Author Topic: Crew reassignment  (Read 3039 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nbeldar

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Crew reassignment
« on: 16/May/2011 »
Dali neko zna kako i preko koga da uradim Crew reassignment??? Naime,odradio sam ugovor 2009,sad bih na jos jedan,da idem preko agencije ili da ih obidjem?

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Crew reassignment
« Reply #1 on: 16/May/2011 »
Mislim da max shto mozesh 6 mjeseci.

Morash preko agencije.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Crew reassignment
« Reply #2 on: 17/May/2011 »
Dali neko zna kako i preko koga da uradim Crew reassignment??? Naime,odradio sam ugovor 2009,sad bih na jos jedan,da idem preko agencije ili da ih obidjem?
Posalji mail u HR dpt i saznaj sve sto te zanima.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Crew reassignment
« Reply #3 on: 17/May/2011 »
Dali neko zna kako i preko koga da uradim Crew reassignment??? Naime,odradio sam ugovor 2009,sad bih na jos jedan,da idem preko agencije ili da ih obidjem?

Reassignment? Reassignment mozes napraviti jedino ako imas assignment. A ti ga nemas.
Ono sto kompanije prakticiraju je da poslije nekog duzeg vremena na odmoru, (koje je drugacije od kompanije do kompanije), ispadas iz rotacije i gubis sve prethodne bonuse te pocinjes ispocetka, kao newhire.

Ako si se rastao sa kompanijom u miru i nisi sve poslao u pm na rastanku, posalji mail HR departmentu, po mogucnosti direktno na brod na kojem poznas nekoga.
Agencija isto moze pomoci, ali znas kako to ide kad imas posrednika ...
Veliku ulogu igra i tvoj "performance evaluation" koji je vjerovatno ostao negdje u vitrini kompanije, i bit ce ponovo pregledan ako zatrazis nazad.
Ako si bio nezgodan igrac, sada je njihov red da budu nezgodni.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Crew reassignment
« Reply #4 on: 17/May/2011 »
cuj stari ovisi ti o mnogo faktora,
kao sto je vec receno, ovisi o tome koji si odjel, u kojoj kompaniji, kako si otisao i koliko si dugo bio van firme.
evo ti konkretno moj primjer.
radio sam na carnivalu kao guest service jedan ugovor u 2009. moja supruga je radila isti posao na istom brodu, ali je dosla 2 mjeseca kasnije tako da kada bi otisli na odmor bili bi uvijek 2 mjeseca u raskoraku stoga smo odlucili napraviti pauzu.
dogovorili smo se sa seficom i uredom u miamiu te sam ja odradio svoj ugovor do kraja a supruga je otisla kada i ja, nekih mjesec dana prije kraja svog ugovora.
kada smo se vratili ozenili smo se i rijesili faks te smo negdje u 12 mjesecu 2010. god. na nagovor nase bivse sefice pokrenuli postupak da se vratimo natrag na brod. no medjutim, na nas mail da bi se vratili smo dobili glatku odbijenicu od ureda, usprkos preporukama sefice i odlicnim evaluacijama.
jednostavno se kompaniji nije dalo zafrkavati sa nama kada danas u svijetu ima toliko slobodnih radnika koji nemaju nikakave "repove".
kada smo dobili tu odbijenicu mi smo se pomirili sa cinjenicom da se ne vracamo natrag na carnival pa smo odlucili ici na drugu kompaniju.
no eto, nedavno je carnival imao razgovor za posao za guest services preko a priori u opatiji i nama vrag nije dao mira te smo se javili suzy (preko koje smo i prvi puta isli) i dosli na razgovor.
na razgovoru smo objasniti frajeru iz kompanije sto je sve bilo u periodu kada smo bili doma, zasto smo otisli i kako smo sada kada smo gotovi sa svime spremni se vratiti. on je generalno nas bio spreman odmah uzeti, ali se morao konzultirati sa uredom. david steedman, frajer iz ureda, je pak nacelno bio za da nas uzmu opet, pogotovo jer smo imali odlicne evaluacije ali im je svima smetalo sto smo otisli na nejasan nacin. odnosno, smetalo im je sto im se nismo javljali u periodu kada smo bili doma kako bi oni znali dali da racunaju na nas ili ne.
uglavnom, i ekipa iz ureda i frajer koji je vrsio intervju su bili nacelno za to da nas prime, ali se nisu mogli dogovoriti pa su kontaktirali nasu bivsu seficu na brodu za njeno misljenje i naravno ona nas je preporucila da nas prime (ona nas je i potakla da se ponovno vratimo natrag na brod) tako da smo mi eto u procesu rjesavanja papirologije i negdje tokom ljeta bi se trebali ukrcati.
do sada smo rjesili ljecnicki i odlusali predavanje za matrikulu (sutra idemo predati papire).

poanta svega je, sve se moze ako si ostavio dobar utisak tokom svog vremena provedenog na brodu i ako uspijes pravilno iskomunicirati ono sto zelis onome kome zelis...i da, naravno, o svakom svom koraku obavijesti kompaniju jer svi smo mi za njih samo brojevi i ne mogu nas pratiti individualno ako se mi sami za to ne pobrinemo :).