Author Topic: Interview u Budimpešti - 23. i 24. May 2011  (Read 27801 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pcmac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Interview u Budimpešti - 23. i 24. May 2011
« Reply #45 on: 19/May/2011 »
Nije ti to Marlins test.
To je test sa predavanja na treningu, moze se jako lako prepisivati, ali ako slusas pazljivo sve sto ti predavaci govore, procitas par puta posle toga, ne treba ti prepisivanje  oT

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Interview u Budimpešti - 23. i 24. May 2011
« Reply #46 on: 19/May/2011 »
Nije ti to Marlins test.
To je test sa predavanja na treningu, moze se jako lako prepisivati, ali ako slusas pazljivo sve sto ti predavaci govore, procitas par puta posle toga, ne treba ti prepisivanje  oT
Ne prica decko o tome nego o Marlins testu engleskog koji se radi online.

Offline pcmac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Interview u Budimpešti - 23. i 24. May 2011
« Reply #47 on: 19/May/2011 »
Ne prica decko o tome nego o Marlins testu engleskog koji se radi online.
On je napisao ovo:
Kad ste vec kod testova,ja sam juce radio Marlins test (Kouzon agencija) ali sad po novom radi se online, tako sam ga ja radio,tako da nema prepisivanja,ne znam kako ste vi preko SF?

Posto je covek pitao kako se radi preko Safe Cruise ja sam mu lepo i odgovorio!!!

Kako volim pametnjakovice kad se ukljucuju a pametniji su kad cute!!!

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Interview u Budimpešti - 23. i 24. May 2011
« Reply #48 on: 19/May/2011 »
On je napisao ovo:
Posto je covek pitao kako se radi preko Safe Cruise ja sam mu lepo i odgovorio!!!

Kako volim pametnjakovice kad se ukljucuju a pametniji su kad cute!!!

Decko, sta je sa glavom? Na taj nacin mozes sa drugarima da razgovaras, ovde se ipak trazi neki kulturniji nivo komunikacije.
Bio sam na Safe Cruise obuci pocetkom Maja 2011. godine i radili smo Marlins test online bas kao sto je on opisao. Ti mu nisi "lepo" odgovorio nego potpuno pogresno. Mozda je tako bilo kad si ti isao ali sada se radi drugacije.

Offline steff 189

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Interview u Budimpešti - 23. i 24. May 2011
« Reply #49 on: 19/May/2011 »
Jeste to Marlins test,u sustini ok je ljudi,samo sam hteo da kazem kako se do skoro radio pismeno ili usmeno(nisam upucen bas) a evo sada su uveli da se radi online,ostao mi je samo jos psihotest i pravac Budimpesta.

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Re: Interview u Budimpešti - 23. i 24. May 2011
« Reply #50 on: 19/May/2011 »
Jeste to Marlins test,u sustini ok je ljudi,samo sam hteo da kazem kako se do skoro radio pismeno ili usmeno(nisam upucen bas) a evo sada su uveli da se radi online,ostao mi je samo jos psihotest i pravac Budimpesta.
Sve ti je to opusteno, ne brini nista.
Ni taj Marlins online nije tezak, cak ima i dosta pitanja iz onog probnog testa koji je vise puta postavljan na forum. Mislim da iz ove grupe od 100-tinjak ljudi niko nije imao ispod 70%

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Interview u Budimpešti - 23. i 24. May 2011
« Reply #51 on: 19/May/2011 »
Ja ne pričam o marlins testu koji je usput da kažem bio lak !
Ja pričam da sam završni test posle treninga  uradeo jako slabo bar po mom mišljenju.
   
