koje kakvim, nasao sam samo ista pitanja bez odgovora.

Offline Maskerano

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Personalni trener na brodu
« Reply #2 on: 09/May/2011 »
Ha i ja bas cudim oko toga ... niko da nije radio a svi kazu da jer to nabolji i najtrazeniji posao   100 % sam ubedjen da je bar " najmanje "10 ljudi sa nasish prostora otishlo samo nece da se sete da dodju na forum ... uglavnom koliko sam ja skonto citajuci ovaj forum intezivno da je najbolje ici preko neke kompanije a da to nije Steiner . Uglavnom da nekudim nesto sto ni sam ne znam  ... JA licno ne bih isao negde gde nemam fiksnu platu :) Tako da kolege javite se da razmenimo iskustva i posavetujte nas iz prve ruke  =""


Zajedno smo jaci   :run:  +U+

Offline bobi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Personalni trener na brodu
« Reply #3 on: 09/May/2011 »
Pa kad več spominješ to da nema fiksne plače,  ok, shvačam da ljudima nije svejedno ali opet pa nemoze se desiti da mjesec dana na kruzeru nema posla pa da ostanes bez love, nema su rekli na intervju da računamo u početku 2000 dolara ako radimo ispod toga da je problem u nama jer to je tamo neki prosjek a navodio se i primjer nekih cura koje su gurale preko 4000 dolara ali opet shvačam zasto, jer koliko sam shvatio vise ti se isplati prodati jedan neki njihov preparat za mrsavljenje koji kosta i po 1000 dolara nego voditi 5a mozda i vise treninga, veča je lova, tako da su to vjerojatno neke zgodne cure sa dobrom spikom koje su uvaljivale hrpu proizvoda bogatim amerikancima koji su padali na njihov šarm. :rofl: :rofl:

Ja ču morati šišati filipince za 5 dolara da bi pokrio tu razliku :haha: :haha:

Kako god ja za London idem u 9 mjesecu pa sta bude bit če, samo pozitiva, a uvijek se mozes vratiti ako ti se ne svidja na kraju krajeva. :hekla:

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: Personalni trener na brodu
« Reply #4 on: 09/May/2011 »
nisam radila u spa, ali evo sto znam pa ti mozda pomogne:
dakle, placa nije fiksna, zaradjujes koliko preparata prodas + ima nekih programa na brodu koji se placaju (yoga, pilates, spinning) pa onda ovisi koliko gostiju skupis... rade vas dvojica u teretani, ali ne znam kako im je rasporedjeno radno vrijeme. sve u svemu, nije mi se nijednom ucinilo da je netko od trenera bio nezadovoljan placom.
Labor improbus omnia vincit.

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Re: Personalni trener na brodu
« Reply #5 on: 09/May/2011 »
Ja samo mogu reci da je moj drug odradio jedan ugovor na Celebrityu kao fitnes trener,i da je nakon toga dao otkaz jer nije bio zadovoljan platom.
Ali treba uzeti u obzir da je on takodjer radio u Grckoj 4 godine kao zabavljac i kao trener,pa je to vjerovatno i bio razlog nezadovoljstva.
I da,plata mu je bila oko 1600 $. Toliko..  :uzdravlje:

Offline bobi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Personalni trener na brodu
« Reply #6 on: 09/May/2011 »
Eto barem nešto smo saznali, polako ali sigurno i riješit čemo taj misterij. :rofl: :rofl:

Offline Maskerano

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Personalni trener na brodu
« Reply #7 on: 10/May/2011 »
Hvala ljudi na odgovorima... tako volim da cujem malo vishe verzija i skustva sa tom temom jer bas je slabo komentarisana bas ova tema uglavnom su svugde ista pitanja ... znaci da rezimiramo radish bez fiksne plate i prodajesh preparate i drzish treninge  i to ti je plata  naspram toga je i radno vreme odredjeno   +U+ shvatam ... znaci posao se zasniva na tom licnom kvalitetu da prodash nesto i da privucesh ljude .

Hvala jos jednom svima i ako neko jos ima neko ispustvo sa ovom temom neka postavi sto vishe to bolje  :yahoo:

P.S. bobi puno ti srece zelji i da nam podelish tvoja iskustva sa nama  kad se vratish sa broda i da nam javish kako je bilo u Londonu :)  :yahoo:

Offline bobi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Personalni trener na brodu
« Reply #8 on: 10/May/2011 »
Hvala na dobrim željama, izvještaji če biti redovni.  :uzdravlje:

Offline bobi

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Personalni trener na brodu
« Reply #9 on: 07/June/2011 »
[yt=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=eq7DVJg-tso[/yt]

Evo neki dečki što rade kao fitnes treneri za steiner pričaju o životu na brodu.
 :plovim: :plovim: :plovim:

Offline nema se para

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Personalni trener na brodu
« Reply #10 on: 22/July/2011 »
Dakle, da razjasnimo misterij personalnog trenera iliti personal trainer ili fitness trainer, ili nije važno kako , ugl .......

Agencija (posrednik) vam uzme 300 do 400 eurića, pa se traži američka viza koja vam uopće neće trebati jer nas balkance ne šalju NIKAD u Miami ili neki drugi američki gradić na east coast ali dobro to je još dodatnih 100 do 200 eura. Zatim je tu za*****ancija oko ispunjavanja on line upitnika za vizu, pitanja tipa da li ćete se prostituirati kad budete in the usa, imate kakvih ratnih iskustava (hvala bogu bio u ratu,završio vojsku, šalim se), da li ste ikad zanijekali US law i tako dalje i bliže u nedogled.

