Author Topic: frkica008, Photographer, Carnival  (Read 2432 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
frkica008, Photographer, Carnival
« on: 21/May/2011 »
Korisničko ime: frkica008   
Država: Croatia
Spol: M
Kompanija: Carnival
Pozicija: Photographer


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
O poslu na kruzerima sam cuo od nekolicine malo starijih prijatelja koji su tada plovili na brodovima Royala I onisu mi razvili ajmo reci ljubav prema putovanju brodovima I takvom nacinu zivota…

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
Kao sta sam rekao taj jedan nacin zivota koji vam omogucava da ste svaki dan na drugom mjestu, imate posao koji vam je redovito placen a najvise rad u organiziranoj okolini…

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prijavio sam se preko A priori odnosno Suzy iz Opatije prema preporuci od jedne cure sa foruma koja mi je ispricala sve o njoj u sta sam se kasnije I uvjerio I svima bi preporucio Suzanu jer je stvarno dostupna skoro od 0-24 ako ne preko neta onda preko mobitela te totalno profesionalna i sto je najvaznije totalno iskrena

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Prijavio sam se za Carnival Cruise Lines za poziciju fotograf, a zasto pa iskreno zato sta su mi se sviđale slikice sta je jedan lik imao na fejsu I totalno mi se to cinilo zanimljivo….a posto u vrijeme prijave nisam imao iskustva sa nijednim poslom vezanim za posao osim medicine nista mi nije drugo palo napamet

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Interview je bio u Zagrebu u prostorijama EP, ne sjecam se tocno gdje. Zapoceli su pripremama sa kandidatima koji nisu uspjeli do tada prikupiti sve papire a onda je dosao Bojan Bjedov wedding photo manager I zapoceo sa prezentacijom o kompaniji, poslu I zivotu na brodu, nakon cega smo se svi ukratko prestavili I onda je bio razgovor jedan na jedan za koji preporucam stanite odmah u red jer su neki cekali po cijeli dan. Intervju je bio prelagan za mene koji nisam imao ni trunke iskustva o fotografiji I bazirao se vecinom na nekom osobnom dojmu I Bojan mi je odmah rekao da bi trebali zapoceti sa odlaskom na brod u 10 mjesecu. Tako sam naslutio da sam prosao sto je kasnije kroz par sati agentica I potvrdila…

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Pa ovako posto sad ima vec 8 mjeseci ne sjecam se tocno ali karta ZG Pariz Miami je bila oko 580 $
Lijecnicki I troskovi putovnja oko 300 $ I agentici 200$

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Uuuuuuuuu previse toliko previse da neke stvari nisam ni obukao tamo, a jedino sta  mi je najvise trebalo nisam imao dovoljno a to je vjerovali ili ne gel za kosu koji je po americi preskup a toliko nekvalitetan a ja ga koristim previse hahahaha I ono standardno donji ves, bijele tenisice, cipele, kosuljice, nesto kratke robe, laptop, mobitel fotoapart I ostale sitnice…

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Prvih par dana ne brodu je bilo totalka ubrzano I toliko se toga dogadalo da se ne ni sjecam svega vise posto sam dosao na brod na kome se odrzavala obuka za fotografe Imagination.
Imali smo malu grupicu hvala bogu I trenericu filipinku koja nes je vodila I nadzirala u svemu od sing on orjentacije do orjentacije po brodu pa do odlaska doslovno na wc I koliko god me je ona nervirala malo sada sam joj zahvalan jer sam toliko puta vidio nove ljude koji su dosli na brod I nitko im iz njihovog departmenta ne pokaze nista te sve moraju sami pronaci a to im dodatno otezava prilagodbu…

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Kompanija ima te svoje procedure koje su neophodne za bilo koje radno mjesto tipa tih kojekavih orjentacija a sve drugo dolazi u hodu….

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Znaci nakon obuke koja je trajala svega 7 dana dosao sam na Victory, brod koji plovi iz San Juana I na kojem je vecina putnika bila sa spanjolskog govornog podrucja, sta je malo bio sok s obzirom da je moje znanje spanjolskog iskljucivo iz sapunica sa televizije, ali eto snades se… nakon dobivanja name taga I kljuca od kabine docekao me je photo manager lik iz mexica koji je bio toliko presmjesan da me je opustio u roku odmah I imao sam osjecaj da se poznamo godinama… pokazao mi je gdje se nalazi photo lab I staff mess I onda smo krenuli prema kabini di sam ostavio stvari I onda na muster station da rjesimo taj dio sa emergency kartice…onda mi je rekao imas sada slobodno do pola 7 navecer I obuci se I dodi u galeriju…
Vjerovali ili ne meni je trebalo 3 dana da upoznam sve likove iz tima…. U galeriji su me doslovno docekali sa pljeskom jer su bili presretni sto dolazi netko hm bijeli hahahahaha
I odmah su me preuanci uzeli pod ajmo reci svoju ruku I objasnili mi sveee… znaci nije ipak komapanija u igri nego ljudi kojima je u cilju da sto prije pocnes raditi da oni ne moraju umjesto tebe….