     Razlozi :

 1. Nije se moglo prepisivati ! Bar neki nisu mogli da ne objašnjavam detaljno sad ali nije moglo !

 2 Nisam imao vremena da ga učim niti uslova za to !

 3. Nisi mogao samo slušanjem da sve zapamtiš pošto je bilo previše (zbunjujćih) info u malom vremenu.


Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: Interview u Budimpešti - 23. i 24. May 2011
« Reply #52 on: 20/May/2011 »
Ja ne pričam o marlins testu koji je usput da kažem bio lak !
Ja pričam da sam završni test posle treninga  uradeo jako slabo bar po mom mišljenju.
   
     Razlozi :

 1. Nije se moglo prepisivati ! Bar neki nisu mogli da ne objašnjavam detaljno sad ali nije moglo !

 2 Nisam imao vremena da ga učim niti uslova za to !

 3. Nisi mogao samo slušanjem da sve zapamtiš pošto je bilo previše (zbunjujćih) info u malom vremenu.



Nemoj se samo puno sekirati, ja sam sve prepisao...  :banana: nije to bitno, bitno je da se dobro spremis za finalni, a o ostalom ne razmisljaj... ako treba neke literature, javi mi se porukom da ti posaljem na mail, i no sikiriki!

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Interview u Budimpešti - 23. i 24. May 2011
« Reply #53 on: 20/May/2011 »
Hehe, ok drugar. Sta imas od literature , na sta mislis?

Pozdrav.

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Interview u Budimpešti - 23. i 24. May 2011
« Reply #54 on: 25/May/2011 »
Ok ljudi i kako je bilo ? Ko je sta dobio ? Bilo je i nekih nekoretnosti, nisu svi zadovoljni, prolaznost nije losa ali nije ni odlicna !
Ja lično sam bio zadnji 24 maja i dobro sam prosao na razgovoru. Dobio sam 3rd cook za sta sam i aplicirao !

" We suggest you for 3rd cook, Good luck and thank you " !

Pričajte . . . .

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interview u Budimpešti - 23. i 24. May 2011
« Reply #55 on: 25/May/2011 »

" We suggest you for 3rd cook, Good luck and thank you " !


čestitam, dobar početak ... samo strpljivo dok se ne snađeš u onoj džungli, 1st cook Indijac mi je bio cimer na DCL, imao je oko$2.000
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Interview u Budimpešti - 23. i 24. May 2011
« Reply #56 on: 25/May/2011 »
Hvala šefe, naravno, početak treba preživeti.

Offline xmanbg

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Interview u Budimpešti - 23. i 24. May 2011
« Reply #57 on: 25/May/2011 »
Srecno svima u Budimpesti i javite sta ste uradili.

Preziveli smo Budapest :)
Vecina ljudi je razocarana jer je malo njih dobilo buffet steward, delili su ass. buffet steward sakom i kapom.Imam utisak da su unapred znali, ok dacemo 10-ak buff. stew., a ostalo ass. buff. bez obzira na znanje, nastup, utisak....Nisu fer!Ja nisam ni ucio posle treninga, ali sam dobro prosao, tj. imao sam ludu srecu da ubode pitanja koja znam, onda kad je video CV rekao je Zoliju pa ovaj decko zna mnogo, pogledaj CV, ali je jako nervozan sto se i vidi!!I stvarno jesam bio, napravio sma par lapsusa, ali u principu sam bio dobar.Nije mi nista rekao konkretno, nego da ce mi javiti za par dana da li sam buffet steward ili ass. buff. stew.Bilo je ljudi koji su sazvakali skripte i imali su iskustva, a dobili su ass. buff. stew., onda vidis kako posle njega izlazi lik koji ne znam recenicu da sastavi na engleskom, a dobili su iste pozicije....Nema smisla!Poostrili su kriterijume, mora sve da se zna!To su rekli i ovi iz Safe Cruise!Ono sto je jos gore, za ass. buffet stewarda se ceka od 4 do 6 meseci, tako su nam rekli, a vecina ljudi je i dobila tu poziciju.Prencess je skoro prodao jedan brod, tako da ih sad ima 16, mada to u principu i nema veze......ali 4,5 meseci je baaaas mnogo... :(
Najcesce postavljana pitanja su bila namrojati onaj CREDO, delovi broda, npr. nacrta 3 case pa pita koja je za sta, onda oblici steakova, paste, postaviti sto, sluziti vino, pitao je recimo koji deo od krave je najkvalitetniji, koji se najcesce uzima za steakove, (smesno), a odgovor je ledja....:) kao da smo aplicirali za mesara..:), zatim na koje sve nacine mogu jaja da se spreme.....to se vrtelo, a pitao je svakoga bar po 8 pitanja i onda samo belezi sta ne znas...Mnogo su poostrili kriterijume, to je definitivno tacno!Sacekacemo pa cemo videti, koliko ce ko brzo da ode, bitno je da je vise gotovo sa testovima, treninzima i intevjuima...:)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Interview u Budimpešti - 23. i 24. May 2011
« Reply #58 on: 25/May/2011 »
 :rofl:

