Author Topic: Kakve su mi sanse da upadnem u A/V?  (Read 2386 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Double Trouble

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
  • Bogova je vise, a ja sam samo jedan !
    • View Profile
Kakve su mi sanse da upadnem u A/V?
« on: 19/May/2011 »
Pozdrav svima, lepo sam ja ovo sve iscitao, ali kao pocetniku potrebna mi je pomoc nadam se buducih kolega.

Iz Beograda sam, radio sam na TV nekada u reziji posao kompjuteriste odnosno graficku realizaciju. Hteo bih da odem na brod i ovih dana cu aplicirati u nekoj od agencija u Beogradu.

Par puta sam koristio TV kameru ali nisam snimatelj, takodje nikad nisam radio montazu.

1. Kakve su mi sanse da upadnem u A/V
2. U kojoj agenciji u Beogradu da apliciram
3. Sta je najvaznije da napisem u CV i sta je potrebno da prilozim uz CV
4. U kojem programu se vrsi montaza
5. Koje poslove koje sada radite kao A/V ste vec znali pre odlaska a koje ste naucili na licu mesta

eto za sada toliko, nadam se da cu dobiti brz odgovor jer bih ovih dana da apliciram

hvala unapred, Ivan

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Kakve su mi sanse da upadnem u A/V?
« Reply #1 on: 10/June/2011 »
Ja cu ti reci koliko aj znam iz price s agentima :

Intervjui za Princess se ne organizuju za AV department tj za snimatelje, ali u slucaju da neko ima puno iskustva, da je stvarno dobar radnik, da prica odlican engleski, onda ce napraviti iznimku i uradice intervju.
Ja ti mogu samo reci da se montaze rade na MAC-ovima, u programu Final Cut.
Inace posao snimatelja tamo je da poprati odredjene , vazne trenutke na brodu, i da ide na tourove s gostima, ekskurzije, da ih snima, da prica s njima , da u sustini promovise taj DVD..Na kraju krajeva, ako je dobra prodaja dvd, dobija se extra novac , koji zna biti poprilicno lijepa cifra kad se doda na platu.

Plate za snimatelja na Princessu pocinjju od 1350 $ , seniori imaju 1800 $.

Eto na koja pitanja ti nisam odgovorio znaci da ne znam o tome nista, al nadam se da bi ti i ove info bar malo pomogle. Zivio

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Kakve su mi sanse da upadnem u A/V?
« Reply #2 on: 17/June/2011 »
1. Kakve su mi sanse da upadnem u A/V
2. U kojoj agenciji u Beogradu da apliciram
3. Sta je najvaznije da napisem u CV i sta je potrebno da prilozim uz CV
4. U kojem programu se vrsi montaza
5. Koje poslove koje sada radite kao A/V ste vec znali pre odlaska a koje ste naucili na licu mesta

Cao Ivane,

1. ja nisam nikada radio na TV stanici (jesam, ali nesto jako kratko i nedovoljno da bih ista naucio) i dobio sam posao Ent Tech - AV na Carnivalu
2. ja sam aplicirao u Sea Agency, ali su me oni proslediti Employment Poweru iz Zagreba
3. pravo da ti kazem, moj CV i propratno pismo su samo pogledali krajickom oka... ja sam se nesto trudio da dizajniram CV (UI dizajner sam) ali msm da bez nekog bitnog uticaja
4. npr. na Spiritu gde sam ja bio se koristi Adobe paket (Premiere, Encore, Media Encoder) dok na nekim se koristi Velocity koji ja nemam pojma kako izgleda i kako funkcionise...
5. imao sam kuci neku consumer video kameru Sony koju sam koristio citavih 5 puta za 5 godina, montirao jesam i to sam znao, TV sam znao da upalim i da menjam kanale, interaktivnu televiziju sam video na slikama u casopisima...

msm da se meni poklopilo sve kako je trebalo... uz malo srece i strpljenja verujem da mozes dobiti posao AVa... u biti, nisu vise toliko bitni snimatelji... vise im trebaju "majstori" koji ce da se zavuku u mali prostor da nameste projektor, da odradis Comedy Show, da snimis Morning Show, da ubacujes nove filmove u IATV i da osiguras da IATV radi kako treba...
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline Gordex

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Kakve su mi sanse da upadnem u A/V?
« Reply #3 on: 17/June/2011 »
Pozdrav,
ali zar nisu svi skoro u zadnje vreme govorili da uopšte za A/V ili IT pozicije,  agencije `uglavnom` ne rade intervjue, nego direktan kontakt sa kompanijama?   

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: Kakve su mi sanse da upadnem u A/V?
« Reply #4 on: 17/June/2011 »
Nekad valja procicati i sta je iznad napisano u prethodnim postovima.  :rtfm: