Author Topic: Banex23, Assistant Waiter, Carnival  (Read 3832 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Banex23, Assistant Waiter, Carnival
« on: 17/May/2011 »
Korisničko ime: Banex23   
Država: Srbija
Spol: M
Kompanija: Carival Cruise Lines
Pozicija: Asst Waiter


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Prvi kontakt sa kruzerima sam doziveo na letovanju u Turskoj kada sam upoznao par crew membera sa RCCL Navigator of the Seas I sa njima razmenio par iskustava I stekao utisak da to I nije lose za probati.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Mogucnost bolje zarade nego na tadasnjem poslu, putovanje na neke od egzoticnih destinacija, usavrsavanje jezika, upoznavanje novih ljudi I novog nacina poslovanja.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Preko SEA Agencije iz Beograda jer su u to vreme bili jedini u Srbiji za koje se znalo da su uspesni u poslu a I zbog toga sto sam skapirao da su u bliskoj saradnji sa EP iz Zagreba, inace presuda je bila blizina.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Odabir kompanije Carnival Cruise Lines je bila puka slucajnost, zato sto su imali interviju za par dana a I svideo mi se neki njihov poster na zidu u agenciji

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Sam interviju nije trajao vise od tri minute, sve je bilo nesto nevezano za posao na moje zaprepascenje I stekao sam utisak da je to kao nesto proforma tek onako da nesto pricamo dok Eric Chinoy ne upise podatke u listu kandidata I kada je upisao samo mi je pozeleo srecan put. Stekao sam utisak da me uopste nije ni slusao.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Nesto malo jace od 1000 eura, ne racunajuci novac koji sam poneo ako nesto krene po zlu.

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Pa sama priprema je bila pod geslom idem pa ako nije to sto ocekujem uzimam kartu I nazad kuci.Sa sobom sam poneo neke neophodne elektronske stvarcice,pribor za licnu higijenu I veoma malo garderobe jer sam u napred znao da cu nakupovati tonu stvari u USA.

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Pa prvih par dana na brodu sam se osecao bas pogubljeno, neko ti kaze idi u taj I taj dining room po vestove a ja kao sta je dining room I kako doci do njega.
Ogromna masina sa milion hodnika. Samo upoznavanje sa Maitre’d I F&B menagerom je bilo poprilicno stresno samo par minuta po dolasku na brod.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Ne nesto posebno, odmah je postalo ocigledno da nije bas sve kao na slici u brosuri. Veoma brzo se zakljuci da je to jedna velika luda kuca.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Pajezano mafia,u momentu mog dolaska na brod svi u back dining/u su bili sa Balkana tako da sve moguce tipove sam dobijao od njih I samim tim su tih prvih dana ucinili manje stresnim za mene.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Pa u pocetku nisam ni imao vremena da mislim na ogranicenost ali svakim danom sam otkrivao po neki za mene novi deo broda. Nije mi se cinilo uopste kao ogranicen prostor,verovatno zbog dobrodg drustva I mog pozitivnog stava. Sve je dobro kada je open deck dovoljno veliki I kada imas dobar raspored da mozes svaki dan svrckati napolju.

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Manje vise da jer toliku platu nisam imao u maticnoj zemlji,ali za toliko rada ta plata od 1050 USD nije ekvivalentna.Sto bi rekla jedna koleginica mnogo malo para za ovoliko planinarenja.
Kasnije I sam shvatis da ima nacina da zaradis I neki extra kesh kada si u room serviceu ili Dining room/u, ali citajuci iskustva drugih sa ostalih kompanija I dalje je to daleko manje.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Za ukupno devet meseci koliko sam proveo na brodu ama bas niko nije bio promovisan,ustvari jeste jedan decko iz Rijeke u Asst Maitre’d ali su ga ubrzo I vratili a staru poziciju I poslali na transfer.E to je bilo jadno od strane kompanije I tu se videlo ona prava slika CCL.U tom treutku je postalo ocigledno da nije sve u trudu I zalaganju.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Super,to I jeste ono sto vuce masu ljudi da idu na drugi,treci,peti ugovor. Extra prilika da upoznas raznovrsne ljude razlicitih nacionalnosti I kultura sa svih strana sveta.
Sa nekima od njih postanes I ostanes stvarno dobar prijatelj a sa nekima ne.

  • Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Najbolje opisuje rec raznovrsni,postoje ljudi vredni pomena a ima I onih koje ni neupoznas.

  • Kako biste opisali putnike?
Gosti ko gosti su meni bili ok.Nisam imao ni jednu neprijatnu situaciju sa njima.Tipicni su za Carnival,mladi ne toliko bogati I ne bas galantni,neka niza srednja klasa.
Mada sve to zavisi od kruza do kruza. Cena kruza dihtira I kakvi su gosti, sto duzi kruz bolji su I gosti. Najveci procenat gostiju je starosti od 25 do 35 godina.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
U prva dva meseca nisam imao bas nesto mnogo vremena za zujanje napolje, naredna dva meseca oako ugrabi se vremena I za to, a zadnjih pet meseci na YTD rasporedu svaki ali bas svaki port day sam provodio napolje, zahvaljujuci nekom blesavom rasporedu po kome sam radio 6-7 sat na dan max.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
El Cid Cozumel, Greek restoran Nassau, Gradska plaza Freeport, Key West, I naravno PJ Coffie New Orleans!

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Dobre strane su sto se mogu posetiti neka egzoticna mesta koja malo ko vidi u svom zivotu,moze se ustedeti nesto para,istrenirati tolerantnost I razviti poslovne sposobnosti.

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
To je posao gde covek se ponasa kao masina,mnogo rada,veoma malo vremena za odmor.Najbitnija je samo-organizacija I ne gubiti vreme uzalud.

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da naravno jer je extra prilika za usavrsavanje,sticanje nekih novih znanja I vestina,ali morate imati u glavi da je to ipak samo posao I da tu emocija nema.

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Moj savet je da pucaju na sto jace pozicije I bolje je I da se precene,jer za vecinu kompanija nije moguce menjati poziciju na prvom ugovoru,dosta se radi tako da radite ono sto volite ili bar mislite da volite.

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Napomena:Ukoliko vam se nesto bas I nesvidja nemojte cutati nego to stavite jasno do znanja I ostalima a mendzmentu na prvom mestu jer svako se bori za sebe u sklopu tog nekog velikog tima.
Sve predrasude I zablude slobodno ostavite kod kuce jer cete se brzo uveriti u suprotno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline marvell

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Banex23, Assistant Waiter, Carnival
« Reply #1 on: 05/June/2011 »
Za tvoje vrijeme je jedan decko iz rijeke promovisan u ass maitred?hahahaha,da nije zvonimir?on je sada tu samnom na lib,lud ko puska :P