koji deo krave je najbolji ...  :rofl:  :rofl:

Ljudi ... kad dodjete na brod i vidite sta vam je posao, bicete u shoku. Oni bez osnovne skole mogu to da rade.
Razlika izmedju assistant i direktno buffet steward je vazna, moze znaciti jedan cijeli ugovor u praksi. 8 mjeseci.

No ipak, sve to ima smisla sto oni rade.
Poostrili su kriterije jer mogu. I ja bih na njihovom mjestu. Mada bih ja akcenat bacio na to da vidim tko je psihicki jaci i motiviraniji, a ne da pitam koji deo krave je najbolji.

Nemojte da vas zavarava kravata, odijelo i astronautska pitanja, tko god ode na ove dvije pozicije bit ce na stvarnom testu u samo jednoj oblasti - psihickoj stabilnosti. Posao je monoton, jednolican, neizazovan, ne zahtjeva upotrebu mozga (guranje kolica, brisanje stolova, nosenje jela na liniju, bocica sa sanitajzerom, donesi ovo, odnesi ono ...).

Naravno, sve je to bolje nego sjediti kod kuce, a najveca stvar je sto je dobro placeno i sto vam otvara perspektivu.

Sretno  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: Interview u Budimpešti - 23. i 24. May 2011
« Reply #59 on: 26/May/2011 »
E kakvi smo, napravili grupicu na fejsu i zapostavili dragi nam forum... necemo tako...

Drugari, u Budimpesti je bilo do j..a !!! Ja sam bila u prvoj grupi (ponedeljak) krenuli smo iz NS-a oko 10, stigli tamo oko pola 4, presvukli se, ajd svi na kafu, cugu, u 6 se vratili, pocetak je malo kasnio, gospoda iz Princess-a su nam se veoma profesionalno obratili pre pocetka intervjua, izvinili se na kasnjenju, odrzali uvodni "ohrabrujuci" govor razbijanja treme, i od tada je sve islo relativno brzo...
Sto se tice konkretno mojih 15 minuta , mogu da kazem da sam se isprichala sa chovekom kao da mi je najbolji drugar, kvalitetno smo se zaj.bavali , a od pitanja koja postavljaju (tj. koja su meni postavljena) za poziciju Youth Counselor-a izdvojicu one kojih se secam :) " Ako primetite da jedno dete preuzima ulogu vodje u grupi, kako resavate taj problem i menjate njegovo ponasanje" , "Zamislite da vam dodju roditelji koji imaju dvoje dece , jedno ima 12, drugo 13 godina, i oni zele da ih stave u istu grupu a to je po nasim pravilima nedopustivo, kako cete objasniti roditeljima da je to nemoguce" , "Od cega se sastoji vas trenutni posao" , " Zasto mislite da je service credo toliko vazan" , to je to cega se secam, bilo je tu jos kojecega, u svakom slucaju razbila sam taj razgovor :D .
U povratku smo se momachki napili svi zajedno, iz gitaru i mnogo cuge...
Cekamo petak i zvanicna obavestenja !
 :-*
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.