Ondak si rezervirate lijepo preko Ryan Aira povoljno kartu do Londona za nekih 20 eura primjerice, pa idete opet on line ispunjavat pa vas pita jel imate prtljagu, a ne ti imaš, opala 30 eura karta skače plus 10 eura za neke još dodatne stvarčice šta vam puštam da sami otkrijete, pa kad se dođe na airport a vaga kaže imate 3 kg preko onog što ste checkirali, opala 20 eura po kigli viška plaćaj brate, a nisi još ni do Londona došao,

Pa dođeš u London (Steiner Akademija), pa yuhuhu 250 funti platiš lekara, kažeš "Ali doktore pa ja sam napravio lečnički", ma boli njega, pa još ako vidi da si malo jači kaže ti znate kolega morat ćemo dodatne testove da radimo (čitaj plati još 50 funti) jerbo su nalazi proteina jetre šta li već izmisli, mnogo zabrinjavajući.....

Onda 500 funti platiš steiner-ovcima šta će ti u idućih 3 tjedna mozak ispirati učeći te kako navesti goste da se osjećaju debelo nevoljeno i patetično te im stoga nema izlaza nego da kupe čudesne pilule koje ćete da im prodajete i ako ih prodate za 10.000 eura vi imate zaradu od 1.000 što nije loše.
U stvari ako im prodate za milijun eura vi imate 100.000 eurića laganih mjesečno,

Zvuči fantastično, ali realno stanje stvari jest da ako ste zaista dobri što na kraju i postanete ako odradite ugovor do kraja, iako moram priznat da jako malo njih znam koji su to napravili, uspijete mjesečno prodati 2.000 do 3.000 eura, što je 200 do 300 eura zarade, hm hm, ...
Nego zanemarimo li taj detalj radi se o poslu koji može biti težak ili lagan, ovisi kakav ti schedule složi spa manager, budiš se ujutro oko 7, brijanje, doručak, sastanak, po teretani zujiš, odradiš pilates, yoga, abs workout, spinning možda par puta tjedno i najviše seminare radiš, što znači ispred gostiju pričaš o tome što su te u Londonu učili i onda ih navabiš na privatne konzultacije di im oči u oči pričaš još malo više i prodaješ ili pokušavaš prodati proizvode za mršavljenje.

U podne je ručak, u 7 je večera i u 10 si slobodan, ta daaa.
THE END...........
Dobre strane su da upoznaš nove ljude, osamostališ se, proputuješ svijetom, ovisi o cruisu, jedeš kad oćeš, i imaš nešto čarobno kao fitness trainer jer si ili sam, ili ste dvoje, ili max troje vas je na cijelom brodu, što znači da si posebniji i trener si pa bi se svi družili s tobom.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Personalni trener na brodu
« Reply #11 on: 23/July/2011 »
Samo bih dodao kod mene na brodu ima 2 personal trenera u spa, i mnogo se zale. Nema para tako kazu. Posto ih je 2 sve sto naprave od prodaje detox preparata dele na 2 dela. Koliko sam razumeo mesecno zaradjuju oko $1300-$1500 maximum. Rekli su mi da dosta zavisi od broda, gostiju i naravno veci brod vise para. Staff pozicija ali mala zarada.

Offline Maskerano

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Personalni trener na brodu
« Reply #12 on: 23/July/2011 »
" Nema se para "...puno ti hvala na ovim informacijama ...tako sam i ja nesti imao u glavi al sad mi je puno jasnije ... odprilike sam i kontao da je to to al ti si mi sad jos vishe otvorio oci ...  Iskreno kad malo vishe istrazujesh nadjesh svasta tako da  ljudi nije steiner jedina kompanija  ... po meni ona je najloshija kompanija sto se tiche spa ...   ima i boljih .  Sve to sto je "nema se para" i sto je rekao "pomagac" je tacno  ... isto to mi je rekao i moj drugar koji je na brodu .  E sad dal je neko cuo o Canyon Ranch spa na QM2 .. o toj kompaniji sam cuo sve najbolje ... da je plata oko 3000 $(nije 100 % sigurno...nije provereno ) da ti oni refundiraju troshkove  sve sem karte do broda ... ne treba nigde da se ide na dodatna obucavanja ( tipa London ili bilo gde drugde ) i plus placen ti je odmor ...I ono najvaznije je da neprodajsh nista i nikakve preparate ...znaci ti si kod njih fintes instruktor a ne  neki  prodavac :) .....  tako da ako neko zna jos nesto o ovoj kompaniji nek javi bilo bi dobro da razmenimo iskustva o ovome a mislim da je korisno  :)  :yeah:

Offline nero7

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Personalni trener na brodu
« Reply #13 on: 31/July/2011 »
odlične informacije, da ima još ko pa da iz prve ruke još objasni kako je sa drugim kompanijama? j****h prodaju nisam ja prodavac nego osobni trener i nutricionista :D

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
Re: Personalni trener na brodu
« Reply #14 on: 31/July/2011 »
malo je pozicija na brodu na kojima nesto ne prodajes. ni fotograf nije prodavac, pa opet dobar dio vremena prodaje. cak i youth staff prodaje, a zamisli vjerodostojnosti onog tko ti cuva djecu, a u isto vrijeme pokusava uvalit nekakve majice i medvjedice.
nemoj se toga plasiti, nece ti odmoci. mozda skuzis da ti prodaja zapravo lezi. :) mozda ti u buducnosti dobro dodje.