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Pa sa vremenom se naviknes na malu kabinu pa povremeno prespavas kod nekoga tko ima malo veci I tako ali ljudi moji fotografima na triumph klasi broda kabina je na 9 katu sta znaci da vam treba 5 minuta ujutro da dobite lift sta mi se nekada cinilo kao cijela vjecnost ali to sa guest privilegijama. I kad ne radis mozes setati uokolo i sa vremenom bas i nije zanimljivo…

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Eto zarada je 1150 dolara mjesecno plus bonus ako se dobije a to je isto nista, za kabin stjuarda, I tak neke sitnice tako da nema neke velike nauke.
Isplacuje se dva puta mjesecno uglavnom svake druge nedjelje na crew card ili ukoliko zelite u kešu ali mislim da to sada polako vise ne prakticiraju…
... zadovoljan, pa nije da nije nista, ali ponekad sam vikao kako bi mi milijun trebali placati kao za rad sa retardiranima ali eto to su trenutci ogorcenosti…
primarni cilj mi nije zarada na brodu tako da za robu, izlaske, nove laptope, fotice I ostalu elektroniku cist ok…. Tko zeli vise uopce ne treba ni pomisliti da ce se usreciti u photo dep.

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Hm jedino mozete postati gallery manager I tada radite samo u galeriji I sve organizirate sto donosi malo vise stresa, puno vise slobodnog vremena ujutro, jer ne slikate gangway.
Te naravno photo manager…

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Posto ja imam neki poseban karakter stvorio sam si grupicu ljudi oko sebe koji su mi jako odgovarali u svemu, izlascima, radu itd itd.
Dok one koje nisam mogao podnijeti nisam ni pozdravljao niti imao nikakve kontakte sa njima jer je brod sredina koja ti to omogucava da budes non stop sa prijateljima a neprijatelje drzis pod okom blizu ali tako daleko ( ispricavam se mozda je malo tesko za shvatiti)
Drustveni zivot na brodu se sastoji od crew bara, open deck-a, cabin partija te disco, a o vama ovisi kako koliko cesto I skim….
 Mogu reci da mi je na kraju Victory bio jako jako dosadan brod jer je vecina meni dobrih ljudi otisla, neke nove face su dosle a nije mi se dalo ispocetka upoznavati Itd itd.

  • Opišite kakvi su ljudi sa kojima ste zajedno radili na brodu.
Znaci, tu su moji najdrazi broj 1 peruanci simpaticni dragi I jako jako dobri, zavuku ti se nekak pod kozu I tesko ih se rjesiti, nauce te svemu I vole jako plesati piti I ludirati se, nekako jako slicni europljanima…
South afrikanci takoder ok ali u pocetku dok te ne prihvate jako hladni I odbojni…
Filipinci prestraseni I na ruti posao - kabina - posao, tako zanemariva skupina ljudi iz tima koje sam dozivljavao samo kada I ukoliko bi poceli se preseravati uokolo.
Indijci smrdljivi, zaostali, I zeljni vladavine, hvala bogu nije ih bilo puno dvoje troje…
Jedini indijci s kojima sam bio dobar su bili security likovi jer su mi ipak oni trebali u kojekavim slucajevima.
A ostali ljudi s kojima se susrecete u radu jako variraju, ovisno na kojoj poziciji radite, sto bolja to bolji ljudi…

  • Kako biste opisali putnike?
Free free free free to je jedino sta ih moze opisati, cak bi rekao da food dolazi poslije free. Portorikanci se vole naslikavati I krasti ujedno ali se ne zale I nisu zagrizeni I ljuti dok su amerikanci sve to.
Generalno gledano iako ima nekih 5  posto koji su nadasve ljubazni uljudni I gle cuda zahvalni… ali imam dojam da Carnival tretira svoje goste kako bi jedna moja Beograđanka rekla kao stoku, koliko ste platili toliko cete I dobiti…

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Sve do jedne, osobito na embarkation day, zato sto smo bili u luci do 9 navecer a radili svega 4 sata na taj dan.
Ostale dane ili si ujutro slobodan sve do 4 ili ako si gangway, poslije 12 mozes van sve do 5 ili do kada se mora natrag na brod. Samo o vama ovisi kako se organizirate

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Hm San Juan je bio ok jer je to jedino mjesto gdje zapravo osjetite tu Ameriku… a svaki drugi port ima neko svoje mjesto na koje smo stalno isli… definitivno St Martin francusko nizozemska kolonija gdje se osjecate kao doma, a najgori otok St Lucia ajme meni selendre fuj…..

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Putovanja dobri I zanimljivi ljudi I stjecanje iskustva…. Nakon povratka doma imam osjecaj da sam tamo zapravo zivio zivot a ovdje sam na odmoru I vise si nemogu zmisliti da se ne vratim tamo…zasada…

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Ljudi odlaze I dolaze, svojih 5 minuta mozete imati samo u svojoj glavi.
Ovisno o karakteru prisile vas da se suzdrzavate I prilagodavate pravilima jer ste samo broj koji je lako zamijeniti…s vremenom jednolicna hrana….

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Definitivno, ukoliko imate imalo zelje da odete ma koliko god mozda bili u strahu I zbunjeni, ucinite to, jer mislim da ona griznja savjesti jednoga dana ce jos vise boljeti zato sta ste mogli a niste bili dovoljno jaki…

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Vidim da se dosta ljudi zabrinjava sa godinama znaci od 21 I definitivno niste premladi koliko god vam drugi to pricali jer cete dozivjeti ojacati I nauciti nesto sta bi vam ovdje trebalo godinama a ni sa 35 niste prestari jer ukoliko imate karakter I kvalifikacije koje I ukoliko oni traze moci cete odluciti gdje je bolje doma ili tamo jer ipak imate nesto iza sebe…

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Ljudi aplicirajte na sto bolje I lakse, I prema poziciji napravite cv I onda se samo informirajte o tome sta ste napisali da mozete ipak nesto reci koliko vas pitaju na razgovoru.
Sve ostalo ce vas carnival besplatno I brzo nauciti bez brige a kada to prodete I tamo dodete ne dopustite da vas slome I drzite se I koliko oni vama je…mater… vi njima duplo vjerujte provjerena formula samo na jako jako onak nas balkanski nacin  :D
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)